Постанова № 8130046, 26.02.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.02.2010
Номер справи
2а-928/10/1370
Номер документу
8130046
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-928/10/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2010 р. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Шинкар Т.І.,

при секретарі - Фейдаш Х.М.,

за участю представника позивача Матюшко Х.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ДПІ в Галицькому районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю ?УРЗ? про стягнення до бюджету кошти в розмірі 607,98 грн. , -

ВСТАНОВИВ:

ДПІ в Галицькому районі м.Львова (надалі-ДПІ) звернулася з адміністративним позовом у Львівський окружний адміністративний суд до Товариства з обмеженою відповідальністю ?УРЗ? , просить стягнути до бюджету кошти в розмірі 607,98 грн. Податковий борг у відповідача виник в наслідок порушення п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8; п. 17.1 ст. 17; п.п. ?а? п. 19.2 ст. 19; п.п. 20.3.2 п. 20.3 ст. 20 Закону України ?Про податок з доходів фізичних осіб? від 22 травня 2003 року № 889- IV із змінами та доповненнями, а саме не перераховано податок з доходів фізичних осіб в сумі 607,98 грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, повідомлений про розгляд справи.

Справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст. 71 КАС України.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 26 лютого 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.

Заслухавши пояснення учасника процесу, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Законом України ?Про податок з доходів фізичних осіб? від 22 травня 2003 року № 889- IV із змінами та доповненнями (далі-Закон № 889), Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 року з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №2181).

Як вбачається з матеріалів справи відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю ?УРЗ? зареєстроване управлінням промисловості та підприємництва Львівської міської ради 18.03.2004 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи та взяте на облік платника податків 28.04.2004 року за № 9234, код за ЄДРПОУ 32893766, що встановлено працівниками ДПІ (Довідка від 22.12.2009 року).

Відповідно до ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-XII із змінами та доповненнями органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі-платники податків).

Судом встановлено, що ДПІ проведено виїзну позапланову документальну перевірку правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету податків з доходів фізичних осіб, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, держмита ТзОВ ?УРЗ? за період з 01.04.2009 року по 30.09.2009 року, за результатами якої складено довідку від 22.12.2009 року № 211/17-2/32893766.

Перевіркою своєчасності перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб встановлено порушення строків сплати (перерахування) вказаного податку до бюджету.

Відповідно до ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 року № 1251-XII з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон № 1251 ) платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, а відповідно до ст. 20 даного Закону контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.

Відповідно до п.п. 8.1.2. п. 8.1 ст. 8 Закону № 889 податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

У відповідності до п. 17.1. ст. 17 Закону № 889 особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої самозайнятої особи).

Згідно із п.п. ?а? п. 19.2. ст. 19 цього ж Закону особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

Відповідно до п.п. 20.3.2. п. 20.3 ст. 20 Закону № 889 у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу.

Спеціальним Законом з питань оподаткування, який регламентує порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом є Закон №2181, зокрема п.п. 5.3.1. п. 5.1 ст. 5 цього Закону визначено строки погашення податкових зобовязань, згідно вимог якого платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону.

Таким чином, податок з доходу фізичних осіб повинен бути перерахований платником до бюджету до 30 числа наступного за місяцем нарахування доходу.

Як вбачається з матеріалів справи, факт несплати податку до бюджету підтверджується довідкою Товариства з обмеженою відповідальністю ?УРЗ?, згідно якої вбачається, що у звязку з зупинкою діяльності Товариства нарахування заробітної плати з 01.11.2008 року припинено.

У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України ?Про державну податкову службу в Україні? від 4 грудня 1990 року N 509-XII органи державної податкової служби мають право застосувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

У відповідності до вимог ст.10 цього ж Закону Державні податкові інспекції подають до судів позови про стягнення заборгованості перед бюджетом.

Докази вжиття відповідачем заходів погашення боргу в матеріалах справи відсутні, а тому враховуючи наведене, суд приходить до висновку про обгрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ?УРЗ? на користь Державного бюджету України заборгованість в сумі 607,98 грн.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 03.03.2010 року.

Суддя /підпис/ Шинкар Т.І.

З оригіналом згідно

Суддя Шинкар Т.І.

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-928/10/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(вступна та резолютивна частини постанови)

26 лютого 2010 р. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Шинкар Т.І.,

при секретарі - Фейдаш Х.М.,

за участю представника позивача Матюшко Х.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ДПІ в Галицькому районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю ?УРЗ? про стягнення до бюджету кошти в розмірі 607,98 грн. , -

ВСТАНОВИВ:

При розгляді справи суд вважає за необхідне у відповідності до вимог ч. 3 ст. 160 КАС України відкласти складення повного тексту постанови суду на п”ять днів з дня закінчення розгляду справи , проголосивши вступну і резолютивну частину постанови. З мотивувальною частиною постанови особи, які беруть участь у справі зможуть ознайомитися 03.03.2010 року.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ?УРЗ? на користь Державного бюджету України заборгованість в сумі 607,98 грн.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Суддя Шинкар Т.І.