
Справа № 328/3102/18
19.04.2019
1-кс/328/513/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2019 року м.Токмак
Слідчий суддя Токмацького районного суду Запорізької області Коваленко П.Л., за участю секретаря судового засідання Баздирь О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Токмак клопотання слідчого СВ Токмацького відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_1 про призначення судової будівельно-технічної експертизи у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018081350000161 від 27.06.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.210 КК України,
в с т а н о в и в:
До Токмацького районного суду Запорізької області надійшло клопотання слідчого СВ Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_1 про призначення судової будівельно-технічної експертизи у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018081350000161 від 27.06.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.210 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що слідчим відділом Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018081350000161, внесеному 27.06.2018 до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.210 КК України за заявою ГО «Всеукраїнське антикорупційне об’єднання громадян» за фактом нецільового використання невстановленими посадовими особами Токмацької міської ради грошових коштів бюджету при виконанні робіт щодо реконструкції споруд для збирання поверхневих вод м. Токмака.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч.2 ст.210 КК України, що кваліфікується як нецільове використання бюджетних коштів службовою особою, а так само здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах або вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб,
Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2017 – 2018 роках з фондів охорони навколишнього природного середовища Запорізької обласного ради (далі ЗОР) до бюджету міста Токмака були виділені грошові кошти згідно з рішеннями ЗОР. Вище зазначені кошти було прийнято до місцевого бюджету та розподілено згідно з рішеннями ТМР, головним розпорядником коштів визначено Управління комунального господарства виконавчого комітету Токмацької міської ради (далі УКГ ВК ТМР).
Так, протягом 2017 року на підставі укладених договорів про виконання підрядних робіт між УКГ ВК ТМР як замовником та підприємствами-виконавцями проведено роботи зокрема на 4 наступних об’єктах:
1. «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Дружба (від вулиці Шевченка до будинку № 319) міста Токмак Запорізької області».
Проведена закупівля з процедурою «Звіт про укладений договір», відповідно до вимог рішення виконавчого комітету Токмацької міської ради від 28.07.2016 №162 «Про проведення електронних допорогових закупівель» (зі змінами та доповненнями) та наказу начальника управління комунального господарства виконавчого комітету Токмацької міської ради від 26.06.2017 № 58-р «Про внесення змін до наказу від 12.04.2017 №27-р «Про проведення публічних закупівель»», згідно з якою укладено договір № 50/17 від 21.07.2017 з підрядником Приватне підприємство "Благуст М", код ЄДРПОУ 41432319, на суму 495 459,00 гривень. Строк закінчення виконання робіт по договору № 50/17 від 21.07.2017 – 31.12.2017.
2. «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Центральна (від буд.№22 до буд.№ 46 ) міста Токмак Запорізької області».
Проведена закупівля з процедурою «Звіт про укладений договір», відповідно до вимог рішення виконавчого комітету Токмацької міської ради від 28.07.2016 №162 «Про проведення електронних допорогових закупівель» (зі змінами та доповненнями) та наказу начальника управління комунального господарства виконавчого комітету Токмацької міської ради від 02.08.2017 № 79-р «Про внесення змін до наказу від 12.04.2017 №27-р «Про проведення публічних закупівель»», згідно якої укладено договір № 63/17 від 11.08.2017 з підрядником Приватне підприємство "Благуст М" код ЄДРПОУ 41432319 на суму 1 019 313,00 гривень. Строк закінчення виконання робіт по договору № 63/17 від 11.08.2017 – 31.12.2017.
3. «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Центральна (від вулиці Дружба до площі Визволення ) міста Токмак Запорізької області».
Проведена закупівля з процедурою «Звіт про укладений договір», відповідно до вимог рішення виконавчого комітету Токмацької міської ради від 28.07.2016 №162 «Про проведення електронних допорогових закупівель» (зі змінами та доповненнями) та наказу начальника управління комунального господарства виконавчого комітету Токмацької міської ради від 09.06.2017 № 49-р «Про внесення змін до наказу від 12.04.2017 №27-р «Про проведення публічних закупівель»», згідно якої укладено договір № 27/17 від 09.06.2017 додаткова угода № 1 від 15.08.2018 з підрядником Приватне підприємство "Благуст" код ЄДРПОУ 35499166 на суму 1 092 510,00 гривень. Строк закінчення виконання робіт по договору № 27/17 від 09.06.2017 – 31.12.2017.
