Рішення № 81276549, 18.04.2019, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.04.2019
Номер справи
340/735/19
Номер документу
81276549
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/735/19

Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Сагуна А.В. розглянувши за правилами спрощеного (письмового) позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не перерахунку їй пенсії за період з 07.10.2009 року;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок пенсії, виплату якої їй відновлено з 07.10.2009 року згідно рішення суду, за період, починаючі з 07.10.2009 року до цього часу, та в подальшому відповідно до діючого законодавства України.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що виконуючи рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 26.01.2018 року по справі № 464/5933/17, яким задоволено адміністративний позов позивача, зокрема, зобов'язано Кропивницьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Кіровоградської області поновити ОСОБА_1 виплату раніше призначеної пенсії, починаючи з 07.10.2009 року з урахуванням усіх перерахунків та індексації, відповідач здійснив такий перерахунок пенсії тільки за період з моменту припинення виплати з 01.03.1996 року по 07.10.2009 року, що станом на 07.10.2009 року склало 628,84 грн. щомісячно. Як вказує позивач, нарахована сума в розмірі 69679,53 гр. була перерахована останньому за період з 07.10.2009 по 31.12.2018 року., про що зазначено в листі заступника начальника головного управління №96-Г-11 від 25.02.2019 року та підтверджується розпорядженням від 07.12.2018 р.

З огляду на те, що в період з 07.09.2009 року по 31.12.2018 року та в 2019 році відповідно до діючого в Україні законодавства всім непрацюючим пенсіонерам здійснювалися перерахунки пенсій, позивач звернувся до відповідача із відповідним зверненням про здійснення йому перерахунку за вказаний період. Позивач зазначає, що відповідач листом від 25.02.2019 року повідомив про відмову у здійсненні такого перерахунку пенсії, посилаючись на те, що в рішенні Кіровського районного суду від 26.01.2018 року відсутні зобов'язання щодо проведення перерахунків та зміни розміру пенсійної виплати в подальшому. Таку відмову відповідача позивач вважає протиправною, та такою, яка порушує його права, оскільки суперечить вимогам чинного законодавства. Вказане й зумовило останнього звернутись до суду.

Представником відповідач надав до суду відзив на позовну заяву, у якому проти позову заперечив та зазначив, що Головним управлінням на виконання рішення суду розпорядженням від 22.05.2018 року №81 нарахована позивачу сума до виплати за період з 07.10.2009 р. по 31.12.2018 р., яка становить 69679,53 грн. Сума перерахована на банківський рахунок позивача. Також представник вказав, що оскільки предметом розгляду по справі №404/5933/17 було відновлення виплати пенсії з 07.10.2009 року, то Головним управлінням було відновлено виплату даної пенсії, яку позивач отримувала станом на 07.10.2009 р., та 10.12.2018 року надано відповідь щодо фактичного виконання рішення суду. Відтак, представник відповідача стверджує, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області не порушено прав позивача, а тому вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню (а.с.56).

Крім того, представником відповідача вказано, що позивачем пропущений строк звернення до суду за захистом свого порушеного права, що встановлений ст. 122 КАС України (а.с.56 – зворотний бік).

У відповідності до п.3 ч.6 ст.12 КАС України дана справа є справою незначної складності, та згідно ст.ст.257, 263 розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Клопотань позивача та представника відповідача про проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням сторін до суду не надходило.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 05.07.1993 року Ленінським районним відділом соціального забезпечення м. Кіровограда була призначена пенсія за віком, яку остання отримувала до вересня 1996 року.

У вересні 1996 року виплата пенсії була призупинена у зв'язку із виїздом позивача на постійне місце проживання до держави Ізраїль.

По приїзду на Україну у 2017 році ОСОБА_1 звернулась із заявою до пенсійного органу про поновлення виплати пенсії за віком відповідно до чинного законодавства України, натомість їй було відмовлено у поновленні виплати пенсійного забезпечення, припиненого з 01.09.1996 року.

В подальшому, звернулась до Кіровського районного суду м. Кіровограда із відповідним позовом.

