
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
Про відмову у призначенні експертизи
04 квітня 2019 року № 320/929/19
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Леонтовича А.М., за участю секретаря судового засідання Масловської К.І.,
позивача: ОСОБА_1,
представника позивача: ОСОБА_2,
представника відповідача: ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві клопотання позивача про призначення судово-економічної експертизи в адміністративній справі
за позовомфізичної особи-підприємця ОСОБА_1доГоловного управління ДФС у Київській областіпровизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, рішення про застосування штрафних санкцій та вимоги про сплату боргу (недоїмки),
До Київського окружного адміністративного суду звернулась фізична особо-підприємець ОСОБА_1 з позовом до Головного управління ДФС у Київській області, у якому просить суд:
- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Київській області від 02.11.2018 №0019001303, НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3; рішення про застосування штрафних санкцій за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 02.11.2018 №0019051303; вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 02.11.2018 №Ф-0019021303.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 04.03.2019 відкрите спрощене позовне провадження у справі № 320/929/19 та призначене судове засідання.
У судовому засіданні 04.04.2019 представником позивача було заявлене клопотання про призначення судово-економічної експертизи.
На розгляд експерта представник позивача пропонував поставити наступні питання:
1) чи підтверджується документально зазначена в акті документальної планової виїзної перевірки фізичної особи-підприємц ОСОБА_1 від 08.10.2018 №860/10-36-13-03/НОМЕР_4 заниження суми чистого доходу за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 на загальну суму 100745,32 грн., у тому числі за 2015 рік – 43808,00 грн., за 2017 рік – 56940,32 грн., що призвело до
- заниження ПДФО від здійснення підприємницької діяльності в розмірі 21317,22 грн., у тому числі за 2015 рік – 11067,97 грн., за 2017 рік – 10249,25 грн.;
- заниження ЄСВ з сум доходу від здійснення підприємницької діяльності, на який нараховується ЄСВ в сумі 27727,28 грн.;
- заниження військового збору в розмірі 1511,17 грн.;
- заниження акцизного податку в сумі 5535,72 грн.;
2) Чи відповідають визначені та задекларовані ФОП ОСОБА_1 доходи з період з 01.01.2015 по 31.12.2015 та з 01.01.2017 по 31.12.2017 наданим первинним документам та вимогам Податкового кодексу України;
3) чи підтверджується документально факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без належного оприбуткування товару на загальну суму 47262,61 грн. за період з 01.01.2016 по 31.12.2016;
4) чи підтверджується документально проведення розрахункових операцій без використання РРО на суму 100745,32 грн. за період з 01.01.2015 по 31.12.2015 та з 01.01.2017 по 31.12.2017.
Представник відповідача проти заявленого клопотання заперечив та просив суд відмовити в його задоволенні.
Вирішуючи питання про наявність підстав для призначення експертизи у справі, суд виходив з наступного.
Згідно із частинами 1-5 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.
У разі необхідності суд може призначити декілька експертиз, додаткову чи повторну експертизу.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. З урахуванням обставин справи суд має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз'яснення яких, на їх думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов'язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Відповідно до частин 1-2 статті 101 Кодексу адміністративного судочинства України висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені перед експертом, складений у порядку, визначеному законодавством.
Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань.
Предметом висновку експерта не можуть бути питання права.
Суд зазначає, що виходячи з характеру спірних правовідносин, предмета доказування, обставини у даній справі, необхідні для ухвалення обґрунтованого рішення, можуть бути встановлені на підставі пояснень представників сторін, письмових доказів, інших засобів доказування, без отримання висновку експерта.
З урахуванням викладеного суд не знаходить підстав, які б вимагали проведення судово-економічної експертизи у справі.
Керуючись статтями 102, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання представника позивача про призначення експертизи в адміністративній справі №320/929/19.
Копію ухвали надіслати (видати) сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.
Повний текст ухвали складений 08.04.2019.
Суддя Леонтович А.М.