
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №813/2400/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Гулкевич І.З.
секретар судового засідання Іванес Х.О.
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1
представника відповідачів - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Лемберг» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії, -
В с т а н о в и в:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий дім Лемберг” (79060, м. Львів, вул. Наукова,7А, прим.606) до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд.8), Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35) у якій позивач з урахуванням уточнених позовних вимог просить:
- визнати протиправною і скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №657583/39345395 19.04.2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 54 від 17.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних «ТОВ ТОРГОВИЙ ДІМ ЛЕМБЕРГ» товару для « ТОВ ВЕСТ ОСОБА_3».
- зобов`язати фіскальний орган зареєструвати у день надходження в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 54 від 17.10.2017.
Ухвалою суду від 11 червня 2018 року відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі.
Ухвалою від 04.09.2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Ухвалою від 18.10.2018 року за клопотанням сторони відповідача провадження у справі зупинено.
Ухвалою від 25.01.2019 року за клопотанням сторони позивача провадження у справі поновлено.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем було подано на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну від 17.10.2017 року за № 54. Проте, згідно отриманої квитанції від 14.11.2017 року реєстрацію податкової накладної № 54 відповідачем було зупинено та повідомлено, що податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної. На виконання п.201.16 ст. 201 ПК України позивач направив до ДФС України усі необхідні документи (договори поставки, видаткові накладні, специфікацію №30, платіжне доручення № 351, розрахунки, товаро-транспортні накладні, договір оренди). Однак, рішенням комісії ГУ ДФС у Львівській області від 19.04.2018 року № 657583/39345395 позивачу було відмовлено у реєстрації податкової накладної № 54 від 17.10.2017 року з підстав ненадання платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, в тому числі рахунків, фактури, інвойсу, акту приймання-передачі товарів з урахуванням наявності певних форм та галузевої специфіки, накладних. Позивач не погоджуючись з таким рішенням подавав скарги на рішення комісії, одну з них прийнято до розгляду 03.05.2018 року. До скарги позивач також ще раз подав пояснення та копії документів. Просить позов задоволити.
Представник позивача в судовому засіданні вимоги, з підстав, викладених у позовній заяві підтримала, просила позов задоволити.
Позиція відповідача викладена у відзиві на позовну заяву. Представник відповідача наголосив, що оскаржуване рішення від 19.04.2018 року № 657583/39345395 були прийнято Комісією ГУ ДФС у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію розрахунку коригування правомірно, оскільки надані платником податку копії документів не є достатніми для прийняття відповідного рішення про реєстрацію. Представник зазначив, що причиною відмови у реєстрації податкової накладної було ненадання в повному обсязі належних копій документів щодо зберігання продукції.
В судовому засіданні представник відповідачів проти позовних вимог заперечив та просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Представник позивача в судовому засіданні 24 липня 2018 року подала відповідь на відзив. В якій зазначила, що в рішенні №657583/39345395 від 19.04.2018 року, комісія зазначає про відсутність інформації про зберігання продукції до реалізації. Але фіскальний орган не конкретизує, які саме додатково слід подати документи для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Окрім того представник позивача зазначила, що ДФС України, порушуючи порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 117 та норми пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України не було надіслано рішення комісії з питань розгляду скарг на скаргу від 03 травня 2018 року в термін, визначений чинним законодавством.
Суд, заслухавши вступне слово учасників справи, з’ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, 02.10.2017 року між ТОВ «Торговий дім Лемберг» та ТОВ «Вест ОСОБА_3» був укладений договір поставки про продаж цукру білого кристалічного № 79/17. 17 жовтня 2017 року згідно платіжного доручення № 114 від ТОВ «Вест ОСОБА_3» отримано оплату згідно рахунку №235 від 17.10.2018 р. За правилом першої події, Товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Лемберг» було виписано податкову накладну № 54 від 17.10.2017 р. на загальну суму 8 579 687,50 грн. (у т.ч. ПДВ – 1 429 947,92 грн.), яку 17.10.2017 року було направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Однак, реєстрація вказаної накладної була зупинена відповідно до квитанції від 14.11.2017 року, виявлені помилки: відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена; ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених Наказом МФУ від 13.06.2017 року №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД:1701. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.
На виконання п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПК України), позивач надіслав комісії ГУ ДФС у Львівській області повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена від 18.04.2018 р. № 04-1 та пояснення.
Однак, рішенням комісії ГУ ДФС у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних № 657583/39345395 від 19.04.2018 року було відмовлено у реєстрації податкової накладеної № 54 від 17.10.2017 року.
Не погодившись з прийнятим рішенням 03 травня 2018 року позивач подав скаргу, пояснення та копії документів до ДФС України. В скарзі зазначив, що з рішенням № 657583/39345395 не погоджується, оскільки товариство на підтвердження реальності здійснення операції подав пояснення та копії всіх необхідних документів. Всі первинні документи, а саме договори, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, довіреності, банківські виписки, рахунки на оплату в тому числі документи, які засвідчують інформацію про зберігання та можливість такого зберігання продукції як до так і після її реалізації, а саме договір про оренду складу. Станом на день подання позовної заяви, Позивачу не було надіслано рішення про результати розгляду Скарги.
Не погоджуючись із такими діями і прийнятим рішенням відповідачів, позивач звернувся із даним позовом до суду.
Згідно статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частина 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України). У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Податковий кодекс України (надалі - Кодекс) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно з підпунктами "а", "б" пункту 185.1. статті 185 Кодексу, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 Кодексу).
Пунктом 201.10 статті 201 Кодексу передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Кодексу письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку (підпункт 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Кодексу).