Як вбачається судом, рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 26.01.2018 року по справі 404/5933/17 (провадження 2-а/404/54/18) позовні вимоги ОСОБА_1 до Кропивницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області задоволено в повному обсязі, зокрема, визнано протиправною бездіяльність Кропивницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області щодо відмови у поновленні виплати раніше призначеної пенсії й скасовано рішення №718 від 29.06.2017 року, а також зобов’язано Кропивницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області поновити виплату ОСОБА_1, починаючи з 07.10.2009 року з урахуванням усіх перерахунків та індексації (а.с.8-11).

Вказане рішення набрало законної сили 18.04.2018 року.

На виконання вказаного вище судового рішення відповідачем було поновлено позивачу виплату пенсійного забезпечення з 07.10.2009 року та 22.05.2018 року, проведено нарахування пенсії в сумі 628,84 грн, що підтверджується розпорядженням від 22.05.2018 року №81 (а.с.34), та яка виплачується ОСОБА_1 на даний час.

Також судом встановлено, а сторонами у справі не заперечувалось, що на виконання вищевказаного рішення суду позивачу була нарахована до виплати сума пенсії у розмірі 69679,53 грн. за період з 07.10.2009 року по 31.12.2018 року. Вказана сума перерахована Головним управлінням на банківський рахунок позивача.

Натомість, як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач вважає, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, як правонаступником Кропивницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 26.01.2018 року по справі 404/5933/17 виконано не в повному обсязі.

Зокрема позивач вказує, що в порушення чинного законодавства, відповідач здійснив їй перерахунок пенсії тільки за період з моменту припинення виплати з 01.03.1996 року по 07.10.2009 року, що станом на 07.10.2009 року склало 628,84 грн. щомісячно. В зазначеному розмірі нарахована сума, яка склала 69679,53 грн. та була виплачена (а.с.3-5). Натомість в період з 07.09.2009 року по 31.12.2018 року та в 2019 році відповідно до діючого в Україні законодавства всім непрацюючим пенсіонерам здійснювалися перерахунки пенсій. Проте відповідач, як вказує ОСОБА_1, відповідні перерахунки та зміни розмірів пенсійних виплат в подальшому не провів (а.с.3-5).

З огляду на вказані вище обставина, судом встановлено, що позивач звернулась до відповідача із зверненням щодо розміру пенсійних виплат.

Відповідач листом від 25.02.2019 р. за №96/Г-11 повідомив ОСОБА_1, що за період з дати припинення виплати пенсії, з 01.03.1996 року і по дату поновлення пенсії, визначену судовим рішенням, з 07.10.2009 року, відбувалися зміни розміру пенсійних виплат. Відтак, поновлення виплати пенсії проведено з урахуванням усіх змін розміру пенсії за вказаний період, як було визначено рішенням суду. Водночас, у рішенні Кіровського районного суду м. Кіровограда від 26.01.2018 року відсутні зобов'язання щодо проведення перерахунків та зміни розміру пенсійної виплати в подальшому (а.с.15).

Таким чином, враховуючи викладене, Головне управління вказало, що поновлення виплати ОСОБА_1 пенсії здійснено ним з урахуванням зміни її розміру в період з 01.03.1996 року по 07.10.2009 року та відповідно зобов'язань покладених рішенням суду (а.с.15). Водночас зазначило, що розмір пенсійної виплати позивача становить 628,84 грн., яку остання отримуєте на даний час у 2019 році (а.с.15).

Враховуючи викладене, вбачається, що позивач звернувся до суду з адміністративним позовом 19.03.2019 року, тобто в строк визначений ч.2 ст.122 КАС України, а тому посилання представника відповідача про порушення позивачем строку звернення до суду за захистом порушеного права є необґрунтованими.

В свою чергу, ОСОБА_1 не погоджуючись з такою бездіяльністю Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не перерахунку їй пенсії за період з 07.10.2009 року, остання звернулась до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положеннями ст.46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

В свою чергу в п.6 ч.1 ст.92 Конституції України зазначено, що основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09 липня 2003 року (далі - Закон №1058-IV) законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Згідно п.9 ч.1 ст.16 Закону №1058-IV, застрахована особа має право на отримання пенсійних виплат на умовах і в порядку, передбачених цим Законом.

