Рішення № 81331699, 15.04.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2019
Номер справи
1340/5768/18
Номер документу
81331699
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

справа №1340/5768/18

15 квітня 2019 року

зал судових засідань № 10

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Лунь З.І.,

секретар судового засідання Магиревич Ю.Д.,

за участю:

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянув у судовому засіданні адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства «Санаторно-курортний комплекс «Моршинкурорт» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровиця» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

В С Т А Н О В И В :

Дочірнє підприємство «Санаторно-курортний комплекс «Моршинкурорт» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровиця» (місцезнаходження: 82482, Львівська область, м. Моршин, вул.Паркова Площа, 3) звернулося до суду з позовом до Головного управління ДФС у Львівській області (місцезнаходження: 79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35), в якому просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача від 27.08.2018 №0215981263 та №0216001263.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що висновки, викладені в акті перевірки Дочірнього підприємства «Санаторно-курортний комплекс «Моршинкурорт» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровиця» містять відомості про виявлені порушення, факт існування яких не підтверджений належними доказами, а оскаржувані податкові повідомлення-рішення про порушення строку сплати грошового зобов’язання з сплати земельного податку з юридичних осіб винесені всупереч законодавству, що регулює спірні правовідносини. Вважає, так як податкові повідомлення-рішення №0042331263, №0042091263 від 18.07.2017, №0065871263 від 04.08.2017, №0065861263 від 04.08.2017 в частині несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов’язання по земельному податку та податкове повідомлення-рішення №0042411263 від 18.07.2017 в частині несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов’язання з орендної плати з юридичних осіб, отримані ДП «СКК «Моршинкурорт» ЗАТ «Укрпрофлздоровниця» тільки 18.08.2017, про що свідчить відмітка відповідальної особи на них, то і граничний термін дати виникнення податкового боргу розпочинається з 29.08.2017. Тому, перебіг строку зі сплатити нарахування грошових зобов'язання розпочинається з 19.08.2017 та закінчується 28.08.2017, що не було враховано відповідачем при винесенні оскаржуваних рішення. В результаті чого, розрахунки проведені відповідачем до оскаржуваних рішень не відповідають дійсності, так як оплата вищезгаданих податкових зобов’язань здійснена підприємством 28.08.2017, що не заперечується фіскальним органом та підтверджується розрахунками доданими до оскаржуваних повідомлень -рішень. На думку позивача, підприємство вчасно виконало податкове зобов’язання (в межах 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення) з орендної плати з юридичних осіб згідно повідомлення рішення № НОМЕР_1 від 18.07.2017, а саме: 28.08.2017, що підтверджується розрахунком доданого відповідачем до оскаржуваного повідомлення - рішення №0216001263 від 27.08.2018. Враховуючи те, що відповідач неправильно провів розрахунки штрафних санкції, просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 27.08.2018 №0215981263 та №0216001263.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог. Відзив обґрунтований тим, що спірні податкові повідомлення-рішення винесені з дотриманням вимог чинного законодавства України, оскільки оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті за результатами камеральної перевірки ДП «Санаторно-курортний комплекс «Моршинкурорт» ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровиця» щодо своєчасності стати узгодженої суми податкового зобов’язання по земельному податку з юридичних осіб по податкових повідомленнях рішеннях № НОМЕР_2 від 04.08.2017 № НОМЕР_3 від 18.07.2017, №0042331263 від 18.07.2017 та орендної тати з юридичних осіб відповідно до винесеного повідомлення-рішення №0042411263 від 18.07.2017, в процесі проведення якої встановлено порушення позивачем вимог п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, що полягає у несвоєчасній сплаті підприємством узгодженої суми податкового зобов’язання по податку на землю та орендної тати з юридичних осіб. На підставі акта перевірки 27.07.2018 № 858/13-01-12-63/2649905, Головним управлінням ДФС у Львівській області 27.08.2018 винесено податкові повідомлення-рішення, а саме: №0216001263, згідно з якими зобов’язано позивача сплатити штраф у розмірі 10 %, в сумі 540,97 грн.; №0215981263, згідно з яким зобов’язано позивача сплатити штраф у розмірі 10 %, в сумі 21657,35грн. відповідно до ст. 126 ПК України за порушення терміну сплати узгодженої суми грошових зобов’язань. Тому на думку представника відповідача, оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийнято з дотриманням вимог чинного законодавства, у зв’язку із чим позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Представник позивача подав до суду відповідь на відзив на позовну заяву, в якому просить суд позов задовольнити в повному обсязі. Як вважає представник позивач, при винесені податкового повідомлення-рішення від 27.08.2018 №0215981263 про порушення строку сплати суми грошового зобов’язання з земельного податку з юридичних осіб, відповідачем не враховано, що оплата податкових зобов’язань до податкових повідомлень - рішень №0042331263, №0042091263 від 18.07.2017, №0065861263, №0065871263 від 04.08.2017 була здійснена 28.08.2017,в межах 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення, в результаті чого, оскаржувані податкові повідомлення - рішення підлягають скасуванню.

Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримала з підстав, викладених у позовній заяві, просила позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, викладених у письмовому відзиві на позовну заяву, просив суд в задоволенні позову відмовити повністю.

Заслухавши вступне слово представників сторін, з’ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю, виходячи з такого.

Судом встановлено, що Дочірнє підприємство «Санаторно-курортний комплекс «Моршинкурорт» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укпрофоздоровниця» зареєстроване, як юридична особа, 01.03.2000 року, що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та є платником єдиного внеску.

27.07.2018 ГУ ДФС у Львівській області проведено камеральну перевірку ДП «СКК «Моршинкурорт» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» щодо своєчасності стати узгодженої суми податкового зобов’язання по земельному податку з юридичних осіб по податкових повідомленнях рішеннях № НОМЕР_2 від 04.08.2017, № НОМЕР_3 від 18.07.2017, №0042331263 від 18.07.2017 та орендної плати з юридичних осіб відповідно до винесеного повідомлення-рішення №0042411263 від 18.07.2017. За результатами вказаної перевірки контролюючим органом складено акт про результати камеральної перевірки від 27.07.2018 № 858/13-01-12-63/2649905.

За наслідками перевірки контролюючим органом встановлено порушення позивачем вимог п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України (далі по тексту - ПК України), що полягає у несвоєчасній сплаті підприємством узгодженої суми податкового зобов’язання по податку на землю та орендної тати з юридичних осіб. Відповідальність платника за несвоєчасну сплату узгодженої суми грошового зобов’язання передбачена п.126.1. ст.126 глави 11 розділу ІІ Податкового кодексу України.

На підставі акта про результати камеральної перевірки від 27.07.2018 № 858/13-01-12-63/2649905, ГУ ДФС у Львівській області винесено податкове повідомлення - рішення форми «Ш» №0215981263 від 27.08.2018, згідно за порушення строку сплати суми грошового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на підставі статті 126 Податкового кодексу України, зобов’язано позивача сплатити штраф у розмірі 10 % на загальну суму 21657,35грн.

Також па підставі акта про результати камеральної перевірки від 27.07.2018 № 858/13-01-12-63/2649905, ГУ ДФС у Львівській області винесено податкове повідомлення - рішення форми «Ш» №0216001263 від 27.08.2018, згідно за порушення строку сплати суми грошового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на підставі статті 126 Податкового кодексу України, зобов’язано позивача сплатити штраф у розмірі 10 % на загальну суму 540,97грн.

Не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з такого.

Відповідно до п. 31.1 ст.31 строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

За приписами п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 п.54.3 ст.54 цього Кодексу платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Пунктом 126.1 ст.126 Податкового кодексу України встановлена відповідальність платників податків за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання.

Судом встановлено, що 27.08.2018 ГУ ДФС у Львівській області винесено податкові повідомлення-рішення №0215981263, №0216001263 на підставі акта перевірки від 25.07.2018 № 858/13-01-12-63/2649905 з питання своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов’язання по земельному податку з юридичних осіб по податкових повідомленнях-рішеннях №0065871263 від 04.08.2017, № НОМЕР_3 від 18.07.2017, №0042331263 від 18.07.2017 та орендної плати з юридичних осіб відповідно до винесеного повідомлення-рішення №0042411263 від 18.07.2017.

