Рішення № 81208993, 17.04.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2019
Номер справи
420/5237/18
Номер документу
81208993
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/5237/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд колегією в складі:

головуючого судді – Кравченка М.М.;

суддів – Марина П.П., Танцюри К.О.;

за участі:

секретаря судового засідання – Кушкань Т.В.;

позивача – ОСОБА_1;

представника позивача – ОСОБА_2;

представника відповідача – ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення від 04.10.2018 року № 425-І, -

СУТЬ СПОРУ:

ОСОБА_1 звернулася до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області, в якій просила: визнати протиправним та скасувати рішення ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області від 04 жовтня 2018 № 425-І «Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1».

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне.

ОСОБА_4 сільською радою Татарбунарського району Одеської області 04 жовтня 2018 року прийнято Рішення № 425-І «Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1». Позивач вважає, що вказане рішення прийнято з порушенням діючого законодавства, порушує права, свободи та інтереси ОСОБА_1 (оскільки стосується безпосередньо її, як Тузлівського сільського голови), є протиправним та підлягає скасуванню. Звинувачення у порушенні законів, які окремі депутати чи мешканці села висувають сільському голові, мають бути документально зафіксовані і підтверджені. На підставі голослівних звинувачень припиняти повноваження сільського голови неправомірно і недопустимо. Якщо чи депутатам, чи мешканцям села відомі такі факти, вони повинні звернутися до правоохоронних органів, які мають перевірити ці факти, дати їм правову оцінку. Лише після цього можна порушувати питання про дострокове припинення повноважень сільського голови. Оскільки зазначені порушення законодавства з боку позивача відповідачем не доведені, оскаржуваним рішенням прямо порушенні права, свободи та інтереси ОСОБА_1 як законно обраного сільського голови ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області. Питання щодо дострокового припинення повноважень ОСОБА_1 на засідання комісії не виносилося, такі засідання не відбувалися. Питання про дострокове припинення повноважень сільського голови, як того вимагає Регламент, на розгляд сесії не виносилися. Таким чином, депутати на позачерговій сесії, що відбулася 04 жовтня 2018 року, мали обов'язок діяти лише в межах Регламенту та порядку денного, а фактично перевищили свої повноваження прийнявши оскаржуване рішення.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 19.10.2018 року позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення від 04.10.2018 року № 425-І було прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі.

У відзиві на позовну заяву відповідач вказує, що не визнає позовні вимоги ОСОБА_1, так як рішення, на його думку, прийнято у повній відповідності до законодавства України і в межах повноважень ради. Представник відповідача вважає, що вказане рішення ОСОБА_4 сільською радою прийнято у відповідності зі ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, в тому числі пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між деякими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів (необхідність змінити місце роботи та рід занять) одної фізичної особи ОСОБА_1 і цілями, на досягнення яких спрямоване саме це рішення ради, а саме - на припинення її бездіяльності всупереч інтересам громади та припинення нею здійснення численних порушень законів України і Конституції України, що тягли за собою несприятливі наслідки для всієї громади та сприяло створенню перешкод місцевому самоврядуванню в ОСОБА_4 об’єднаній територіальній громаді, яка складається із населених пунктів: село Тузли; село ОСОБА_5; село ОСОБА_6; село Лебедівка; село Безім’янка; село Садове; село ОСОБА_3, та має населення більше 3000 жителів, і на території якої функціонують: навчально-виховний комплекс - 1; дошкільний навчальний заклад - 2; центр первинно-медичної допомоги - 1; пункт швидкої допомоги - 1; будинок культури - 2; бібліотека - 4; сільський клуб - 1; підприємства та фермерські господарства - 38 і знаходиться Національний природний парк «ОСОБА_4 лимани». Депутатами ОСОБА_4 сільської ради в період каденції виявлені факти численних порушень ОСОБА_4 сільським головою ОСОБА_1 Конституції України та Законів України, а також невиконання нею своїх обов’язків, що спричинило велику шкоду громаді. Аналізуючи неодноразові звернення та скарги з боки фізичних та юридичних осіб, мешканців громади, абсолютна більшість депутатів ОСОБА_4 сільської ради на засіданні, яке було проведено напередодні проведення пленарного засідання позачергової сесії, прийшли до висновку про необхідність додаткового внесення та розгляду на сесії питання про дострокове припинення повноважень сільського голови ОСОБА_4 сільської ради ОСОБА_7, про що було внесено додаткове подання, яке підписне групою депутатів.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши надані письмові докази, перевіривши матеріали справи, а також проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову слід відмовити повністю. Свій висновок суд вмотивовує наступним чином. Так, суд, -

