
Тростянецький районний суд
Вінницької області
справа № 147/335/19
номер провадження № 3/147/110/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2019 року суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Дудіков А.В., розглянувши матеріал, який надійшов від Тростянецького відділення поліції Бершадського відділу поліції ГУ Національної поліції у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.7 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ОБ №068624 від 14.03.2019р., 14.03.2019р. о 13 год. 20 хв. в с. Тростянчик по вул. Ювілейна, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Хундай, д.н.з. 19АІ3068, не зареєстрованим у встановленому законом порядку. ОСОБА_1С раніше притягався до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 121 КУпАП та 28.04.2018 р. на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 170 грн.
Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.9 «в» Правил дорожнього руху України.
В судові засідання, призначенні на 01.04.2019 р. та 15.04.2019 р., ОСОБА_1 не з’явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, однак конверти повернулися на адресу суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Згідно зі ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. За відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності оскільки безпідставне умисне затягування розгляду справи, що на переконання суду має місце з боку останнього, нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким зокрема є охорона встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП), а також завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема щодо своєчасного розгляду справи (ст. 245 КУпАП).
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступного.
Відповідно до п.п. в) п. 2.9 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. №1306, водієві забороняється, зокрема, керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в уповноваженому органі МВС, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення, а також без номерного знака або з номерним знаком.
Відповідальність за ч. 7 ст. 121 КУпАП передбачена у зв'язку з повторним протягом року вчиненням будь-якого з порушень, передбачених частиною шостою цієї статті.
Відповідно до постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху серія ВР №178159 від 28.04.2018 р. водія ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 121 КУпАП у виді штрафу у розмірі 170 грн.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, 14.03.2019р. о 13 год. 20 хв. в с. Тростянчик по вул. Ювілейна, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Хундай, д.н.з. 19АІ3068, не зареєстрованим у встановленому законом порядку, чим порушив вимоги пункту 2.9 «в» Правил дорожнього руху України.
Санкція ч. 7 ст. 121 КУпАП передбачає стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого..
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 7 ст. 121 КУпАП, а саме протягом року повторно вчинив правопорушення, передбачене ч. 6 ст. 121 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення повністю доведена матеріалами справи, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення серія ОБ№068624 від 14.03.2019р., постановою про накладення адміністративного стягнення серія ВР №178159 від 28.04.2018 р.
Обставини, що пом’якшує та обтяжують відповідальність ОСОБА_1, судом не встановлено.
При накладенні стягнення відповідно до ст. 33, 34 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З метою виховання особи, запобігання новим проступкам, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої ч.7ст. 121 КУпАП, без вилучення транспортного засобу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 33, 121, 251, 252, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 15 (п’ятнадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день винесення постанови становить 255 (двісті п’ятдесят п’ять) гривень, в дохід держави, без вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Судовий збір на користь держави - стягувач Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ 26255795, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601). Реквізити: отримувач ГУК у м. Києві/ м. Київ/, код отримувача (код ЄДРПОУ)-37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Суддя: