Ухвала суду № 8129520, 26.02.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.02.2010
Номер справи
2а-134/10/1370
Номер документу
8129520
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2010 року, 15 год. 25 хв. справа № 2а-134/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Кравчука В.М.,

за участю секретаря судового засідання Ганачівської Л.Ю.

представника позивача Ільчишин О.М.,

представника відповідача Кріль А.Ю.,

розглянувши справу за позовом ТзОВ «Торгово-промислова компанія «Бумеранг» до Територіального управління Головавтотрансінспекції у Львівській області про скасування постанови від 21.07.2009 року, -

ВСТАНОВИВ:

05.01.2010 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ТзОВ «ТПК «Бумеранг» про скасування постанови Територіального управління Головавтотрансінспекції у Львівській області від 21.07.2009 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ТзОВ «ТПК «Бумеранг» займається будівельною діяльністю. На підставі договору оренди орендувало вантажний автомобіль, що обумовлено виробничою необхідністю, а саме перевезення будівельних матеріалів, виконання будівельних робіт згідно укладених із замовником договорів підряду. Вважає, що підприємство не повинно отримувати відповідні документи на надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів, оскільки такою діяльністю не займається, такі документи повинен мати власник автомобіля, що використовує його у відповідних цілях перевезення. Відтак, постанова про накладення штрафу на ТзОВ «ТПК «Бумеранг» за надання послуг з перевезення без оформлення на те необхідних документів підлягає скасуванню.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав. Відповідач проти позову заперечив. Вважає, що рішення є законним та обґрунтованим.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, Суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини:

Позивач - ТзОВ «ТПК «Бумеранг» зареєстроване як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи №205954 та довідкою з ЄДРПОУ № 060806. На підставі ліцензії серії АБ № 218853 від16.02.2010 р. ТзОВ «ТПК «Бумеранг» займається будівельною діяльністю.

09.07.2009 р. між ВАТ «Львівкартонопласт» (Замовник) та ПП «Пілон» (Підрядник) було укладено договір підряду № 09-07/2009 за яким Підрядник зобов»язується виконати будівельно-ремонтні роботи в цеху з виробництва картону, розташованого на території Замовника за адресою м. Львів, вул. Ковельська,109.

10.07.2009 р. ПП «Пілон» уклало з ТзОВ «ТПК «Бумеранг» договір підряду за яким ТзОВ «ТПК «Бумеранг» виступає Підрядником по виконанню загально будівельних робіт по влаштуванню зовнішніх стін у цеху з виробництва картону ВАТ «Львівкартонопласт» у м. Львові по вул. Ковельська,109.

У звязку із здійсненням господарської діяльності ТзОВ «ТПК«Бумеранг» на підставі договору оренди вантажного автомобіля від 01.10.2004 р., укладеного з ТзОВ «Альба» (Орендодавець) орендувало автомобіль марки КАМАЗ 5410 (держ. № 104-14ТА). Згідно п.4.1 цього договору термін оренди складає 5 років, тобто з 01.10.2004 р. по 01.10.2009 р. Відповідно до п.6.1 Орендодавець зобовязується необхідну документацію на автомобіль, що орендується.

13.07.2009 року державним інспектором Територіального управління Головавтотрансінспекції у Львівській області був затриманий автомобіль марки КАМАЗ 5410 (держ. № 104-14ТА) та встановлено, що при наданні послуг з перевезення пасажирів та вантажів відсутня ліцензійна картка, в дорожньому листі відсутня відмітка про проходження водієм перед рейсового медогляду.

За результатами перевірки складено акт № 125284 від 13.07.2009 р. та встановлено порушення ч.1 абз.3 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” та винесено постанову № 065767 від 21.07.2009 року про застосування до ТзОВ «Бумеранг» фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

Позивачем визнається та матеріалами справи підтверджується, що при затриманні орендованого ТзОВ «ТПК«Бумеранг» автомобіля у позивача була відсутня ліцензійна картка; вона не отримувалась ним взагалі.

Зазначені фактичні обставини сторони визнають. Спір виник у звязку із правовою оцінкою дій відповідача, який постановою застосував до позивача фінансові санкцій у звязку з порушенням ч. 1 абз. 3 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Вирішуючи спір, Суд виходив з наступного. Спірні правовідносини регулюються Законом України “Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001 р. № 2344-III.

Згідно ст.1 цього Закону автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

З оскаржуваної постанови вбачається, що 13.07.2009 р. був затриманий водій ТзОВ «ТПК«Бумеранг» - ОСОБА_3 на автомобілі, що належить ТзОВ «Альба». Під час перевірки була встановлена відсутність у позивача ліцензійної картки.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачена відповідальність за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 39 вказаного закону, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

ТзОВ «ТПК«Бумеранг» є субєктом господарювання, який займається будівельною діяльністю, про що отримав відповідну ліцензію. Згідно ч. 1 ст. 3 Господарського кодексу України (надалі - ГК України) під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

У відповідності до ст. 48 Закону № 2344-III, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України. Відповідно до ст. 39 вказаного закону, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Згідно із п. 33 ст. 9 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, ліцензуванню підлягає, зокрема, діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт", у відповідності до ст. 9 якого ліцензія видається на господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів на такі види робіт: надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів автобусами; надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі; надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення; надання послуг з внутрішніх перевезень вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами; надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів автобусами; надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів на таксі; надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення; надання послуг з міжнародних перевезень вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами.

В обґрунтування незаконності винесеної постанови про накладення штрафу позивач посилається на ту обставину, що незважаючи на факт його реєстрації як юридичної особи, господарську діяльність з перевезення пасажирів та вантажу він не здійснює, оскільки займається іншим видом діяльності, а тому необхідних дозвільних документів на затриманий вантажний автомобіль і не повинен був отримувати. В судовому засіданні позивач пояснив, що використовував автомобіль на підставі відносин оренди для потреб забезпечення власної господарської діяльності. Ці пояснення підтверджуються письмовими доказами договорами з «Львівкартонопласт» та ПП «Пілон» (Підрядник). Відповідач зазначених тверджень не спростував та не навів жодних доказів, які б свідчили про здійснення позивачем діяльності з надання послуг з вантажних перевезень. У відповідності до ст. 71 КАС України, кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. З урахуванням наведеного, Суд дійшов висновку, що 13.07.2009 р. позивач не надавав послуг по перевезенню пасажирів та вантажів, а тому не повинен був отримувати ліцензію на здійснення цього виду господарської діяльності та ліцензійні картки. Виходячи з вищенаведеного, позов слід задовольнити.

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати у вигляді сплаченого судового збору підлягають відшкодуванню позивачеві з Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 160-163 КАС України, Суд

ПОСТАНОВИВ

1. Позов задовольнити.

2. Визнати протиправною та скасувати постанову Територіального управління Головавтотрансінспекції у Львівській області від 21.07.2009 року № 065767.

3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-промислова компанія «Бумеранг» (ідентифікаційний код 22380339, м. Львів, вул. Рудненська, буд. 14-а) 3 (три) гривні 40 (сорок) копійок.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасована, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 02 березня 2010 року о 14:15

Суддя В.М. Кравчук