
Справа № 500/2112/19
Провадження № 3/500/628/19
У К Р А Ї Н А
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 квітня 2019 року м. Ізмаїл
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі судді Волкова Ю.Р., розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1 , що народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), уродженка с. Комишівка, Ізмаїльського району, Одеської області, громадянка України, працюючої вихователем в ДУЗ «Чебурашка» с. Комишівка, депутат Комишівської сільської ради, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно даним протоколу про адміністративне правопорушення № 208 від 20.02.2019 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Комишівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області VІІ скликання, тобто депутатом місцевих рад, яка відповідно до п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування та відповідальності за корупційні правопорушення, навмисно порушила ч. 1 ст. 45 Закону, а саме несвоєчасно, без поважних причин, подала 05.07.2018 року щорічну електронну декларацію осіб уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Опрацюванням відомостей з реєстру, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2017 рік лише 05.07.2018 року, а не до першого квітня 2018 року, як того вимагає Закон та Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб . уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, та порушила вимоги фінансового контролю, а саме несвоєчасно та без поважних причин, подала декларацію за 2017 рік.
Поважних причин несвоєчасного подання щорічної електронної декларації - не встановлено.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення є Комишівська сільська рада Ізмаїльського району Одеської області - 68653 Одеська область, Ізмаїльський район, с. Комишівка, вул. Миру, 3.
Часом вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є 14:00 годин 05.07.2018 року, коли ОСОБА_1 у порушення строку встановленого ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно подала декларацію до НАЗК.
Датою виявлення адміністративного правопорушення. Пов`язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і ознайомлення з протоколом особи, а саме 20.03.2019 року.
Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Об`єктивна сторона частини 1 ст. 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасно, без поважних причин подав електронну декларацію у несвоєчасно встановлений законом термін до 01.04.2018 року.
Суб`єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена тим, що ОСОБА_1 була обізнана про вимоги ч. 1 ст. 45 Закону, зокрема про встановлені терміни подачі декларації за 2017 рік, тому вказане адміністративне правопорушення вчинила умисно.
Відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог ст. 22 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнала, пояснила, що вона не навмисне так пізно подала декларацію, що інтернет дуже погано працював тому вона не змогла подати її вчасно.
Прокурор Іоржев Ю . Б. підтримав протокол про адміністративне правопорушення та просив застосувати до ОСОБА_1 санкції. Передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, тобто несвоєчасне подання електронної декларації, повністю доведена сукупністю досліджених судом доказів, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями ОСОБА_1 , витягом з сайту НАЗК, скрін-шотом подачі декларації ОСОБА_1 , лист НАЗК № 07-530 від 27.04.2018 року, про періоди неналежного функціонування ІТС реєстру.
Таким чином, аналіз сукупності усіх даних, що містяться в досліджених у суді доказах, дозволяє суду дійти висновку про наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та про доведеність винності ОСОБА_1 в його вчиненні.
Отже, враховуючи зазначені обставини справи, особу ОСОБА_1 , суд вважає, що для її виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нею нових правопорушень, буде достатнім застосування адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене нею адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене нею адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Отже, враховуючи зазначені обставини справи, беручи до увагу особу ОСОБА_1 , суд вважає, що для її виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нею нових правопорушень, буде застосоване адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
Крім того, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 384, 20 грн.
Керуючись ст. ст. 283 - 285 КУпАП, суд -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири ) грн. 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
СУДДЯ
Ізмаїльського міськрайонного суду Ю.Р. Волков