ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16
тел. 230-31-77
ПОСТАНОВА
Іменем України
"10" липня 2007 р. Справа № А4/246-07
Суддя господарського суду Київської області Попікова О.В., розглянувши справу
за позовом
Закритого акціонерного товариства „ПентоПак”, м. Бориспіль Київської обл
до
Бориспільської об’єднаної державної податкової інспекції
про
скасування податкової вимоги від 24.02.2007р. № 1\282
секретар судового засідання: Холоденко Н.О.
за участю представників:
від позивача
Токовенко І.А. дов від 1.06.2007р. № 502
від відповідача
Коноваленко І.М. дов від 3.03.2007р. № 6335\10
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 10.07.2007р. об 10 год.40 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 16.07.2007р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови.
Встановив:
Закритим акціонерним товариством „ПентоПак” (надалі позивач) заявлений позов (з урахуванням уточнень, викладених в заяві від 26.04.2007р.) про скасування першої податкової вимоги Бориспільської ОДПІ (надалі відповідач) від 24.02.2007р. № 1\282. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до Договору про спільну діяльність, укладеним з керівництвом технологічного парку «Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка»від 22.09.2003 р № 1-ІНВ2/03-СХД. ЗАТ «ПентоПак»є учасником технопарку та на підставі п.3.1. призначено керівником спільної діяльності з виконання інвестиційного проекту «Розробка комплексної технології виготовлення, організація промислового випуску та впровадження полімерних пакувальних матеріалів на основі багатошарових поліамідних плівок для потреб харчової промисловості з метою повного забезпечення потреб України». Інвестиційний проект ЗАТ «ПентоПак», зареєстрований в установленому порядку і має свідоцтво № 107 від 18.09.2003 р. на строк виконання проекту з 18.09.2003р. по 17.09.2008р. Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків»(від 12.01.2006 р. № 3333-ІУ), що набрав чинності з 1 лютого 2006 року, відновлено пільги для проектів технопарків та запроваджено державне сприяння інноваційній діяльності технологічних парків, яке здійснюється шляхом державної фінансової підтримки та цільового субсидіювання проектів технологічних парків. Згідно зі статтею 7 цього Закону суми податків, що нараховуються при виконанні проектів технологічних парків, технологічні парки, їх учасники та спільні підприємства не перераховують до бюджету, а зараховують на спеціальні рахунки технологічних парків, їх учасників та спільних підприємств у строки, встановлені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та іншими законодавчими актами. За наведених обставин, у відповідача були відсутні законні підстави для виставлення позивачеві оспорюваної податкової вимоги на суму 249177 грн. податкового боргу зі сплати податку на прибуток.
У відзиві на позовну заяву, наданому відповідачем, Бориспільська ОДПІ просить залишити позовну заяву без задоволення з тих підстав, що законом України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2005р.” від 25.03.2005р., який набрав чинності 31.03.2005р., скасовано пільговий режим оподаткування інвестиційної та інноваційної діяльності, встановлений законами України, що регулюють діяльність технологічних парків. З 1 лютого 2006р. набрав чинності Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків, та інших законів України” (Закон № 3333), яким відновлюється пільговий режим оподаткування технологічних парків, проте передбачено лише поняття „спеціального режиму інноваційної діяльності”. Також ОДПІ посилаючись на п. 2 Прикінцевих положень Закону № 3333, яким визначено, що дія інноваційних та інвестиційних проектів технологічних парків, спеціальний режим інноваційної діяльності яких припинений законом України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2005р.”, наголошує на тому, що для інвестиційних проектів, термін дії яких продовжено, не передбачена можливість отримання цільових субсидій, і відповідно задекларований позивачем у 2006р. податок на прибуток необхідно сплатити на загальних підставах.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлено наступне.
Відповідно до Договору про спільну діяльність, укладеним з керівництвом технологічного парку «Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка»від 22.09.2003 р № 1-ІНВ2/03-СХД. ЗАТ «ПентоПак»є учасником технопарку та на підставі п.3.1. призначено керівником спільної діяльності з виконання інвестиційного проекту «Розробка комплексної технології виготовлення, організація промислового випуску та впровадження полімерних пакувальних матеріалів на основі багатошарових поліамідних плівок для потреб харчової промисловості з метою повного забезпечення потреб України». Інвестиційний проект ЗАТ «ПентоПак», зареєстрований в установленому порядку і має свідоцтво № 107 від 18.09.2003 р. на строк виконання проекту з 18.09.2003р. по 17.09.2008р. (копія свідоцтва залучена до матерілів справи).
24 лютого 2007р. Бориспільською ОДПІ була виставлена перша податкова вимога № 1\282, у якій зазначено, що станом на 24.02.2007р. сума податкового боргу ЗАТ „ПентоПак” зі сплати податку на прибуток становить 249177 грн. Підставою для виставлення згаданої податкової вимоги відповідач визначив несплату з боку позивача задекларовану у 2006р. суму податку на прибуток у розмірі 249177 грн. До матерілів справи залучена копія річного звіту про результати спільної діяльності на території України без створення юридичної особи, зареєстрована у Бориспільській ОДПІ 6.02.2007р., у якій у рядку 10 (сума податку на прибуток від спільної діяльності) ЗАТ „ПентоПак” задекларовано 249177 грн. Саме на цю суму і була виставлена оспорювана податкова вимога.
