
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про закриття пiдготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті
19 квітня 2019 рокум. Ужгород№ 260/232/19
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Скраль Т.В.,
секретаря судового засідання Стенавська А.М.,
за участю сторін, що з'явилися в судове засідання:
позивач: Тересвянська селищна рада Тячівського району Закарпатської області – представник сільський голова ОСОБА_1,
відповідач: Державна аудиторська служба України в особі управління Західного офісу Держаудитслужби у Закарпатській області – представник ОСОБА_2,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні справу Тересвянської селищної ради Тячівського району Закарпатської області (90564, Закарпатська область, смт. Тересва, вул. Горького, буд. 83, код ЄДРПОУ 04349610) до Державної аудиторської служби України в особі управління Західного офісу Держаудитслужби у Закарпатській області ( 88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ 40922492) про визнання протиправною вимоги про усунення порушень, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до статті 243 частини 3 КАС України 19 квітня 2019 року було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали. Ухвалу у повному обсязі було складено протягом 19 квітня 2019 року .
25 лютого 2019 року, Тересвянська селищна рада Тячівського району Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної аудиторської служби України, в особі управління Західного офісу Держаудитслужби у Закарпатській області, якою просить визнати протиправною та скасувати вимогу Державної аудиторської служби України в особі управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області від 23 січня 2019 року вих. № 13-07-08-15/321-2019 адресовану Тересвянській селищній раді Тячівського району Закарпатської області про усунення порушень п. 6 абз. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2016 р. № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" за період з 01.04.2016 р. по 30.09.2018 р. нарахування премій та допомоги селищному голові ОСОБА_1 та його заступнику ОСОБА_3 проводилось на підставі рішень сесій виконавчого комітету Тересвянської селищної ради, а не на підставі рішень Тересвянської селищної ради як це передбачено вищезазначеною постановою внаслідок чого безпідставно нараховано та виплачено премій та надбавок на загальну суму 163572,32 грн. в тому числі селищному голові ОСОБА_1 в сумі 143265,04 грн. та заступнику голови ради з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_3 в сумі 20307,28 грн. та нарахування та сплату ЄСВ – 40496,51 грн.
01 березня 2019 року, ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків. 14 березня 2019 року, недоліки позовної заяви позивачем було усунуто.
18 березня 2019 року, ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду було відкрито провадження в адміністративній справі.
03 квітня 2019 року, ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду було відкладено розгляд справи на 19 квітня 2019 року.
Під час підготовчого судового засідання, судом ініційовано залучення до участі в даній справі третьої особи ОСОБА_3, оскільки у відповідності до предмету спору, ухвалене рішення по даній справі може вплинути на його права, інтереси та обов'язки.
У підготовчому судовому засіданні сторони не заперечували щодо залучення ОСОБА_3 в якості третьої особи на стороні позивача.
Вирішуючи питання щодо залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору до участі у даній справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 180 частини 2 пункту 4 КАС України, у підготовчому засіданні суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, заміну позивача, залучення співвідповідача, об’єднання справ і роз’єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Відповідно до статті 49 частини 2 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.
Як вбачається з матеріалів справи, предметом оскарження в даній справі є вимогу Державної аудиторської служби України щодо порушень за період з 01.04.2016 р. по 30.09.2018 р. по нарахуванню премій та допомоги селищному голові ОСОБА_1 та його заступнику ОСОБА_3
Відповідно до статті 49 частини 5 КАС України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
У зв’язку з вищенаведеним та виходячи із змісту позовних вимог та предмету спору, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі ОСОБА_3, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, оскільки можливе ухвалене рішення у даній справі може вплинути на її права, інтереси та обов’язки.
Відповідно до статті 173 частини 1 КАС України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
В підготовчому засіданні учасники справи повідомили суд про неможливість врегулювання спору шляхом примирення, просили суд закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
У відповідності до статті 176 КАС України, у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі або ухвалі, постановленій у підготовчому засіданні (якщо третіх осіб було залучено у підготовчому засіданні), треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, мають право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву. Учасники справи мають право подати відповідь на такі пояснення до закінчення підготовчого провадження.
Разом з тим, з метою недопущення обмеження прав сторін, визначених положеннями КАС України, суд вважає за необхідне на даній стадії судового засідання запропонувати ОСОБА_3 подати пояснення щодо позову або відзиву та відповідні докази.
Згідно зі статтею 179 частини 1 КАС України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Згідно зі статтею 183 частини 1 КАС України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Судом встановлено, що відсутні підстави для відкладення підготовчого засідання.
Відповідно до статті 183 частини 2 пункту 3 КАС України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу, зокрема, про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Всі підготовчі дії виконані в повному обсязі, за таких обставин, суд вважає за необхідне закінчити підготовче провадження шляхом закриття підготовчого засідання та, у відповідності до статті 183 частини 2 пункту 3 КАС України, постановити ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись статтями 173,175, 176, 180, 181, 183 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Закрити підготовче провадження у адміністративній справі за позовом Тересвянської селищної ради Тячівського району Закарпатської області до Державної аудиторської служби України в особі управління Західного офісу Держаудитслужби у Закарпатській області про визнання протиправною вимоги про усунення порушень
2. Призначити справу до судового розгляду по суті на 23 травня 2019 року об 13:40 годині.
3. Залучити до участі в справі в якості третьої особи на стороні позивача - ОСОБА_3, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
4. На адресу третьої особи направити судову повістку та копію адміністративного позову з додатками.
5. Роз"яснити третій особі ОСОБА_3, що він має право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву.
6. Роз'яснити позивачу, що він має право на подання відповіді на відзив, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи до 06 травня 2019 року
7. Роз'яснити відповідачу, що він має право на подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
8. Судовий розгляд по суті відбудеться за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, буд. 30.
9. Ухвалу направити учасникам справи.
10. З інформацією по справі учасники можуть ознайомитися за веб-адресою: http://adm.zk.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади.
11. Справу буде розглянуто суддею Скраль Т.В. одноособово.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_4