Як видно з матеріалів справи, дані перевірки свідчать про несвоєчасну сплату підприємством узгодженої суми податкового зобов’язання по податку на землю та орендної плати з юридичних осіб у зв’язку з несвоєчасним поданням платіжного доручення до установи банку, із затримкою до 30 календарних дній включно, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов’язання, внаслідок чого, на думку ГУ ДФС у Львівській області , ДП «СКК «Моршинкурорт» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» порушено п.57.3 ст. 57 ПК України в частині несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов’язання по земельному податку згідно з податковими повідомленнями-рішеннями №0065871263 від 04.08.2017, № НОМЕР_3 від 18.07.2018, №0042331263 від 18.07.2017 та орендної плати з юридичних осіб відповідно до винесеного повідомлення-рішення №0042411263 від 18.07.2017. Тому, за результатом розгляду матеріалів перевірки ГУ ДФС у Львівській області було прийняті вказані оскаржені рішення про застосування штрафу за несвоєчасну сплату грошових зобов’язань з сплати земельного податку у розмірі 10% на суму 21657,35грн. та на суму 540,97грн.

Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення №0042331263, №0042091263 від 18.07.2017, №0065871263 від 04.08.2017, №0065861263 від 04.08.2017 в частині несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов’язання по земельному податку та податкове повідомлення-рішення №0042411263 від 18.07.2017 в частині несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов’язання з орендної плати з юридичних осіб, отримані ДП «СКК «Моршинкурорт» ЗАТ «Укрпрофлздоровниця» тільки 18.08.2017, про що свідчить відмітка відповідальної особи на них.

Такий висновок суду грунтується на наступному.

Як видно з матеріалів справи, рекомендоване повідомлення про вручення №8240006258476, яким відповідач стверджує, що оскаржувані податкові повідомлення -рішення було вручено позивачу 28.07.2017 (а.с.75), подано на пошту 19.07.2017. Однак, з відстеження Укрпошти видно, що відправлення зазначеного поштового повідомлення відбулося 26.07.2017 (а.с.76), а вручено адресату (позивачу 28.07.2018). Водночас, з долученого до матеріалів справи журналу вхідної зареєстрованої кореспонденції позивача, видно що 28.07.2017 позивачем було отримано лише акти перевірки від 26.07.2017 (а.с.101). Інших доказів того, що саме 19.07.2018 відповідачем подано на пошту податкове повідомлення-рішення від 18.07.2018, суду не надано. Більше того, оригінала рекомендованого повідомлення про вручення №8240006258476 відповідач суду не надав, у зв’язку з його відсутністю.

З огляду на вказане, суд дійшов висновку, що граничний термін дати виникнення податкового боргу розпочинається з 29.08.2017 (копії повідомлень-рішень з відміткою про отримання заступником директора ОСОБА_3 наявні у матеріалах справи). Тому, перебіг строку зі сплати грошових зобов'язань позивача розпочинається з 19.08.2017 та закінчується 28.08.2017.

Зазначене не було враховано відповідачем при прийнятті оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.

У відповідності до ч.1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 КАС України.

Згідно з ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що податкові повідомлення- рішення ГУ ДФС у Львівській області від 27.08.2018 №0215981263 та №0216001263 не відповідають критеріям, визначеним ч.2 ст.2 КАС України, оскільки такі прийняті необґрунтовано, без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) та непропорційно.

Таким чином, суд дійшов висновку, що винесені ГУ ДФС у Львівській області податкові повідомлення-рішення від 27.08.2018 №0215981263 та №0216001263 є протиправними та підлягають скасуванню.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Судові витрати відповідно до ст. 139 КАС України підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління ДФС у Львівській області .

Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -

в и р і ш и в :

адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області від 27.08.2018 №0215981263 та №0216001263.

Стягнути з Головного управління ДФС у Львівській області (місцезнаходження: 79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, код ЄДРПОУ 39462700) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Дочірнього підприємства «Санаторно-курортний комплекс «Моршинкурорт» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровиця» (місцезнаходження: 82482, Львівська область, м.Моршин, вул.Паркова Площа, 3, код ЄДРПОУ 02649905) судовий збір в сумі 3524 (три тисячі п’ятсот двадцять чотири)грн.00коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із врахуванням п.п 15.5 п.5 розділу VII Перехідних положень КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 22.04.2019.

Суддя Лунь З.І.