
Справа № 604/265/19
Провадження № 2/604/179/19
У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2019 року сел. Підволочиськ
Підволочиський районний суд Тернопільської області у складі
головуючого судді Сташківа Н.Б.,
за участю секретаря судового засідання Стадніцької З.О.,
представника третьої особи ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в смт. Підволочиськ в порядку спрощеного позовного провадження клопотання про закриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 (адреса проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, 47800, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до відділу державної реєстрації Підволочиської селищної ради (юридична адреса: вул. А.Шептицького, 4 , смт. Підволочиськ, код ЄДРПОУ 04396294), третя особа, - ОСОБА_3 (адреса проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2) про скасування рішення, зобов’язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду із позовом до відділу державної реєстрації Підволочиської селищної ради, третя особа ОСОБА_3, адреса проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3, про скасування рішення відділу державної реєстрації Підволочиської селищної ради про відмову в знятті з реєстрації місця проживання та реєстрації за новим в місцем проживання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, та ОСОБА_5, 2015 р.н, зобов’язання вчинити такі дії без письмової згоди батька ОСОБА_3, -
У судовому засіданні представник третьої особи ОСОБА_1 заявив клопотання про закриття провадження у справі у зв’язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Позивач не заперечувала проти закриття провадження по справі.
Представник Відділу державної реєстрації Підволочиської селищної ради в судове засідання не з’явився, подав заяву про розгляд справи у їх відсутності.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.4 КАС України, публічно-правовий спір - це спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій, обо хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб’єкта владних повноважень, і спір виник у зв’язку із наданням або не наданням такою стороною зазначених послуг
Згідно п.1 ч.1 ст.19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», орган реєстрації - виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради; реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Статтею 14 зазначеного Закону передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, посадових та службових осіб з питань свободи пересування, вільного вибору місця проживання, реєстрації місця проживання чи місця перебування особи можуть бути оскаржені в установленому законом порядку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207 затверджені Правила реєстрації місця проживання та Порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.
Згідно п.3 вказаних Правил, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою ( у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної органом сільської, селищної або міської ради.
Пунктом 8 Правил встановлено, що документи для здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації ( у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративні послуги.
Відповідно до п.11 Правил, орган реєстрації відмовляє в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала необхідних документів або інформації; у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними; звернулася особа, яка не досягла 14 років.
Згідно п.23 Правил, працівник органу реєстрації в день звернення особи або її представника чи в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг або представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку органів державної реєстрації актів цивільного стану або даних від органу соціального захисту населення, приймає рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації місця проживання особи.
Отже, прийняттю рішення про реєстрацію чи відмову у реєстрації місця проживання особи передує процедура перевірки поданих заявником документів на відповідність вимогам п. 18 Правил ст. ст.. 6 Закону України«Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
Таким чином, суд приходить до висновку, що оскільки підставою для позову є допущення порушень законодавства при проведенні реєстрації, то між сторонами у даній цивільній справі виник публічно-правовий спір (вказане узгоджується із правовою позицією Верховного Суду від 16 травня 2018 року у справі №337/2535/17).
Згідно з п.1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, зокрема, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що спір, що виник між сторонами не підлягає до розгляду в порядку цивільного судочинства,, а тому справу провадженням слід закрити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 13, 255 ЦПК України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання представника третьої особи – ОСОБА_1 про закриття провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 (адреса проживання: ІНФОРМАЦІЯ_5, 47800, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до відділу державної реєстрації Підволочиської селищної ради (юридична адреса: вул. А. Шептицького, 4 , смт. Підволочиськ, код ЄДРПОУ 04396294), третя особа, -ОСОБА_3 (адреса проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2) про скасування рішення, зобов’язання вчинити дії, - задовольнити.
Закрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до відділу державної реєстрації Підволочиської селищної ради, третя особа, - ОСОБА_3 про скасування рішення, зобов’язання вчинити дії
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, шляхом подачі апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвалу, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Н.Б. Сташків