Постанова № 81275576, 19.04.2019, Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
19.04.2019
Номер справи
201/3911/19
Номер документу
81275576
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 201/3911/19

Провадження № 3/201/1790/2019

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2019 року суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська – Шелестов К.О., з секретарем Пухловою О.О., за участю: прокурора Кривцуна С.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з відділу УЗЕ в Дніпропетровській області ДЗЕ Національної поліції, стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, раніше до адміністративної відповідальності не притягався, працюючого начальником автоколони у КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів», який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, притягнутого за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Встановлено, що ОСОБА_1, будучи начальником автоколони комунального підприємства «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпровської міської ради, в порушення ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).

Вказане правопорушення вчинене при наступних обставинах.

Згідно з положеннями частини другої статті 81 Цивільного кодексу України юридичною особою публічного права визначається юридична особа, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування.

Згідно статуту, затвердженого рішенням Дніпровської міської ради від 25.07.2018 року № 69/34, Комунальне підприємство «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпровської міської ради (далі «Підприємство») (код ЄДРПОУ - 03341641) є комунальним унітарним комерційним підприємством, створеним відповідно до рішення Дніпровської міської ради від 05.07.2000 року № 30/14 на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади міста Дніпра, про що зроблено запис до Єдиного державного реєстру від 30.11.2004 року, за № 12241200000005038.

Власником підприємства є територіальна громада міста Дніпра, в особі Дніпровської міської ради, ідентифікаційний код - 26510514, місцезнаходження: Україна, 49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, б. 75.

Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банку, круглу печатку, кутовий та інші штампи зі своїм найменуванням та кодом ЄДРПОУ.

Метою створення та діяльності Підприємства є господарська діяльність для досягнення економічних і соціальних результатів, з метою отримання прибутку.

Згідно інформації з Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпровської міської ради, є юридичною особою публічного права та утворено Дніпровською міською радою.

Відповідно до наказу № 79-к від 10 жовтня 2014 року, ОСОБА_1 призначено на посаду начальника автоколони комунального підприємства «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпровської міської ради.

Відповідно до частини третьої статті 65 Господарського кодексу України, керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства. Так, суб'єктами декларування у державному чи комунальному підприємстві є керівники цього підприємства, його головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства, передбачені його статутом.

Згідно посадової інструкції начальника автоколони КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» ДМР, головним завданням начальника автоколони є контроль за проходженням водіями медичного огляду, закріплення автотранспортних засобів за водіями, організація своєчасності надходження автотранспортних засобів на технічне обслуговування та ремонт, здійснює виробничий інструктаж водіїв, тобто, начальник автоколони КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» ДМР ОСОБА_1 наділений організаційно-розпорядчими функціями.

Згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи юридичних осіб публічного права віднесені до суб'єктів, на яких поширюється дія вказаного закону. Отже, ОСОБА_1, будучи начальником автоколони комунального підприємства «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпровської міської ради, є суб'єктом відповідальності за обмеження та вимоги встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюдненім відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, а перший етап — з 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування, як щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів.

Рішенням Національного агентства від 18.08.2016 року № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року».

Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, а перший етап— з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування, як щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів, тобто до 23 год 59 хв 59 секунд 30.10.2016 року.

Згідно Закону України № 1975-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, Розділ XІІІ "Прикінцеві положення" доповнено пунктом 5-1 такого змісту:"5-1. Продовжити до 01 травня 2016 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".

Тобто, посада ОСОБА_1 не віднесена до посад осіб, які згідно зі статтею 50 Закону займають відповідальне та особливо відповідальне становище і останній набув обов'язку електронного декларування з 01.01.2017 року.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua), здійсненому 18.02.2019 року встановлено, що ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію за 2016 рік 13.02.2019 року о 09 год. 47 хв.

Згідно з поясненням ОСОБА_1, поважні причини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відсутні.

Таким чином, ОСОБА_1, в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за № 958/29088, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, перебуваючи за місцем роботи, за адресою: Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр-кт. Праці, 3, маючи відповідну технічну можливість, шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, несвоєчасно, тобто 13.02.2019 року, поза межами терміну подачі декларації (до 01.05.2017 року), подав щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав у повному обсязі і пояснив, що дійсно невчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Прокурор Кривцун С.О. у судовому засіданні вважав за можливе притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, посилаючись на достатність доказів його винуватості у вчиненні зазначеного правопорушення.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наступними доказами, а саме: копією наказу № 79-к від 10 жовтня 2014 року про переведення ОСОБА_1 на посаду начальника автоколони КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» ДМР, копією посадової інструкції начальника колони (автомобільної) транспортної служби КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» ДМР, з якою ОСОБА_1 був ознайомлений під особистий підпис, при цьому, аналіз положень зазначеної посадової інструкції свідчить про наявність у ОСОБА_1 організаційно-розпорядчих функцій, копією наказу № 51 від 14 березня 2018 року про обов’язковість заповнення посадовими особами КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» ДМР, електронних декларацій на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції відповідно до положень ЗУ «Про запобігання корупції», копією статуту КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпровської міської ради, затвердженого рішенням Дніпровської міської ради № 69/34 від 25 липня 2018 року, копією інформації про статус та строк дії електронного сертифікованого ключа у АЦСК ІДД ДФС, оформленого на ОСОБА_1, копією скріншоту результатів пошуку на сайті НАЗК у Єдиному державному реєстрі декларацій інформації щодо подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно з яким, останній заповнив і подав декларацію за 2016 рік лише 13 лютого 2019 року о 09.47 годині, копією електронної декларації ОСОБА_1. за 2016 рік, а також власними поясненнями ОСОБА_1 у суді, який підтвердив факт несвоєчасного подання щорічної декларації за 2016 рік без поважних причин.

Приймаючи до уваги вищевикладене, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України.

При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи конкретні обставини і характер вчиненого адміністративного правопорушення, особистість правопорушника, який позитивно характеризується, раніше до адміністративної відповідальності не притягався, ступінь його вини і майновий стан, обставини, які пом’якшують його відповідальність, а також відсутність обставин, які обтяжують його відповідальність, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у мінімальному його розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», із змінами та доповненнями, стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 283, 284, 299 КУпАП, ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції»,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винуватим ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить вісімсот п’ятдесят гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок.

Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк пред’явлення постанови до виконання 3 місяці з дня її винесення.

Постанова набрала чинності:

Суддя К.О. Шелестов