За приписами пункту 74.2 статті 74 Кодексу в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до пункт 74.3 статті 74 Кодексу зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" від 29.12.2010 року за № 1246 (надалі - Порядок), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з пунктом 12 даного Порядку після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 цього Порядку за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Відповідно до листа Державної фіскальної служби України від №959/99-99-07-18 від 21.03.2018) податкові накладні/розрахунки коригування, складені платниками податку, перевіряються на відповідність ознакам ризиковості здійснення операцій:
обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку(ий) подано на реєстрацію в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 відсотків загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД та послуг з кодами згідно з ДКПП, перелік яких визначено ДФС відповідно до додатка, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в Таблиці даних платника податку як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).
Так, відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" №117 від 21.02.2018 (яка набрала чинності 22.03.2018), в пункті 2 якої установив, що платники податку на додану вартість, у яких до 1 грудня 2017 р. зупинено реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, що діяв до набрання чинності Законом України від 7 грудня 2017 р. № 2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році", та які станом на 1 грудня 2017 р. не подали пояснень і копій документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування, мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування, подати пояснення і копії документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.
В п.14 Порядку зазначено, що зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому постановою КМУ №117 від 21.02.2018 передбачено, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування (пункт 15 даного Порядку).
Згідно до пункту 16 Порядку, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пунктів 18, 19 цього Порядку письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів, які складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства (пункти 20 і 21 даного Порядку).
Як встановлено судом, 02.10.2017 року між ТОВ «Торговий дім Лемберг» та ТОВ «Вест ОСОБА_3» був укладений договір поставки про продаж цукру білого кристалічного № 79/17. 17 жовтня 2017 року згідно платіжного доручення № 114 від ТОВ «Вест ОСОБА_3» отримано оплату згідно рахунку №235 від 17.10.2018 р. За правилом першої події, Товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Лемберг» було виписано податкову накладну № 54 від 17.10.2017 р. на загальну суму 8 579 687,50 грн. (у т.ч. ПДВ – 1 429 947,92 грн.), яку 17.10.2017 року було направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Однак, реєстрація вказаної накладної була зупинена відповідно до квитанції від 14.11.2017 року, виявлені помилки: відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена; ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених Наказом МФУ від 13.06.2017 року №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД:1701. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.
18.04.2018 на підтвердження здійснення господарської операції позивач направив повідомлення№04-1 з поясненнями та копіями документів: рахунок №235 від 17.10.2017, платіжне доручення №114 від 17.10.2017, договір поставки №79/17 від 02.10.2017., видаткові накладні за №487-520 від 17.10.2017, товаро-транспортні накладні №Р487-Р520 від 17.10.2017; договір поставки №118/КПЦЗ/17 від 13.06.2017, специфікація №30 від 17.10.2017. Платіжним дорученням №351 позивачем здійснено оплату товару за товар згідно рахунку №2333 від 17.10.2017. Отримання товару відбулось 14.10.2017 і як результат було отримано від ТОВ «Радехівський цукор» видаткові накладні: №10639, 10642, 10646 від 14.10.2017, товаро-транспортні накладні №10639, 10646 від 14.10.2017; 15.10.2017 отримано видаткові накладні №10687, 10721, 10656, 10655, 10719, товаро-транспортні-накладні №10687, 10721,10656, 10655, 10719,; 16.10.2017 видаткові накладні №10862, 10737, 10869, 10864, 10759, 10783, 10826, 10819, 10851, 10818, 10816, 10716, 10785, 10801, 10828, 10868, 10832, 10865, 10846,10863, 10814, 10817, 10798, 10795, 10804, 10835, відповідно товаро-транспортні накладні №10862, 10737, 10869, 10864, 10759, 10783, 10826, 10819, 10851, 10818, 10816, 10716, 10785, 10801, 10828, 10868, 10832, 10865, 10846,10863, 10814, 10817, 10798, 10795, 10804, 10835; 17.10.2017 видаткові накладні №10964, 10871, 10961, 10870, 10911, 10931 та товаро-транспортні накладні відповідно №10964, 10871, 10961, 10870, 10911, 10931, сертифікати відповідності на товар, експертний висновок, протокол сертифікованих випробувань продукції і результати випробувань.
При цьому, суд зауважує, що серед документів, які позивач подав податковому органу для підтвердження реальності здійснення господарських операцій позивачем не надано рахунки-фактури, інвойс, акти приймання-передачі товарів, документи щодо зберігання продукції.
За таких умов, суд дійшов висновку, що пакет документів, які позивач надав до повідомлень від 18.04.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладні № 54 від 17.10.2017, не є достатнім для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, що стало підставою для прийняття контролюючим органом рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.
Відтак, рішення контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, сформовано правильно.
Щодо посилань представника позивача, про порушення контролюючим органом строків розгляду скарги, то суд зазначає наступне.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 05.11.2018 у справі №1340/3718/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Лемберг» до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України у не проведенні розгляду скарги позивача від 03.05.2018 на рішення комісії ГУ ДФС у Львівській області від 19.04.2018 № 657583/39345395 та неприйнятті рішення за результатами розгляду скарги; визнання скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Лемберг» від 03.05.2018 на рішення комісії ГУ ДФС у Львівській області від 19.04.2018 № 657583/39345395 задоволеною на користь позивача відмовлено повністю. Рішення не оскаржувалось та набрало законної сили.
Відповідно до частини четвертої статті 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
За таких обставин, доводи позивача щодо порушення податковим органом строків розгляду скарги є безпідставними та спростовуються матеріалами справи.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та безпідставними, а тому у задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.
Питання розподілу судових витрат суд вирішує відповідно до вимог статті 139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25,72-77, 90, 139, 241-246, 250, пп. пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ “Перехідні положення” КАС України, суд -
Вирішив:
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 19 квітня 2019 року.
Суддя Гулкевич І.З.