
490/949/19 16.04.2019
н\п 3/490/271/2019
Справа № 490/949/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 квітня 2019 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Гречана С.І., розглянувши справу про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої директором ТОВ "ТМС-УКРАЇНА", код ЄДРПОУ 40233978, номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
в с т а н о в и в :
Як вбачається з протоколу №18 від 22.01.2019 про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , будучи директором ТОВ "ТМС-УКРАЇНА", вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-3 КУпАП, тобто не виконала законних вимог посадових осіб ГУ ДФС у Миколаївській області під час здійснення виходу за податковою та фактичною адресою підприємства для проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "ТМС-УКРАЇНА", про що складено акт про відмову від допуску до перевірки від 22.01.2019, чим порушила пп.20.1.4, пп.20.1.6 п. 20.1 ст. 20 Податкового Кодексу України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, повідомлялася належним чином, причини неявки суду не відомі.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Положеннями ч. 1 ст. 163-3 КУпАП, передбачено настання адміністративної відповідальності за невиконання керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій, включаючи установи Національного банку України, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи, законних вимог посадових осіб органів доходів та зборів, перелічених у підпунктах 20.1.3, 20.1.24, 20.1.30, 20.1.31 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України.
Відповідно до пп.20.1.4, 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України визначено права контролюючих органів, а саме зазначено, що контролюючі органи мають право: проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення, запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов`язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
Тобто, ст. 163-3 КУпАП не передбачено відповідальність за відмову від допуску до перевірки.
Відповідальність за відмову у допуску до перевірки, що включає у себе перешкоджання уповноваженим особам органів доходів і зборів у проведенні перевірок, передбачена ст. 188-23 КУпАП.
Враховуючи викладене, провадження у справі відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП підлягає закриттю у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-3 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 247, ст. 283, п. 3 ч. 1, ч. 2 ст. 284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в :
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-3 КУпАП, - закрити у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Центральний районний суд м. Миколаєва.
Суддя С.І. Гречана