
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"22" квітня 2019 р. Справа № 300/854/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Панікар І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до Державного підприємства "Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів" про спонукання до виконання умов мирової угоди,-
В С Т А Н О В И В:
16.04.2019 року Головне управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства "Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів" про спонукання до виконання умов мирової угоди.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Згідно із частиною 1, 2, 4, 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Однак, до позовної заяви додано належним чином незасвідчені копії письмових доказів, зокрема: копію постанови Верховного суду у справі № 3184/11/0970 від 28.03.2018 року (стор. 1, 2, 3, 4, 5, 6).
Відповідно до частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір”.
В частині 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, згідно із частиною 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень або юридичною особою, становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", який вступив в дію з 01.01.2019 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року складає 1921 гривню.
Як наслідок, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із заявленою Головним управлінням Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області із позовною вимогою майнового характеру складає 18 383,11 гривні.
Позивачем до матеріалів справи долучено квитанцію про сплату судового збору за № 209 від 06.02.2019 року на суму 1921 гривня та квитанцію про сплату судового збору за № 679 від 10.04.2019 року на суму 16462,11 гривні.
Відповідно до статті 9 Закону України "Про судовий збір" суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Водночас, відповідного зарахування судового збору згідно поданої квитанції за № 209 від 06.02.2019 року на суму 1921 гривня до спеціального фонду Державного бюджету України у даній справі не відбулося, оскільки квитанцію про сплату судового збору за аналогічним номером, датою та розміром було долучено в адміністративному позові за № 300/353/19, який надійшов до Івано-Франківського окружного адміністративного суду 18.02.2019 року, про що відділом документального забезпечення - канцелярія Івано-Франківського окружного адміністративного суду складено відповідну довідку.
За таких обставин суд дійшов висновку, що Головне управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області в порушення вимог Закону України "Про судовий збір", не сплатило судовий збір в повному обсязі за подання даного адміністративного позову.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви, позивачу необхідно надати (долучити) документ про сплату судового збору у розмірі 1921 гривню.
За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі наведеного та керуючись статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до Державного підприємства "Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів" про спонукання до виконання умов мирової угоди - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом подання до Івано-Франківського окружного адміністративного суду:
- документа про сплату судового збору в розмірі – 1921 гривню, згідно платіжних реквізитів для перерахування судового збору за подання позовної заяви в Івано-Франківський окружний адміністративний суд, які містяться офіційному веб-порталі судової влади України - http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/;
- долучення належним чином усіх засвідчених письмових доказів, на яких ґрунтуються позовні вимоги у відповідності до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у вище зазначений строк, позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо оскарженню не підлягає, у відповідності до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Суддя Панікар І.В.