
Справа № 520/8186/19
Провадження № 3/520/2716/19
ПОСТАНОВА
18.04.2019 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду міста Одеси Маломуж А.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Одеського управління офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, ІПН НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , працює на посаді головного бухгалтера ТДВ «Інтерхім» за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-3 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
16.04.2019 року до Київського районного суду міста Одеси з Одеського управління офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до автоматизованої системи документообігу справу було розподілено судді Київського районного суду м. Одеси Маломуж А.І.
Дослідивши матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.163-3 КУпАП, суд вважає, що вказані матеріали оформлені з порушенням вимог КУпАП, виходячи із наступного.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення №59 від 10 квітня 2019 року стосовно ОСОБА_1 , судом встановлено, що вказаний протокол містить недоліки, які не можуть бути усунені в судовому засіданні.
Протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ і до нього висуваються певні вимоги.
Згідно з вимогами ч. 5 Розділу 2 Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затверджену Наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 за № 566, не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
В порушення вказаних вимог, у протоколі про адміністративне правопорушення №59 від 10 квітня 2019 року стосовно ОСОБА_1 , мається внесення виправлення за допомогою коректора, та це виправлення належним чином не завірено, а саме: зазначене внесення додаткового запису до протоколу не завірене підписами особи, яка склала протокол та особи, стосовно якої складено протокол.
Зазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об`єктивне з`ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
На підставі викладеного, суд вважає, що адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 слід повернути до Одеського управління офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України для належного оформлення, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
Керуючись: ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Одеського управління офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, ІПН НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , працює на посаді головного бухгалтера ТДВ «Інтерхім» за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-3 КУпАП, повернути до Одеського управління офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України для належного оформлення.
Постанова оскарженню у порядку провадження по справам про адміністративне правопорушення не підлягає.
Суддя Маломуж А. І.