
Справа № 500/2735/19 Провадження № 3/500/736/19
У К Р А Ї Н А
П О С Т А Н О В А
про направлення протоколу для належного оформлення
17 квітня 2019 року м. Ізмаїл
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі судді Волкова Ю.Р., розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1 , що народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, громадянин України, ,пенсіонера, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно даним протоколу про адміністративне правопорушення № 44-01/222/19 від 03.04.2019 року, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною другою статті 1726 КУпАП, а саме:
являючись особою на яку поширюються вимоги Закону, не повідомив Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані, в зв`язку з отриманням по місцю здійснення трудової діяльності 29.03.2018 доходу у вигляді заробітної плати на суму 107556,11 грн.
Наказом заступника Генерального прокурора України - прокурора Одеської області від 15.12.2015 № 3254к старшого радника юстиції ОСОБА_1 . призначено на посаду прокурора Ізмаїльської місцевої прокуратури Одеської області.
Відповідно до підпункту «е» пункту 1 статті 3 Закону прокурори є суб`єктами на яких поширюється дія Закону та є особами, які займають, згідно зі статтею 50 Закону, відповідальне та особливо відповідальне становище.
Таким чином, ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія Закону.
Тому, згідно з абзацом п`ятнадцятим частини першої статті 1, частиною першою статті 45, частиною другою статті 52 Закону, приміткою до статті 1726 КУпАП, ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та суб`єктом правопорушення.
Згідно зі змістом пунктів 3, 4 частини четвертої статті 19 Закону України «Про прокуратуру» прокурор зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також додержуватися правил прокурорської етики, зокрема не допускати поведінки, яка дискредитує його як представника прокуратури та може зашкодити авторитету прокуратури.
Стаття 19 Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів зобов`язує прокурора суворо дотримуватись обмежень, передбачених антикорупційним законодавством, не допускати будь-яких проявів, які можуть створити враження корупційних.
Крім цього, ОСОБА_1 01.02.2011 прийняв присягу працівника прокуратури, про що засвідчив своїм підписом у спеціально оформленому для цього документі, якою присягнув неухильно додержуватись Конституції, законів та міжнародних зобов`язань України.
Також, 27.01.2017 він своїм особистим підписом засвідчив у спеціально оформленому для цього документі про те, що ознайомився з вимогами Закону і зобов`язався їх додержуватися при виконанні своїх службових обов`язків та поза службою.
ОСОБА_1 допустив порушення вимог Закону, в частині надання повідомлення Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані, з огляду на наступне.
Частиною другою статті 52 Закону встановлено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Частиною п`ятою статті 12 Закону визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно- правових актів.
Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях.
Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування. Відповідно до пункту 6 розділу II Порядкуформування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функційдержави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за 3959/29089, суб`єкти декларування письмово - повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому і стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом поданнявідповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний; персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми.
Згідно з статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»,
прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2018 становить 1762 гривні.
Таким чином, з 01.01.2018 суб`єктидекларування зобов`язані були повідомляти Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані, а саме отримання доходу, придбання майна на суму, що перевищує 88100,00 грн.
Відповідно до пункту 1 Правил заповнення форми повідомлення про
суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року№ 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №961/29091 (далі -
Правила заповнення форми повідомлення) під суттєвою зміноюв майновому стані суб`єкта декларування розуміється отримання нимодноразового доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня року, у якому подається повідомлення. Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування.
Згідно з підпунктом 14.1.54 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України дохід з джерелом їх походження з У країни- будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльностіна території У країни (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземнимироботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській)економічній зоні, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді, зокрема,і заробітної плати, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умовтрудового та цивільно-правового договору.
Відповідно, якщо суб`єкт декларування отримав одноразовий дохід у вигляді заробітної плати у розмірі, що перевищує 50 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня року, коли такий дохід було отримано, то виникає обов`язок повідомити про це Національне агентство шляхом подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування.
Під поняттям "одноразовий дохід" слід розуміти отримання суб`єктом декларування доходу, що перевищує суму в розмірі 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, який нарахований та виплачений одним джерелом доходу, має певну ознаку доходу та визначену дату набуття права власності на такий дохід (дату отримання доходу).
При цьому, для обчислення суми, яка створює у суб`єкта декларування обов`язок подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, необхідно брати нарахований розмір "одноразового доходу", оскільки відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 Податкового кодексу, податковий агент, який нараховує, виплачує або надає оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов`язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб.
Згідно з підпунктом 168.1.2 пункту 168.1 статті 168 Податкового кодексу України, податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.
