
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
17 квітня 2019 року м. Київ № 640/6651/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М. розглянувши матеріали позовної заяви та додані до не матеріали ОСОБА_1 до1. Голови Центральної виборчої комісії Сліпачук Тетяни Володимирівни, 2. Центральної виборчої комісіїпрозобов'язання вчинити дії, В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Голови Центральної виборчої комісії Сліпачук Тетяни Володимирівни, Центральної виборчої комісії в якому просила:
- зобов'язати голову ЦВК Сліпачук Тетяна Володимирівна щодо організації негайного проведення експертизи наукової (НАНУ, іншими академіями, КНУ), математично-лінгвістичної, тексту закону (Ст. 49 п. 1), щодо необов'язковості для кандидатів-самовисуванців внесення однакового розміру застави, як для кандидатів, висунутих партією (0 або 2,5 мільйон, грн. застави);
- зобов'язати Центральну виборчу комісію:
звернутися до кандидатів 2-го туру, щодо необхідності дотримання рівноправства в законі (в світі європрава і ООН, що для миру) і запропонувати вчинити виправлення цієї помилки відмовою брати участь у 2-му турі без інших претендентів-самовисуванців, враховуючи важливість цього процесу для подолання громадянської безграмотності виборців і досягнення цілі - вибрати гаранта прав саме на основі рівного права за ст.38 Конституції України;
оновити склад ЦВК (фаховість і відповідальність, розуміння цілі демократичних виборів, бо гарант прав має гарантувати рівні права);
через електронну систему виборів раціоналізувати виборчий процес (ООН, інші технологічні можливості);
організувати вибори з дотриманням рівноправства, шодо самовисуванців, згідно суті тексту чинного «Закону про вибори Президента України», якщо не виправити ситуацію через вищезазначені дії то вибори визнати недійсними.
Відповідно до приписів ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Так, особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій визначені статтею 273 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 1 вказаної статті, право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.
Частиною третьою статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму оскаржуються до Верховного Суду. Усі інші рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена цієї комісії, прийняті у межах виборчого процесу, оскаржуються до апеляційного адміністративного суду в апеляційному окрузі, що включає місто Київ.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач оскаржує дії Центральної виборчої комісії та її голови щодо порушення вимог Закону України «Про вибори Президента України» в частині організації реєстрації кандидатів-самовисуванців на пост Президента України.
Згідно з частиною другою статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України Апеляційному адміністративному суду в апеляційному окрузі, що включає місто Київ, як суду першої інстанції підсудні справи щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності Центральної виборчої комісії (окрім визначених частиною четвертою цієї статті), дій кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб.
Пунктом 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до Указу Президента України від 29.12.2017р. №455/2017 "Про ліквідацію апеляційних адміністративних судів та утворення апеляційних адміністративних судів в апеляційних округах" ліквідовано Київський апеляційний адміністративний суд та утворено Шостий апеляційний адміністративний суд в апеляційному окрузі, що включає Київську, Черкаську, Чернігівську області та місто Київ, з місцезнаходженням у місті Києві.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі адміністративної справи №640/6651/19 на розгляд Шостому апеляційному адміністративному суду.
Керуючись ст.ст. 7, 20, 22, 29, 248, 273 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу №640/6651/19 за позовом ОСОБА_1 до Голови Центральної виборчої комісії Сліпачук Тетяни Володимирівни, Центральної виборчої комісії про зобов'язання вчинити дії, направити на розгляд до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена відповідно до ст. 294 Кодексу адміністративного судочинства України, в порядку, встановленому ст.ст. 295-297 цього Кодексу.
Суддя І.М. Погрібніченко