4. «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Володимирської (від будинку №13 по вулиці Володимирська до вулиці Гоголя ) міста Токмак Запорізької області».
Проведена закупівля з процедурою «Звіт про укладений договір», відповідно до вимог рішення виконавчого комітету Токмацької міської ради від 28.07.2016 №162 «Про проведення електронних допорогових закупівель» (зі змінами та доповненнями) та наказу начальника управління комунального господарства виконавчого комітету Токмацької міської ради від 02.08.2017 №79-р «Про внесення змін до наказу від 12.04.2017 №27-р «Про проведення публічних закупівель»», згідно якої укладено договір № 110/17 від 24.10.2017 з підрядником Приватне підприємство "Благуст М" код ЄДРПОУ 41432319 на суму 1 304 855,00 гривень. Строк закінчення виконання робіт по договору № 110/17 від 24.10.2017 – 25.12.2017.
Фінансування робіт за вказаними договорами проводилось з місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища за рахунок іншої субвенції з обласного бюджету.
Авторський нагляд здійснював ФОП ОСОБА_2, який також розробив проектно-кошторисну документацію по вказаним об’єктам.
Технічний нагляд здійснювався ТОВ «Будівельна компанія «Профтехнагляд»» в особі директора ОСОБА_3.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року № 1147 затверджено Перелік видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів (далі - Перелік), до яких серед інших відповідно до п.1 Переліку відноситься будівництво у населених пунктах, на новобудовах і розширення та реконструкція на діючих підприємствах:
- необхідних споруд для очищення стічних вод, що утворюються в промисловості, комунальному господарстві, інших галузях народного господарства;
- дослідних та дослідно-промислових установок, пов'язаних з розробленням методів очищення стічних вод;
- берегових споруд для прийому та очищення з плавзасобів господарсько-побутових стічних вод (в тому числі баластних та лляльних) і сміття для утилізації, складування і очищення;
- систем роздільної каналізації, каналізаційних мереж і споруд на них;
- систем водопостачання з замкнутими циклами з поверненням для потреб технічного водопостачання стічних вод після їх відповідного очищення і оброблення (включаючи оборотні системи гідрозоловидалення і гідровидалення різних шламів);
- оборотних систем виробничого водопостачання, а також систем послідовного і повторного використання води, в тому числі води, що надходить від інших підприємств;
- споруд для збирання, очищення та використання вод поверхневого стоку у системах водопостачання;
- водопровідних мереж у місцях утворення депресійних лійок.
Однак, такий вид діяльності як реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці, а не у системах водопостачання, не передбачений Переліком як такий, що належить до природоохоронних заходів.
Крім того, поняття споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці законодавчо не визначене.
Так, статтею 1 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» надано визначення наступним поняттям:
водовідведення - діяльність із збирання, транспортування та очищення стічних вод за допомогою систем централізованого водовідведення або інших споруд відведення та/або очищення стічних вод;
система питного водопостачання - сукупність технічних засобів, включаючи мережі, споруди, устаткування (пристрої), для централізованого та нецентралізованого питного водопостачання;
система централізованого водовідведення - сукупність технічних засобів, включаючи мережі, споруди, устаткування (пристрої), для централізованого відведення та очищення стічних вод, що пов’язані єдиним технологічним процесом.
У той же час, протоколом проведеного слідчим огляду місця події від 22.03.2019 на території об’єктів, на яких проводились роботи згідно з договорами № 50/17 від 21.07.2017, № 63/17 від 11.08.2017, № 27/17 від 09.06.2017 та № 110/17 від 24.10.2017 встановлено, що вищевказані об’єкти є проїжджою частиною вулиць, та дорожнє покриття вкрито фігурним елементом мощення – плиткою. У ході огляду вилучено елементи дорожнього покриття – плитку.