За нормами ст.7 цього ж Закону пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Вказана норма кореспондується з положеннями статті 46 Конституції України.

Статтею 1 Закону України «Про прожитковий мінімум» визначено, що прожитковий мінімум - вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних та культурних потреб особистості.

Згідно зі ст.4 Закону України «Про прожитковий мінімум», прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

Відповідно до ст.5 Закону №1058-IV, виключно цим Законом визначаються мінімальний розмір пенсії за віком.

Відповідно до ч.1 ст.28 Закону №1058-ІV, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. У разі виплати застрахованій особі довічної пенсії, передбаченої цим Законом, пенсії або аналогічної виплати, встановленої в інших державах, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі встановлюється з врахуванням зазначених сум.

Згідно ч.1 ст.27 Закону №1058-IV розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де:П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

Тобто, відповідач при розрахунку пенсії повинен враховувати страховий стаж, заробітну плату позивача та прийняти до уваги, що пенсія позивачеві повинна обраховуватись у розмірі, не нижчому рівня прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Згідно з абзацом 3 ч.2 ст.27 Закону №1058-IV розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому ч. 1, 2 ст. 42 цього Закону.

Згідно з ч.3 ст.42 Закону №1058-ІV тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону. Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму. З 1 січня 2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму / мінімальної заробітної плати. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність / мінімальної заробітної плати, визначених законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

З аналізу викладеного, зокрема вимог Конституції України і вищенаведених положень законів, суд дійшов наступних висновків: 1) пенсія позивача не може бути меншою встановленого законом прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб; 2) підставою для перерахунку пенсії є становлення нового розміру прожиткового мінімуму; 3) перерахунок проводиться з дня встановлення цього мінімуму.

Крім того, суд зазначає, що з 01.10.2017 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року № 2148-VIII розпочато осучаснення (підвищення) пенсій в автоматичному режимі, без звернення пенсіонерів, за матеріалами пенсійних справ.

Як вже встановлено судом, відповідачем, як правонаступником Кропивницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області поновлено виплату ОСОБА_1, починаючи з 07.10.2009 року, на виконання рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 26.01.2018 року по справі 404/5933/17 (провадження 2-а/404/54/18), яке набрало законної сили 18.04.2018 року.

Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Відтак, факти встановлені в рішенні Кіровського районного суду м. Кіровограда від 26.01.2018 року по справі 404/5933/17 (провадження 2-а/404/54/18) є доведеними і додаткового підтвердження не потребують.

Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області звернулося до суду з заявою про роз’яснення рішення суду по справі №404/5933/17 від 26 січня 2018 року.

В обґрунтування заяви зазначено, що при виконанні рішення суду виникли неясності стосовно періоду здійснення усіх перерахунків та що необхідно здійснити головному управлінню, як правонаступнику при виконанні рішення суду , а саме при поновленні виплати пенсії необхідно здійснити перерахунок пенсії та індексації станом на 07.10.2009 року і в цій сумі здійснювати виплату в подальшому чи відновити виплату пенсії в розмірі пенсії, яка була на 07.10.2009 року та в подальшому здійснювати перерахунок пенсії та її індексації (а.с.12).

Ухвалою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 02.07.2018 року в задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про роз’яснення рішення суду, відмовити повністю (а.с.12).

Згідно наданих до суду копій пенсійної справи ОСОБА_1 та копії листа-відповіді відповідача від 25.02.2019 р. за №96/Г-11, судом вбачається, що вказане вище рішення суду виконано в наступний спосіб.

