
Справа № 520/1357/19
Провадження № 3/520/1151/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.04.2019 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду м. Одеси Іванчук В.М., при секретарі с/з Голобородовій В.О., за участю прокурора Зайкова Д.Б., особи, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_3. , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, що надійшли з Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки у відношенні:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Шевченкове Кілійського району Одеської області, громадянки України, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , на момент подій працювала старшим державним виконавцем Першого Київського відділу державної виконавчої служби м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі - КУпАП) -
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 78/2019 від 18.01.2019 року вбачається, що старший державний виконавець Першого Київського відділу державної виконавчої служби м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_3., являючись суб`єктом на якого поширюються дії Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупцію, декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушила вимоги п.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, наказом начальника Головного територіального управління юстиції в Одеській області № 788-к від 05.07.2018 року ОСОБА_3 звільнено з посади старшого державного виконавця Першого Київського відділу державної виконавчої служби м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області на підставі ч.2 ст.86 Закону України «Про державну службу» за власним бажанням, про що їй було повідомлено в день звільнення.
З інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» стало відомо, що декларація особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2018 року по 04.07.2018 року бал подана ОСОБА_3 10.07.2018 року, тобто з порушенням встановленого терміну.
Таким чином ОСОБА_3 звільняючись з посади старшого державного виконавця Першого Київського відділу державної виконавчої служби м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області за власним бажанням, не своєчасно без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період раніше не охоплений поданими деклараціями, чим порушила п.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6 КУпАП. ОСОБА_3 не виконана вимоги ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
В судовому засіданні прокурор Зайков Д.Б. підтримав протокол про адміністративне правопорушення у повному обсязі та просив суд притягнути ОСОБА_3 до відповідальності встановленої законом.
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 заперечувала проти протоколу про адміністративне правопорушення, вказуючи, що останній складений із порушенням вимог законодавства, у зв`язку із чим справа підлягає закриттю. Крім того, строки притягнення до адміністративної відповідальності, передбачені ст.38 КУпАП сплили.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку учасників судового засідання, оцінивши всі обставини у сукупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_3 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, вина особи, що притягується до адміністративної відповідальності також підтверджуються зібраними в порядку ст.251 КУпАП доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, яким зафіксоване місце, час вчинення та суть адміністративного правопорушення та сукупністю зібраних співробітниками поліції доказів, доданих до вказаного протоколу.
Разом з тим, беручи до уваги, що термін встановлений ст.38 КУпАП закінчився, суд вважає за доцільне провадження по даній адміністративній справі закрити.
Так, в.о. начальника управління Головного територіального управління юстиції в Одеській області 11.07.2018 року скеровано на адресу Національного агентства з питань запобігання корупціє повідомлення про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого з урахуванням положень частини другої статті 49 Закону України «Про запобігання корупції» повідомляється про встановлення факту несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме перед звільненням громадянки ОСОБА_3
20.11.2018 року на вихідним номером 44-01/5527018 від 20.11.2018 року листом Національного агентства з питань запобігання корупції Департаментом перевірки декларацій та моніторингу способу життя встановлено, що громадянка ОСОБА_3 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідальність за що передбачена ч.1 ст.172-6.
Таким чином датою виявлення адміністративного правопорушення слід вважати саме 20.11.2018 року.
Статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Згідно пункту 7 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю після закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
При ухвалені постанови, суд також бере до уваги те, що вищезазначене прямо переплітається з науково-консультативним висновком НКР при ВАСУ від 06 листопада 2017 року, а саме, під час закриття провадження у справах про адміністративні правопорушення у зв`язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених статтею 38 КУпАП, вина особи не встановлюється.
На підставі наведеного, керуючись статтями 9, 38, 247- 248, 287- 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП - закрити, на підставі ст.38, п.7 ч.1 ст.247 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Київський районний суд м. Одеси.
Суддя Київського районного
суду м. Одеси Іванчук В. М.