Згідно з проектно-кошторисною документацією на вказані об’єкти, для збирання і відведення зливових поверхневих вод служить тверде покриття проїжджої частини вулиць, обрамлене залізобетонним бордюром. Проектами передбачено виконати мощення плиткою ФЕМ, встановлення бордюр на бетонній основі, перекладення цегляної кладки горловин колодязів інженерних комунікацій, розташованих на проїжджій частині, із заміною люків.
Згідно з умовами договорів на виконання підрядних робіт по вказаним об’єктам, склад та обсяги робіт, що доручаються до виконання підряднику, визначені проектно-кошторисною документацією, договірною ціною та календарним графіком виконання робіт, які є невід’ємною частиною договорів.
Відповідно до Календарних графіків виконання робіт за вказаними договорами по зазначених об’єктах передбачено перелік наступних видів робіт:
1. розбирання дорожніх покриттів та основ: цементобетонних;
2. улаштування покриття з фігурних елементів мощення (ФЕМ) з приготуванням піщано-цементної суміші: тротуарів, ширина до 2 м.
У актах приймання виконаних будівельних робіт (Форми КБ-2в) та довідках про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (Форми КБ-3) по вказаним об’єктам зазначено найменування робіт також за змістом щодо реконструкції проїжджої частини вулиць.
Згідно з розділом ІІ «Системи відведення міських зливових стоків» Методичних рекомендацій із забезпечення ефективного відведення поверхневих вод, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 23.12.2010 № 470:
1. Споруди поверхневого водовідведення, що використовуються для відведення дощових і талих вод з поверхні дахів будівель, доріг та інших територій, рекомендується влаштовувати з урахуванням типу каналізаційної мережі та відстані від місця збирання зливових вод до місця їх випускання.
2. В містах, як правило, передбачається дощова каналізація закритого типу. Застосування відкритих пристроїв водовідведення допускається в районах одно-, двоповерхової забудови, в сільських населених пунктах і на території паркових масивів.
3. Збирання поверхневих стічних вод та їх скидання до мережі дощової каналізації рекомендується виконувати за допомогою систем лінійного та точкового поверхневого водовідведення.
Системи лінійного поверхневого водовідведення призначені для збирання і відведення в дощову водовідвідну мережу поверхневого стоку з великих за площею урбанізованих басейнів стоку. Ці системи складаються з лотків з дощоприймальними решітками та пісковловлювачів.
Системи точкового поверхневого водовідведення використовуються для локального збирання поверхневого стоку з невеликих площ. Воно здійснюється за допомогою точкових дощоприймачів, які призначені для локального точкового водовідведення з поверхні, а також з дахів будинків у випадку приєднання водостічних труб.
Тобто, за вищевказаними об’єктами згідно з проектно-кошторисною документацією, договорів на виконання підрядних робіт та додатків до них фактично передбачено реконструкцію проїжджої частини вулиць. Будівництво, ремонт чи реконструкція лінійних та точкових систем не передбачені.
Згідно з п.1.10 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, проїзна частина – елемент дороги, призначений для руху нерейкових транспортних засобів.
Таким чином, під час досудового розслідування кримінального провадження виникли питання, вирішення яких має істотне значення для подальшого розслідування, та для з’ясування яких необхідні спеціальні знання, у зв’язку із чим виникла необхідність проведення судової будівельно-технічної експертизи.
Так, для кримінального провадження мають істотне значення з’ясування питання, чи є фактично проведені роботи по об’єктам «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Дружба (від вулиці Шевченко до буд. № 319) міста Токмак Запорізької області», «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Центральна (від будинку №22 до будинку №46) міста Токмак Запорізької області», «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Центральна (від вулиці Дружба до площі Визволення) міста Токмак Запорізької області», «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Володимирської (від будинку №13 по вулиці Володимирська до вулиці Гоголя) міста Токмак Запорізької області» роботами щодо реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиць, а не іншими роботами, наприклад щодо будівництва, ремонту або реконструкції проїжджої частини доріг? Якщо такі роботи дійсно є роботами щодо реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиць, то чи відносяться вони до передбачених Переліком видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, який затверджено Постановою КМУ від 17.09.1996 № 1147, зокрема до будівництва у населених пунктах, на новобудовах і розширення та реконструкції на діючих підприємствах споруд для збирання, очищення та використання вод поверхневого стоку у системах водопостачання? Чи відповідають такі роботи згідно проектно-кошторисної документації, умов відповідних договорів на їх виконання, актів приймання виконаних будівельних робіт (Форми КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (Форми КБ-3), а також фактично виконані роботи вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (ДБН, СНиП тощо)?