Оскільки на момент припинення позивачу виплати пенсії Ленінським районним відділом соціального забезпечення у 1996 році розмір пенсії з 01.03.1996 року складав 4500000 крб. У зв'язку із проведенням грошової реформи з 01.09.1996 року та введення грошової одиниці - гривні, розмір пенсії, станом на 01.03.1996 року, склав 45,00 грн. (а.с.15). На виконання судового рішення про поновлення виплати пенсії Головним управлінням, 22.05.2018 року, було проведено нарахування пенсії 07.10.2009 року в сумі 628,84 грн, яка виплачується позивачу на даний час (а.с.15, 34). При цьому розмір пенсії позивача за віком склав 403,11 грн., у зв'язку з чим доплата до прожиткового мінімуму, встановленого у розмірі 544,00 грн.., станом на дату поновлення виплати, склала 140,89 грн. (403,11 грн. + 140,89 грн. = 544,00 грн.), доплата за понаднормовий стаж становить - 56,44 грн. (за 14 років), тому загальний розмір пенсії за віком склав 600,44 грн. Також нарахована надбавка в розмірі 28,40 грн., згідно постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 11.03.2009 року № 198. Відтак, загальний розмір пенсії до виплати склад 628,84 грн. (а.с.15, 34).

Таким чином, на виконання рішення суду розпорядженням від 22.05.2018 р. № 81 позивачу нарахована сума до виплати за період з 07.10.2009 р. по 31.12.2018 р., яка становить 69679,53 грн. Вказана сума була перерахована на банківський рахунок позивача, що не заперечувалось ОСОБА_1

З огляду на дані обставини, судом вбачається, що перерахована позивачу сума в розмірі 69679,53 грн. була обрахована, виходячи з розміру пенсійної виплати позивача станом на з 07.10.2009 р., дату поновлення пенсії, яка становить 628,84 грн., та яку ОСОБА_1 отримуєте на даний час у 2019 році.

Вказане вище відповідачем не заперечується, більш того Головне управління зазначає, що у рішенні Кіровського районного суду м. Кіровограда від 26.01.2018 року відсутні зобов'язання щодо проведення перерахунків та зміни розміру пенсійної виплати в подальшому.

Таким чином, суд дійшов висновку, що Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області не заперечує право позивача на перерахунок пенсії з осучаснення пенсії відповідно до пенсійної реформи України, починаючи й з 07.10.2009 року, натомість посилається на відсутність прямої вказівки на це в рішенні Кіровського районного суду м. Кіровограда від 26.01.2018 року по справі 404/5933/17 (провадження 2-а/404/54/18).

Відтак, виходячи із вимог Конституції України та вищенаведених положень законів, суд вважає бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не перерахунку ОСОБА_1 пенсії за період з 07.10.2009 року – протиправною, оскільки пенсія позивача не може бути меншою встановленого законом прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, а підставою для перерахунку пенсії є становлення нового розміру прожиткового мінімуму, який проводиться з дня встановлення цього мінімуму.

Таким чином, позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Як зазначено колегією суддів Касаційного адміністративного суду Верховного суду в постанові від 10 квітня 2019 року у справі № 241/1395/16-а (провадження № К/9901/44998/18), розглядаючи справу, суд звертає увагу, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Враховуючи, що розглядом справи доведено протиправність оскаржуваної у справі бездіяльності відповідача, суд, поновлюючи права позивача, зобов'язує Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії, виплату якої їй відновлено з 07.10.2009 року згідно рішення суду, за період, починаючі з 07.10.2009 року до цього часу, та в подальшому відповідно до діючого законодавства України.

З огляду на викладене, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду з даним адміністративним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 768,40 грн.

Згідно вимог статті 139 КАС України на користь позивача підлягають стягненню судові витрати у розмірі 768,40 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 72-77, 139, 143, 241-246, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, Ізраїль; адреса для листування: вул. Пацаєва, буд.1/3 кв.105, м. Кропивницький, 25031, РНОКПП – НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, 7 а, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25009, код ЄДРПОУ – 20632802) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії – задовольнити.

Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не перерахунку ОСОБА_1 пенсії за період з 07.10.2009 року – протиправною.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії, виплату якої відновлено з 07.10.2009 року згідно рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 26.01.2018 року по справі 404/5933/17 (провадження 2-а/404/54/18), за період, починаючи з 07.10.2009 року до цього часу, та в подальшому відповідно до діючого законодавства України.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП – НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім грн. 40 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (ЄДРПОУ 20632802).

Рішення набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржене у порядку та строки, встановлені статтями 293, 295-296 та пунктом 15.5 Перехідних положень цього Кодексу.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду ОСОБА_2