Відповідно до інформації наданої у листові прокуратури Одеської області від 17.09.18 № 11-1255-18вих прокурору Ізмаїльської місцевої прокуратури ОСОБА_1 за основним місцем роботи за березень 2018 року нараховано дохід у вигляді заробітної плати на загальну суму 114576,11 грн, який був виплачений йому двома окремими сумами 15.03.2018 та 29.03.2018.
29.03.2018ним отримано одноразовий дохід на суму 107556,11 грн, з якого одноразово перераховано на його банківську картку 83850,85 грн та відповідно утримано обов`язкових платежів в розмірі 23705,26 грн.
Отже, ОСОБА_1 29.03.2018 отримав дохід на суму 107556,11 грн, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.
Разом з тим, слід зазначити, що відповідно до статті 30 Закону України «Про оплату праці» при кожній виплаті заробітної плати роботодавець повинен повідомити працівника про такі дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці:
а) загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат;
б) розміри і підстави відрахувань із заробітної плати;
в) сума заробітної плати, що належить до виплати.
Тому, ОСОБА_1 , являючись особою на яку розповсюджується дія Закону, був зобов`язаний до 24 години 00 хвилин 08.04.2018 подати до Реєстру повідомлення про суттєві зміни в майновому стані шляхом заповнення форми повідомлення на офіційному веб-сайті Національного агентства, в зв`язку з отриманням 29.03.2018 доходу у вигляді заробітної плати по місцю здійснення трудової діяльності на суму 107556,11 грн.
У відповідності з даними Реєстру суб`єкт декларування ОСОБА_1 зареєструвався у ньому 26.10.2016 та до 29.03.2018 подав до нього щорічні декларації за 2015 рік, 2016 рік та 2017 рік. Повідомлення про суттєві зміну майновому стані, в зв`язку з отриманням
доходу по місцю здійснення трудової діяльності на суму 107556,11 грн, до Реєстру не подав.
При перегляді послідовності дій користувача Реєстру, які вчинив ОСОБА_1 за період з 29.03.2018 до 09.04.2018 встановлено, що 06.04.2018 о 19 год. 14 хв. він увійшов в «особистий кабінет» та розпочав дії по заповненню повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Протягом 06.04.2018 та 07.04.2019 ним виконувались дії по створенню чернетки повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Проте, після вчинення дії щодо оновлення чернетки повідомлення про суттєві зміни у майновому стані ОСОБА_1 о 15 год, 44 хв. натиснув кнопку «Вийти» та завершив дії в «особистому кабінеті», так і не подавши повідомлення про суттєві зміни у майновому стані до Реєстру.
У своєму поясненні ОСОБА_1 вказує, що 29.03.2018 на його рахунок в банку поступила грошова сума в розмірі 83850,85 грн, але, так як вона не перевищувала суму в розмірі 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року, то у нього не було необхідності подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
При цьому слід зауважити, що ним при отриманні цих коштів не враховано суму утриманих при цьому вказаних вище обов`язкових платежів.
Таким чином, ОСОБА_1 свідомо не виконав дії щодо подання до Реєстру повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, в зв`язку з отриманням доходу по місцю здійснення трудової діяльності на суму 107556,11 грн.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є наступний день подачі після закінчення визначеного Законом десятиденного терміну подачі ОСОБА_1 . повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тобто, 09.04.2018.
Місце вчинення правопорушення в даному випадку є не визначеним, оскільки ОСОБА_1 мав можливість подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, через мережу Інтернет в будь-якому місці. Але оскільки, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного із корупцією, у зв`язку із його перебуванням на посаді прокурора Ізмаїльської місцевої прокуратури Одеської області, то місцем вчинення правопорушення слід вважати адресу прокуратури Ізмаїльської місцевої прокуратури Одеської області: вул. Дмитрівська, 63, м. Ізмаїл, Одеська обл.
Фактичним моментом виявлення правопорушення слід вважати дату з`ясування всіх необхідних даних, оскільки лише після їх отримання можливо встановити всі ознаки складу правопорушення за частиною другою статті 1726 КУпАП та складання протоколу про адміністративне правопорушення, тобто 03.04.209.
До протоколу про адміністративне правопорушення надані пояснення ОСОБА_1 , але в поясненні не вказано, кому воно надається також не зазначена дата пояснення та немає підпису притягненого, що є грубим порушенням.
Таким чином, суд вважає за необхідне повернути матеріали справи до органу, який склав протокол, на дооформлення.
Керуючись ст.ст.256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 направити до Національного агентства з питань запобігання корупції на дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ
Ізмаїльського міськрайонного суду Ю.Р.Волков