Вирішення вказаних питань надасть можливість органу досудового розслідування дати правову оцінку діям посадових осіб Токмацької міської ради, у тому числі посадових осіб Управління комунального господарства виконавчого комітету Токмацької міської ради під час замовлення проектно-кошторисної документації, укладання договорів на виконання підрядних робіт та сплати коштів за виконані роботи по вказаних об’єктах, у тому числі щодо правильності цільового використання бюджетних коштів, направлених на здійснення заходів щодо охорони навколишнього природного середовища.
Слідчий Єгорова Н.Ю. в судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду клопотання повідомлена належним чином, її неприбуття, у відповідності до ч.3 ст.244 КПК України, не перешкоджає розгляду клопотання.
У відповідності до ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється. На підставі ст.108 КПК України під час судового засідання ведеться журнал судового засідання.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Статтею 243 КПК України передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
З матеріалів провадження вбачається, що слідчим відділом Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018081350000161, внесеному 27.06.2018 до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.210 КК України за заявою ГО «Всеукраїнське антикорупційне об’єднання громадян» за фактом нецільового використання невстановленими посадовими особами Токмацької міської ради грошових коштів бюджету при виконанні робіт щодо реконструкції споруд для збирання поверхневих вод м. Токмака.
Так, протягом 2017 року на підставі укладених договорів про виконання підрядних робіт між УКГ ВК ТМР як замовником та підприємствами-виконавцями проведено роботи зокрема на 4 наступних об’єктах:
1. «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Дружба (від вулиці Шевченка до будинку № 319) міста Токмак Запорізької області».
2. «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Центральна (від буд.№22 до буд.№ 46 ) міста Токмак Запорізької області».
3. «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Центральна (від вулиці Дружба до площі Визволення ) міста Токмак Запорізької області».
4. «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Володимирської (від будинку №13 по вулиці Володимирська до вулиці Гоголя ) міста Токмак Запорізької області».
Фінансування робіт проводилось з місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища за рахунок іншої субвенції з обласного бюджету.
Для кримінального провадження мають істотне значення з’ясування питання, чи є фактично проведені роботи по об’єктам «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Дружба (від вулиці Шевченко до буд. № 319) міста Токмак Запорізької області», «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Центральна (від будинку №22 до будинку №46) міста Токмак Запорізької області», «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Центральна (від вулиці Дружба до площі Визволення) міста Токмак Запорізької області», «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Володимирської (від будинку №13 по вулиці Володимирська до вулиці Гоголя) міста Токмак Запорізької області» роботами щодо реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиць, а не іншими роботами, наприклад щодо будівництва, ремонту або реконструкції проїжджої частини доріг? Якщо такі роботи дійсно є роботами щодо реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиць, то чи відносяться вони до передбачених Переліком видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, який затверджено Постановою КМУ від 17.09.1996 № 1147, зокрема до будівництва у населених пунктах, на новобудовах і розширення та реконструкції на діючих підприємствах споруд для збирання, очищення та використання вод поверхневого стоку у системах водопостачання? Чи відповідають такі роботи згідно проектно-кошторисної документації, умов відповідних договорів на їх виконання, актів приймання виконаних будівельних робіт (Форми КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (Форми КБ-3), а також фактично виконані роботи вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (ДБН, СНиП тощо)?
Вирішення вказаних питань надасть можливість органу досудового розслідування дати правову оцінку діям посадових осіб Токмацької міської ради, у тому числі посадових осіб Управління комунального господарства виконавчого комітету Токмацької міської ради під час замовлення проектно-кошторисної документації, укладання договорів на виконання підрядних робіт та сплати коштів за виконані роботи по вказаних об’єктах, у тому числі щодо правильності цільового використання бюджетних коштів, направлених на здійснення заходів щодо охорони навколишнього природного середовища.
