
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
22 квітня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/1002/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_2 (далі також позивач) до Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі також відповідач, ГУНП в Луганській області ), в якому просить:
- визнати противоправною бездіяльність ГУНП в Луганській області, яка полягає у нездійсненні нарахування та виплати позивачу надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції з 07.11.2015 по 03.04.2018 на загальну суму 202878,00 грн.;
- зобов’язати ГУНП в Луганській області здійснити виплату на користь позивача надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції з 07.11.2015 по 03.04.2018 на загальну суму 202878,00 грн., які перерахувати на його картковий рахунок МФО 304665, КОД ЄДРПОУ №09304612, картковий рахунок 26202501183632, РНОКПП НОМЕР_1.
В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що згідно наказу ГУНП в Луганській області від 30.03.2018 № 138 о/с позивача, підполковника поліції, заступника начальника відділу розкриття злочинів проти особи управління карного розшуку Головного управління Національної поліції в Луганській області (спеціальний жетон - 0120569), було звільнено зі служби в поліції за пунктом 2 частини першої статті 77 (через хворобу) Закону України «Про Національну поліцію» з 03.04.2018, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні: 18 років 07 місяців 25 днів, у пільговому обчисленні: 30 років 04 місяців 05 днів.
13.09.2018 при ознайомленні з листом ГУНП в Луганській області від 11.09.2018 № 6448/111/22/03-2018 позивачу стало відомо, що відповідно до довідки Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУНП в Луганській області від 05.09.2018 №809/111/22-2018 йому не сплачувалась надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
26.11.2018 позивач звернувся до відповідача із заявою про нарахування та виплату йому надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції з 07.11.2015 по 03.04.2018 на загальну суму 202878,00 грн., але 11.01.2019 отримав відповідь від 21.12.2018 №885/1/111/22-2018, в якій Відповідач, порушивши діюче законодавство України, не надав відповідну до запиту Позивача інформацію та не повідомив про своє рішення щодо виплати надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції.
18.01.2019 позивач повторно звернувся до відповідача з аргументованою заявою про нарахування та виплату йому надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції з 07.11.2015 по 03.04.2018 на загальну суму 202878,00 грн. та 01.03.2019 отримав відповідь від 19.02.2019 №174/111/22-2019, в якій відповідач відмовив у виплаті надбавки та повідомляє: «мотивованого подання керівника структурного підрозділу та наказу про встановлення Вам надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції за період часу з 07.11.2015 по 03.04.2018 до ОСОБА_3 в Луганській області дотепер не надходило. Таким чином, здійснити нарахування та виплату зазначеної вище надбавки не уявляється можливим».
Позивач вважає зазначені дії щодо не виплати надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції з 07.11.2015 по 03.04.2018 на загальну суму 202878,00 грн. протиправними і такими, що порушують його конституційні права, а тому змушений звернутись до суду.
В період з 07.11.2015 по 03.04.2018 Позивач, обіймавши посаду заступника начальника відділу розкриття злочинів проти особи УКР ГУНП в Луганській області, особисто приймав участь у організації розслідування особливо тяжких злочинів проти особи, організовував проведення оперативних заходів та проведення слідчих (розшукових) дій на території Луганської області, у тому числі в зоні проведення АТО та безпосередньо на лінії розмежування згідно з «Мінськими домовленостями 2014 року», у зв’язку з чим, згідно з довідкою начальника сектору- озброєння УЛМТЗ в Луганській області від 22.11.2018 мав на постійному зберіганні та використанні вогнепальну зброю, гранати та засоби захисту, а саме: - 9-мм автоматичний пістолет Стечкіна та 100 патронів до нього; - 5.45-мм автомат Калашникова та 315 патронів до нього; - граната РГД-5 (ручна протипіхотна наступальна граната); - граната Ф-1 (ручна протипіхотна оборонна граната); - бронежилет Маskpol, модель КWM-02, клас захисту 5А; - шолом кевларовий Маskpol.
Вищевказане військове майно Позивач мав на постійному зберіганні та використанні з 09.11.2015 по 04.01.2018 щоденно при виконанні своїх посадових обов’язків. Вночі та в вихідні дні вищевказане військове майно постійно знаходилося у Позивача, та він повинен був приймати дії щодо його відповідного зберігання.
На думку позивача, ці факти вказують на специфічні умови проходження служби Позивача в поліції, а саме на посаді заступника начальника відділу УКР ГУНП в Луганській області з 07.11.2015 по 03.04.2018.
Позивач вважає, що допущена бездіяльність посадових осіб ГУНП в Луганській області щодо відсутності в ОСОБА_3 в Луганській області мотивованого подання керівника структурного підрозділу та наказу про встановлення надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції за період часу з 07.11.2015 по 03.04.2018 не може впливати на його право отримати вказану винагороду.
Таким чином, відповідно до Закону України від 02.07.2015 № 580-VIII «Про Національну поліцію», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання», відповідач повинен нарахувати та виплатити надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції за період часу з 07.11.2015 по 03.04.2018 на загальну суму 202878,00 грн.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, посилаючись на таке (арк. спр. 46-51).
Нормативно-правовими актами, які регламентують грошове забезпечення поліцейських, виступають постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі по тексту також Постанова № 988) та наказ МВС України від 06.04.2016 № 260, яким затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі по тексту - Порядок від 06.04.2016 №260).
У пункту 4 постанови КМУ від 11.11.2015 № 988, зокрема, зазначено: «Надати право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби».
Згідно з вимогами пункту 4 розділу II Порядку від 06.04.2016 надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським виплачується в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Розмір надбавки встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу. Виплата надбавки проводиться да підставі наказу про її встановлення з дня, зазначеного в наказі, у разі відсутності дати - з дня підписання наказу.
Як вбачається зі змісту вищевказаних положень установлення надбавки за специфічні умови проходження служби є дискреційним повноваженням керівника органу, закладу або установи Національної поліції; розмір вказаної, надбавки встановлюється на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу; виплата надбавки проводиться на підставі наказу про її встановлення.
Як вбачається з матеріалів справи керівник структурного підрозділу відносно ОСОБА_1 мотивоване подання про встановлення надбавки за специфічні умови проходження служби не готував, наказом по особовому складу розмір зазначеної надбавки ОСОБА_1 не було оголошено, наказ про виплату ОСОБА_1 вказаної надбавки не видавався.
Позивач робить розрахунок надбавки за специфічні умови проходження служби у розмірі 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, але як вбачається зі змісту п. 4 розділу II Порядку від 06.04.2016 розмір вказаної надбавки встановлюється до 100 відсотків, тобто з 1 до 100 відсотків (встановлення відповідного відсотка виступає реалізацією дискреційних функцій керівника4) посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Розмір вказаної надбавки позивач у адміністративному позові ніяким чином не обґрунтовує.
Обґрунтовуючи специфічні умови проходження служби в поліції, позивач вказує на те, що він з 07.11.2015 по 03.04.2018 приймав участь в антитерористичній операції; приймав участь в організації розслідування особливо тяжких злочинів проти особи, організовував проведення оперативних заходів та проведення слідчих (розшукових) дій; мав на постійному зберіганні та використанні вогнепальну зброю, гранати та засоби захисту.
З приводу участі позивача, який займав посаду заступника начальника відділу розкриття злочинів проти особи УКР ГУНП в Луганській області, у організації розслідування особливо тяжких злочинів проти особи, організації проведення оперативних заходів та проведення слідчих (розшукових) дій представник відповідача зазначив, що здійснення позивачем вказаних заходів входить до повноважень позивача як заступника начальника відділу Управління карного розшуку.
Відповідно до Положення про Управління карного розшуку ГУНП в Луганській області, затвердженого наказом ГУНП в Луганській області від 16.02.2017 № 477, функціями управління карного розшуку (на посаді заступника начальника відділу якого перебував ОСОБА_1С.), зокрема, виступають: здійснення організаційно-методичного забезпечення діяльності підрозділів карного розшуку з попередження, виявлення злочинів, насамперед тяжких та особливо тяжких, а також тих, що набули суспільного резонансу, учинених із застосуванням вогнепальної чи холодної зброї (зі змісту п. 3.3); безпосередня робота з джерелами оперативної інформації та за оперативно-розшуковими справами; аналіз ефективності використання негласного апарату, проведення оперативних розробок у боротьбі зі злочинністю (зі змісту п. 3.6); організація розроблення та виконання програм, комплексних і цільових оперативно-профілактичних операцій та інших заходів, спрямованих на активізацію боротьби зі злочинністю (зі змісту п. 3.10); надання підрозділам карного розшуку методичної, консультативної та, за дорученням керівництва ГУНП в Луганській області практичної допомоги в організації діяльності підрозділів карного розшуку з попередження, припинення і розкриття тяжких та резонансних злочинів, у тому числі ОГ і ЗО (зі змісту п. 3.13); організація агентурно-оперативної роботи, відповідно до вимог законодавства України та нормативно-правових актів МВС України, ужиття заходів, спрямованих на покращення якісного складу агентурної мережі, зміцнення оперативних позицій у злочинному середовищі, розвиток інституту офіцерів-нелегалів, а також активне комплексне використання в ході провадження оперативно-розшукових справ джерел оперативної інформації, можливостей оперативної служби та оперативно- технічних заходів (зі змісту п. 3.18); на підставі комплексного аналізу оперативної обстановки та оперативної інформації підготовка управлінських рішень щодо активізації роботи у підрозділах карного розшуку з протидії груповій і організованій злочинності та вжиття оперативно-розшукових заходів з притягненням правопорушників до кримінальної відповідальності (зі змісту п. 3.20); здійснення контролю за організацією та ефективністю діяльності підрозділів карного розшуку із запобігання, виявлення, припинення та розкриття злочинів, пов’язаних з протиправною діяльністю учасників організованих груп, злочинних організацій, бандитських Формувань, злочинних проявів у сфері незаконного обігу вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин та радіоактивних матеріалів (зі змісту п. 3.21); організація взаємодії з органами досудового слідства при здійсненні оперативно-службової діяльності, у тому числі за конкретними злочинами (зі змісту п. 3.29).
Вказані позивачем заходи також узгоджуються з положеннями пунктів 1, 2, 3, 7, 9, 26 частини першої статті 23 Закону України «Про Національну поліцію» (відповідно до яких поліція здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень; виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення; вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення; розшукує осіб, які переховуються від органів досудового розслідування, слідчого судді, суду; доставляє у випадках і порядку, визначених законом, затриманих осіб, підозрюваних у вчиненні кримінального правопорушення, та осіб, які вчинили адміністративне правопорушення; здійснює оперативно-розшукову діяльність), Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» (відповідно до якого оперативно- розшукова діяльність - це система гласних і негласних пошукових, розвідувальних та контррозвідувальних заходів, що здійснюються із застосуванням оперативних та оперативно-технічних засобів), Кримінального процесуального кодексу України, Інструкції про порядок створення та. організації діяльності слідчих груп та слідчо-оперативних груп, затвердженої наказом МВС України від 20.10.2014 № 1107 та Інструкції з організації взаємодії органів досудового розслідування з іншими органами та підрозділами Національної поліції України в запобіганні кримінальним правопорушенням, їх виявленні та розслідуванні, затвердженої наказом МВС України від 07.07.2017 № 575.