Закон України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" визначає правові та економічні засади запровадження та функціонування спеціального режиму інноваційної діяльності технологічних парків. Державне сприяння інноваційній діяльності технологічних парків здійснюється шляхом державної фінансової підтримки та цільового субсидіювання проектів технологічних парків.
Приписами статті 7 згаданого Закону передбачено, що для реалізації проектів технологічних парків технологічним паркам, їх учасникам та спільним підприємствам, що виконують проекти технологічних парків, державою надаються цільові субсидії у вигляді: зокрема:
суми податку на прибуток, одержаного при реалізації проектів технологічних парків, нарахованого в порядку, встановленому Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств".
Зазначені суми податків, що нараховуються при виконанні проектів технологічних парків, технологічні парки, їх учасники та спільні підприємства не перераховують до бюджету, а зараховують на спеціальні рахунки технологічних парків, їх учасників та спільних підприємств у строки, встановлені Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та іншими законодавчими актами. При цьому на спеціальні рахунки учасників технологічних парків та спільних підприємств, які є виконавцями проектів технологічних парків, зараховуються 50 відсотків зазначених сум податків, а решта 50 відсотків зазначених сум зараховуються на спеціальний рахунок керівного органу відповідного технологічного парку.
Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків»та інших законів України від 12.01.2006р. № 3333-ІV набирав чинності з 1 лютого 2006 року. У розділі 3 Прикінцеві положення визначено, що для інноваційних та інвестиційних проектів технологічних парків, спеціальний режим інноваційної діяльності яких припинений Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України", продовжується термін їх виконання на інтервал часу від 31 березня 2005 року до дня вступу у дію цього Закону. Проекти технологічних парків, зареєстровані в установленому порядку до 1 січня 2005 року, продовжують свою чинність з дня вступу в дію цього Закону на умовах, сформованих у цьому Законі.
Як вбачається з матерілів справи, ЗАТ «ПентоПак»згідно вимог статті 7 Закону (від 12.02.2006 р. № 3333-ІУ) перерахував на спеціальні рахунки податок на прибуток, що підтверджується залученими до матекрлів справи копіями платіжнх доручень банку за 2006 рік: № 1679 від 22.05.2006 р., № 1680 від 22.05.2006 р. - за 1 кв. та № 517 від 19.02.2007 р., № 518 від 19.02.2007 р. - за 4 кв.
Згідно приписів п.п. 6.2.1 статті 6 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення (п.п. 6.2.2 статті 6 згаданого Закону).
Визначена в податковій вимозі сума податку на прибуток у сумі 249177 грн. безпідставно визначена Бориспільською об'єднаною державною податковою інспекцією у якості податкового боргу зі сплати податку на прибуток за 2006 рік, оскільки позивачеві - ЗАТ «ПентоПак»згідно вимог статті 7 Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків” було відновлено право на цільові субсидії, а зазначені суми податків, що нараховуються при виконанні проектів технологічних парків, технологічні парки, їх учасники та спільні підприємства не перераховують до бюджету, а зараховують на спеціальні рахунки технологічних парків, їх учасників та спільних підприємств.
З огляду на викладене, враховуючи приписи Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків»та інших законів України від 12.01.2006р. № 3333-ІV, лист ДПА України від 5.04.2007р. № 6858\7\15-0417 та лист Міністерства юстиції України від 11.10.2006р. № 20-35-173 за умови доведеності того, що позивач - ЗАТ «ПентоПак»є учасником технологічного парку, інвестиційний проект ЗАТ «ПентоПак», зареєстрований в установленому порядку і має свідоцтво № 107 від 18.09.2003 р., господарський суд вважає неправомірним виставлення відповідачем першої податкової вимоги від 24.02.3007р. № 1\282, і відповідно позов про її скасування підлягає задоволенню
При цьому, судом враховуються приписи ч. 3 статті 13 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків», якими визначено, що держава гарантує стабільність установленого цим Законом спеціального режиму інноваційної діяльності технологічних парків. Внесення змін до законодавства не повинно погіршувати умови діяльності технологічних парків, їх учасників та спільних підприємств щодо виконання проектів технологічних парків у спеціальному режимі інноваційної діяльності технологічних парків.
З огляду на викладене, господарський суд визнає правомірними та задовольняє позовні вимоги ЗАТ „ПентоПак” про скасування першої податкової вимоги Бориспільської ОДПІ від 24.02.2007р. № 1\282.
Судові витрати (3,40 грн. судового збору) розподіляються відповідно до вимог ч.1 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України..
Враховуючи наведене, керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 71, 94, 158 –163, Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
постановив:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
Скасувати першу податкову вимогу Бориспільської ОДПІ від 24.02.2007р. № 1\282.
2. Стягнути з державного бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства „ПентоПак” (08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Броварська, 5, код 20620489) 3,40 грн. судового збору.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі – 16.07.2007р.