Клопотання слідчого відповідає вимогам, визначеним ч.2 ст.244 КПК України, ним доведено, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, а тому клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Частиною 6 статті 244 КПК України передбачено, що слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.
Визначаючи експерта (експертну установу), слідчий суддя виходить з вимог ст.7 Закону України «Про судову експертизу», відповідно до якої судово-експертну діяльність у кримінальному провадженні здійснюють державні спеціалізовані установи.
Враховуючи те, що слідчим у клопотанні доведено необхідність проведення експертизи, слідчий суддя вважає необхідним залучити експертів Запорізького відділення Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України та призначити по кримінальному провадженню експертизу.
Керуючись ст.ст.107, 242-244, 372 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в:
Клопотання слідчого СВ Токмацького відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_1 про призначення судової будівельно-технічної експертизи у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018081350000161 від 27.06.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.210 КК України - задовольнити.
Доручити провести судову будівельно-технічну експертизу експертам Запорізького відділення Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, розташованого за адресою: 69063, місто Запоріжжя, вул. Олександрівська, будинок 13.
На вирішення експерта поставити наступні питання:
1.Чи є фактично проведені роботи по об’єкту «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Дружба (від вулиці Шевченко до будинку № 319) міста Токмак Запорізької області» роботами щодо реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці? Якщо ні, то в чому полягають невідповідності?
2.Чи є фактично проведені роботи по об’єкту «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Центральна (від буд.№22 до буд.№46) міста Токмак Запорізької області» роботами щодо реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці? Якщо ні, то в чому полягають невідповідності?
3.Чи є фактично проведені роботи по об’єкту «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Центральна (від вулиці Дружба до площі Визволення ) міста Токмак Запорізької області» роботами щодо реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці? Якщо ні, то в чому полягають невідповідності?
4.Чи є фактично проведені роботи по об’єкту «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Володимирської (від будинку №13 по вулиці Володимирська до вулиці Гоголя ) міста Токмак Запорізької області» роботами щодо реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці? Якщо ні, то в чому полягають невідповідності?
5.Якщо фактично проведені роботи по вказаним об’єктам є роботами щодо реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці, то чи відносяться вони до передбачених Переліком видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, який затверджено Постановою КМУ від 17.09.1996 № 1147, зокрема до будівництва у населених пунктах, на новобудовах і розширення та реконструкції на діючих підприємствах споруд для збирання, очищення та використання вод поверхневого стоку у системах водопостачання?
6.Чи відповідають роботи по вказаним об’єктам вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва та / або реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці (ДБН, СНиП тощо):
6.1. згідно з проектно-кошторисної документації?
6.2. згідно з умовами відповідних договорів на їх виконання (з урахуванням додаткових угод)?
6.3. згідно з актами приймання виконаних будівельних робіт (Форми КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (Форми КБ-3)?
7. Чи відповідають фактично виконані підрядниками роботи по вказаним об’єктам вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва та / або реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці (ДБН, СНиП тощо)?
8.Чи відповідають зазначені вище об'єкти (по кожному об’єкту окремо) проектно-кошторисній документації на їх реконструкцію? Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності?
9.Чи відповідають фактично виконані роботи по вказаним вище об’єктам (по кожному об’єкту окремо) проектно-технічній документації? Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності?
10.Якщо фактично проведені роботи по вказаним об’єктам не є роботами щодо реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці, а іншими роботами, то якими саме (будівництво, ремонт або реконструкція проїжджої частини доріг тощо)
Для дослідження експерту надати матеріали кримінального провадження № 42018081350000161, а також вилучені під час огляду місця події від 22.03.2019 елементи дорожнього покриття – плитки.
Дозволити експерту, який буде проводити експертне дослідження застосувати знищуючі методи дослідження згідно ст.5 Закону України «Про судову експертизу».
Висновок експерта оформити українською мовою, після проведення експертизи видати висновок експерта та об’єкти дослідження слідчому СВ Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_1 або уповноваженій особі, за довіреністю слідчого або начальника слідчого відділення Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області.
Копію ухвали направити до Запорізького відділення Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов’язків у суді чи під час провадження досудового слідства.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: