
Справа № 500/2114/19
Провадження № 3/500/630/19
У К Р А Ї Н А
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 квітня 2019 року м. Ізмаїл
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі судді Волкова Ю.Р., розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1 , що народився ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), уродженця с. Комишівка, Ізмаїльського району, Одеської області, громадянин України, працюючого охоронцем в ДУЗ «Чебурашка» с. Комишівка, депутат Комишівської сільської ради, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно даним протоколу про адміністративне правопорушення № 212 від 20.03.2019 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Комишівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області VІІ скликання, тобто депутатом місцевих рад, який відповідно до п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування та відповідальності за корупційні правопорушення, навмисно порушив ч. 1 ст. 45 Закону, а саме несвоєчасно, без поважних причин, подав 16.08.2018 року щорічну електронну декларацію осіб уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Опрацюванням відомостей з реєстру, встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2017 рік лише 16.08.2018 року, а не до першого квітня 2018 року, як того вимагає Закон та Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, та порушив вимоги фінансового контролю, а саме несвоєчасно та без поважних причин, подав декларацію за 2017 рік.
Поважних причин несвоєчасного подання щорічної електронної декларації - не встановлено.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення є Комишівська сільська рада Ізмаїльського району Одеської області - 68653 Одеська область, Ізмаїльський район, с. Комишівка, вул. Миру, 3.
Часом вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є 17:40 годин 16.08.2018 року, коли ОСОБА_1 у порушення строку встановленого ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно подав декларацію до НАЗК.
Датою виявлення адміністративного правопорушення. Пов`язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і ознайомлення з протоколом особи, а саме 20.03.2019 року.
Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Об`єктивна сторона частини 1 ст. 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасно, без поважних причин подав електронну декларацію у несвоєчасно встановлений законом термін до 01.04.2018 року.
Суб`єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена тим, що ОСОБА_1 був обізнаний про вимоги ч. 1 ст. 45 Закону, зокрема про встановлені терміни подачі декларації за 2017 рік, тому вказане адміністративне правопорушення вчинив умисно.
Відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог ст. 22 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнав, пояснив, що він не навмисне так пізно подав декларацію, що інтернет дуже погано працював тому він не зміг подати її вчасно.
Прокурор Іоржев Ю . Б. підтримав протокол про адміністративне правопорушення та просив застосувати до ОСОБА_1 санкції, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, тобто несвоєчасне подання електронної декларації, повністю доведена сукупністю досліджених судом доказів, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями ОСОБА_1 , витягом з сайту НАЗК, скрін-шотом подачі декларації ОСОБА_1 , лист НАЗК № 07-530 від 27.04.2018 року, про періоди неналежного функціонування ІТС реєстру.
Таким чином, аналіз сукупності усіх даних, що містяться в досліджених у суді доказах, дозволяє суду дійти висновку про наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та про доведеність винності ОСОБА_1 в його вчиненні.
Отже, враховуючи зазначені обставини справи, особу ОСОБА_1 , суд вважає, що для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню ним нових правопорушень, буде достатнім застосування адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Отже, враховуючи зазначені обставини справи, беручи до увагу особу ОСОБА_1 , суд вважає, що для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню ним нових правопорушень, буде застосоване адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 384, 20 грн.
Керуючись ст. ст. 283 - 285 КУпАП, суд -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири ) грн. 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
СУДДЯ
Ізмаїльського міськрайонного суду Ю.Р. Волков