Постанова № 81316059, 12.04.2019, Кропивницький районний суд Кіровоградської області (до 25.04.2025 - Кіровоградський районний суд Кіровоградської області)

Дата ухвалення
12.04.2019
Номер справи
390/487/19
Номер документу
81316059
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 390/487/19

Провадження № 3/390/203/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.04.2019 року Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Пасічник Д.І., розглянувши матеріали, які надійшли з УСБУ в Кіровоградській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працюючого завідувачем сектору запобігання і виявлення корупції, мобілізаційної та режимно-секретної роботи Олександрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області,

за п.п. 6, 7 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді завідувача сектору запобігання і виявлення корупції, мобілізаційної та режимно-секретної роботи Олександрівської районної державної адміністрації з 15.04.2016 року (призначений на посаду розпорядженням голови РДА від 15.04.2016 № 42-к), має допуск до державної таємниці за формою 3, наданий розпорядженням Управління СБ України в Кіровоградській області від 26.06.2015 року № 65/ДСК, та доступ до відомостей з відповідним ступенем секретності, наданий розпорядженням голови РДА від 24.07.2015 № 12-рДСК, який є відповідальним за ведення обліку і зберігання секретних документів, проведення заходів щодо забезпечення режиму секретності, постійного контролю за дотриманням вимог нормативно-правових актів у сфері охорони державної таємниці в Олександрівській РДА та згідно з функціональними обов»язками (затверджені розпорядженням РДА від 01.06.2018) забезпечує організацію та здійснення заходів щодо забезпечення режиму секретності, постійного контролю за його додержанням у державному органі, допустив порушення законодавства про охорону державної таємниці, чим сприяв існуванню недоліків в організації режимно-секретної діяльності в державному органі.

Так, за результатами проведеної спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею (акт № 61/ОДТ/д-1044дск) в Олександрівській РДА встановлено, що діяльність, пов»язана з державною таємницею, здійснюється в державному органі з порушенням вимог законодавства у цій сфері, а саме: Закону України «Про державну таємницю» та Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 № 939, зокрема: з порушенням дозвільного порядку провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницю (без отримання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності); невиконання вимог комісії СБУ, викладених у акті за результатами попередньої перевірки.

Встановлено, що дія спеціального дозволу № КД-3-2015-22 від 26.08.2015, виданого Олександрівській райдержадміністрації Управлінням СБУ в Кіровоградській області, скасована відповідно до акту перевірки № 61/ОДТ/584дск від 13.02.2018, у зв»язку із відсутністю в державному органі підстав та умов для провадження діяльності, пов»язаної з державною таємницею.

Однак, через невиконання працівником РСО ОСОБА_1, в порушення вимог п. 758 Порядку-939, вимог комісії УСБУ в Кіровоградській області щодо припинення провадження діяльності, пов»язаної з державною таємницею, у зв»язку із скасуванням спеціального дозволу № КД-3-2015-22 від 26.08.2015 та передачі всіх наявних МНСІ до органу вищого рівня або до державної архівної установи (акт № 61/ОДТ/д-584дск від 13.02.2018) і не направлення своєчасно до органу СБУ необхідних документів для отримання спеціального дозволу, Олександрівська РДА протягом одного року (починаючи з дати скасування органом СБУ – 13.02.2018) здійснює діяльність, пов»язану з державною таємницею (зберігання матеріальних носіїв секретної інформації), без отримання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності, що є загрозою витоку секретної інформації.

Крім того, встановлено, що провадження діяльності, пов»язаної з державною таємницею (зберігання МНСІ з грифом секретності «таємно «Літер «М»»), здійснюється Олександрівською РДА без отримання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності. Також, в акті придатності режимного приміщення № 19 (РСО) для проведення секретних робіт не зазначено вид та періодичність проведення секретних робіт. План заходів на особливий період не відповідає вимогам Порядку-939, що в разі виникнення ситуації унеможливить його практичну реалізацію.

Таким чином, ОСОБА_1, працюючи завідувачем сектору запобігання і виявлення корупції, мобілізаційної та режимно-секретної роботи Олександрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області, вчинив правопорушення передбачені пунктами 6, 7 частини 1 статті 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, в заяві долученій до матеріалів справи, просить розглянути справу без його участі, вину визнав.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП, так як він вчинив невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці, передбаченого п. 7 ч.1 ст.212-2 КУпАП, так як державний орган здійснював діяльність, пов»язану з державною таємницею, без отримання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 61/ОДТ/д-1074дск від 06.02.2019 року, актом спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею в Олександрівській районній державній адміністрації Кіровоградської області № 61/ОДТ/д-1044дск, іншими матеріалами справи.

При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення.

Обставиною, що пом”якшує відповідальність ОСОБА_1, суд вважає щире розкаяння винного, обтяжуючих обставин не встановлено.

Враховуючи обставини правопорушення, особу правопорушника, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється ЗУ «Про судовий збір», сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 212-2, 268, 279, 280, 283-285 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, у вчиненні правопорушення, передбачених п.п. 6, 7 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 510,00 грн. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: рахунок 31119106011194, отримувач коштів: УК у Кіровогр. р-ні/Кіровогр. р-н/21081100, банк отримувача: Казначейство України, МФО: 899998, код бюджетної класифікації: 21081100, код за ЄДРПОУ 38036997.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок) за наступними реквізитами: стягувач Державна судова адміністрація України, вул.Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 37993783, рахунок 31211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу - судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1П.), Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя /підпис/

Згідно з оригіналом:

Суддя Кіровоградського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_2