Згідно з положеннями статті 41 Кримінального процесуального України оперативні підрозділи органів Національної поліції здійснюють слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії в кримінальному провадженні за письмовим дорученням слідчого, прокурора. Під час виконання доручень слідчого, прокурора співробітник оперативного підрозділу користується повноваженнями слідчого. Доручення слідчого, прокурора щодо проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій є обов’язковими для виконання оперативним підрозділом.
Крім проведення (розшукових) дій та негласних слідчих(розшукових) дій в кримінальному провадженні, оперативні підрозділи (співробітником якого є ОСОБА_1С.) як вже було зазначено нами вище здійснюють оперативно- розшукову діяльність, завдання, підстави, принципи та порядок проведення якої передбачені Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність» від 18.02.1992 № 2135-ХІІ, відповідно до якого підрозділи, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, зобов’язані: у межах своїх повноважень, відповідно до законів, що становлять правову основу оперативно-розшукової діяльності, вживати необхідних оперативно-розшукових заходів щодо попередження, своєчасного виявлення і припинення злочинів та викриття причин і умов, які сприяють вчиненню злочинів, здійснювати профілактику правопорушень (зі змісту пункту 1 частини першої статті 7 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»); виконувати письмові доручення слідчого про проведення оперативно- розшукових заходів (зі змісту пункту 2 частини першої статті 7 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»); здійснювати взаємодію між собою з метою швидкого і повного попередження, виявлення та припинення злочинів (зі змісту пункту 5 частини першої статті 7 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»).
А тому участь позивача в організації розслідування особливо тяжких злочинів проти особи, організації проведення оперативних заходів та проведення слідчих (розшукових) дій є його прямими безпосередніми обов’язками та не вказують на специфічні умови проходження служби.
З приводу наявності у ОСОБА_1 на постійному зберіганні та використанні вогнепальної зброї, гранат та засобів захисту зазначаємо, що згідно з вимогами статей 45, 46 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський уповноважений на зберігання та носіння, застосування і використання вогнепальної зброї та спеціальних засобів.
З приводу участі ОСОБА_1 в антитерористичній операції зазначив, що відповідно до довідки ОСОБА_3 в Луганській області № 809/111/22-2018 від 05.09.2018 ОСОБА_1 отримував винагороду за участь в антитерористичній операції, а тому вважає, що участю в антитерористичній операції не може бути обґрунтовано специфічні умови проходження служби.
На підставі викладеного вбачається, що факти, зазначені позивачем у адміністративному позові, не вказують про специфічні умови проходження служби в поліції. З огляду на дискреційний характер повноважень щодо встановлення надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції, позивачем не доведено протиправної бездіяльності ГУНП в Луганській області щодо ненарахування та невиплати зазначеної виплати.
Просить у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити повному обсязі у зв’язку з необґрунтованістю.
Сторони в судове засідання не прибули, про час, дату та місце розгляду справи повідомлені належним чином, просили розглянути справу за їх відсутності.
Відповідно до частини дев’ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки сторони про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні на підставі наявних у ній доказів.
По справі вчинені такі процесуальні дії.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 18.03.2019 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення її недоліків (а.с. 35).
Ухвалою від 28.03.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, розгляд справи призначено на 22.04.2019 (а.с. 1-2).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом встановлено таке.
Згідно наказу ГУНП в Луганській області від 30.03.2018 № 138 о/с ОСОБА_1, підполковника поліції, заступника начальника відділу розкриття злочинів проти особи управління карного розшуку Головного управління Національної поліції в Луганській області було звільнено зі служби в поліції за пунктом 2 частини першої статті 77 (через хворобу) Закону України «Про Національну поліцію» з 03.04.2018, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні: 18 років 07 місяців 25 днів, у пільговому обчисленні: 30 років 04 місяців 05 днів (а.с. 11).
Відповідно до довідки Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУНП в Луганській області від 05.09.2018 №809/111/22-2018 позивачу в період з 07.11.2015 по 03.04.2018 не сплачувалась надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (а.с.13).
26.11.2018 позивач звернувся до ГУНП в Луганській області із заявою про нарахування та виплату надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції з 07.11.2015 по 03.04.2018 на загальну суму 202878,00 грн.(а.с.14-17)
У листі ГУНП в Луганській області від 21.12.2018 №885/1/111/22-2018 зазначено, що витяг з наказу ГУНП в Луганській області від 10.12.2015 № 33 о/с в частині встановлення особовому складу надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції відсутні правові підстави у зв’язку з відсутністю в наказі Головного управління по особовому складу інформації про встановлення вищевказаної надбавки позивачу. В період з 07.11.2015 по 03.04.2018 надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції було встановлено 417 працівникам Головного управління Національної поліції в Луганській області (розміри надбавки встановлено в процентному співвідношенні згідно рекомендованих граничних розмірів затверджених Головою Національної поліції України). До УКЗ ГУНП в Луганській області наказ МВС України від 11.04.2017 № 366 о/с не надходив (а.с. 18).
18.01.2019 позивач повторно звернувся до відповідача з аргументованою заявою про нарахування та виплату йому надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції з 07.11.2015 по 03.04.2018 на загальну суму 202878,00 грн. (а.с. 19-22)
Листом ГУНП в Луганській області від 19.02.2019 №174/111/22-2019 відповідач відмовив у виплаті надбавки та повідомив: «мотивованого подання керівника структурного підрозділу та наказу про встановлення надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції за період часу з 07.11.2015 по 03.04.2018 до ОСОБА_3 в Луганській області дотепер не надходило. Таким чином здійснити нарахування та виплату зазначеної вище надбавки не уявляється можливим» (а.с. 26-27).
Згідно з довідкою ГУНП в Луганській області від 02.05.2018 № А-12700 Позивач дійсно в період з 20.05.2014 по 07.11.2015, з 07.11.2015 по 03.04.2018 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Луганської області (а.с. 23).
Згідно з положеннями пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі також – Постанова № 988) грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до пункту 4 даної Постанови № 988 керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення надано право встановлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.
Згідно з положеннями пункту 3 розділу І Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260 (далі Порядок) грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.
До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до пункту 6 розділу І цього Порядку підставою для виплати грошового забезпечення є наказ керівника (начальника) органу, закладу, установи Національної поліції про призначення на посаду поліцейського відповідно до номенклатури посад, наказ ректора ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання про зарахування на навчання або наказ про зарахування в розпорядження відповідного органу поліції та встановлення конкретного розміру окладів, надбавок, доплат.
Згідно з пунктом 4 розділу II цього Порядку надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським виплачується в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.
Розмір надбавки встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу. Виплата надбавки проводиться на підставі наказу про встановлення н встановлення з дня, зазначеного в наказі, у разі відсутності дати - з дня підписання наказу.
Таким чином, пунктом 4 Постанови № 988 прямо визначено, що встановлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки в межах затверджених для них асигнувань за стаж служби є правом, а не обов’язком керівників органів, закладів та установ Національної поліції.
В свою чергу, позивачем не зазначено та не надано доказів тому, що керівники реалізовували таке право відносно нього щодо встановлення надбавки в конкретному розмірі та її нарахування, а також відсутні докази тому, що керівники були зобов’язані встановлювати відповідні надбавки.
На підставі вищевикладеного, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 законодавчо не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно з пунктом 13 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір", розподіл судових витрат між сторонами відповідно до вимог статті 139 КАС України не проводиться.
Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 32, 77, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання противоправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Луганській області, яка полягає у нездійсненні нарахування та виплати позивачу надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції з 07.11.2015 по 03.04.2018 на загальну суму 202878,00 грн., зобов’язання Головне управління Національної поліції в Луганській області здійснити виплату на користь п ОСОБА_1 надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції з 07.11.2015 по 03.04.2018 на загальну суму 202878,00 грн., які перерахувати на його картковий рахунок - відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя ОСОБА_4