Постанова № 8129853, 07.12.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.12.2009
Номер справи
2а-6567/09/1370
Номер документу
8129853
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-6567/09/1370

07 грудня 2009 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі

Головуючої-судді: Гулкевич І.З.

при секретарі: Оларь В.О.

за участю представника позивача Алексеєв О.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом управління Пенсійного Фонду України в Миколаївському районі Львівської області до Закритого акціонерного товариства «Проммонтаж СУ-27» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2 в сумі 23574,84 грн.,-

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області (далі УПФУ в Миколаївському районі Львівської області) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Закритого акціонерного товариства «Проммонтаж СУ-27» (далі ЗАТ «Проммонтаж-27»). Позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість за червень - вересень 2009 року заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2 в сумі 23574,84 грн. В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що відповідачем протягом червня вересня 2009 року не сплачуються фактичні витрати на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до п.п. «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пільгові пенсії за Списком № 2 в розмірі 23574,84 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав повністю, пояснення дав аналогічні до викладеного у позовній заяві, просив позов задовольнити повністю.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином про причини своєї неявки суд не повідомив, а тому на підставі ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив проводити розгляд справи на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши долучені до матеріалів справи докази та оцінивши їх в сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до п. 1, 2 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.

Згідно з абз. 4 п. 1 ст. 2 зазначеного Закону для платників збору об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 цього Закону.

Відповідач ЗАТ «Проммонтаж-27» - є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ідентифікаційний код 01415683) та є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до вимог ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, зокрема, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими i важкими умовами праці, за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, i за результатами атестації робочих місць (далі список № 2).

Відповідно до вимог п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. При цьому до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до п. 6.1 Інструкції, витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах підлягають повному (100%) відшкодуванню.

Згідно п. 6.4 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Згідно п. 6.8. Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Склад витрат на виплату та доставку пенсій, призначених працівникам відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8. відповідно до вимог п.п. б-з ст. 13 Закону України «По пенсійне забезпечення» на загальну суму 25817,32 грн. за період червень-вересень 2009 року та факт їх понесення УПФУ в Миколаївському районі Львівської області підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за Списком № 2, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» за вказаний період часу.

Станом на дату судового засідання відповідач не виконав вимог ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», а саме - не відшкодував понесені позивачем фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 за період з червня по вересень 2009 року на загальну суму 23574,84 грн.

Отже, позовні вимоги УПФУ в Миколаївському районі Львівської області є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

З урахуванням положень ст.94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 50, 70-72, 86, 94, 98, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Проммонтаж СУ-27» на користь управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області понесені витрати на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 23574 (двадцять три тисячі п?ятсот сімдесят чотири) грн. 84 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Гулкевич І.З.

Повний текст постанови виготовлено 10 грудня 2009 року .