ВСТАНОВИВ:

04.10.2018 року ОСОБА_4 сільська рада Татарбунарського району Одеської області ХLII сесія першого скликання прийняла рішення «Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1», яким відповідно до пункту 16 частини 1 статті 26, частини 2, 3 статті 42, частини 2, 3, статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у зв’язку з тим, що сільський голова порушує Конституцію України і Закони України, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень, враховуючи протокол лічильної комісії, вирішила достроково припинити повноваження Тузлівського сільського голови ОСОБА_1 у зв’язку з порушенням нею Конституції України та незабезпечення здійснення наданих їй повноважень.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Згідно з ст.3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Згідно з п.16 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови у випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч.1 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження новообраного сільського, селищного, міського голови починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.

Згідно з ч.2 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у разі звільнення з посади сільського, селищного, міського голови у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, а також у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень повноваження сільського, селищного, міського голови здійснює секретар відповідної сільської, селищної, міської ради, крім випадків дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови відповідно до Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» або Закону України «Про правовий режим воєнного стану». Секретар сільської, селищної, міської ради тимчасово здійснює зазначені повноваження з моменту дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови і до моменту початку повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на позачергових виборах відповідно до закону, або до дня відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на чергових місцевих виборах.

Відповідно до ч.3 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених статтею 79 цього Закону, що має наслідком звільнення його з посади. Не пізніш як на п'ятнадцятий день після звільнення з посади або смерті сільського, селищного, міського голови особа, яка на цей час відповідно до закону здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови, звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів сільського, селищного, міського голови. Таке клопотання розглядається Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідного сільського, селищного, міського голови.

Згідно з ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова: 1) забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; 2) організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; 3) підписує рішення ради та її виконавчого комітету; 4) вносить на розгляд ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря ради; 5) вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету відповідної ради; 6) вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України; 7) здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету; 8) скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради; 9) забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання; 10) призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів; 11) скликає загальні збори громадян за місцем проживання; 11-1) вносить на розгляд ради пропозиції про утворення спеціалізованої установи з надання безоплатної первинної правової допомоги; 11-2) вносить на розгляд ради пропозиції щодо кандидатури на посаду керівника установи з надання безоплатної первинної правової допомоги; 12) забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, відповідної ради, її виконавчого комітету; 13) є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою; 14) представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства; 15) звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів; 16) укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради; 17) веде особистий прийом громадян; 18) забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об'єднань; 18-1) бере участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах та у спосіб, встановлені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»; 19) здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів; 20) видає розпорядження у межах своїх повноважень.

Відповідно до ч.ч.5-7 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень. При здійсненні наданих повноважень сільський, селищний, міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним - перед відповідною радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади. Сільський, селищний, міський голова щорічно звітує відповідно сільській, селищній, міській раді про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами відповідної ради. Сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів відповідної ради сільський, селищний, міський голова зобов'язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін.

Згідно з ч.1 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Відповідно до ч.ч.5-7 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць. У разі немотивованої відмови сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті, районної, обласної ради або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається: сільської, селищної, міської ради - секретарем сільської, селищної, міської ради; районної у місті, районної, обласної ради - відповідно заступником голови районної у місті, районної ради чи першим заступником, заступником голови обласної ради. У цих випадках сесія скликається: 1) якщо сесія не скликається сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті, районної, обласної ради) у строки, передбачені цим Законом; 2) якщо сільський, селищний, міський голова (голова районної у місті, районної, обласної ради) без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених частиною сьомою цієї статті. Сесія сільської, селищної, міської, районної у місті ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, а сесія районної, обласної ради - також за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради або голови відповідної місцевої державної адміністрації.

Згідно з ч.ч.9-13 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб'єктів, зазначених у частині сьомій цієї статті, або у разі якщо такі посади є вакантними сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради. Рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради. Сесію сільської, селищної, міської ради відкриває і веде відповідно сільський, селищний, міський голова, а у випадках, передбачених частиною шостою цієї статті, - секретар ради; сесію районної у місті, районної, обласної ради - голова ради або відповідно заступник голови районної у місті, районної ради чи перший заступник, заступник голови обласної ради. У випадку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради - один з депутатів цієї ради. Сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися сільським, селищним, міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, головою місцевої державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян. Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Відповідно до ч.16 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» протоколи сесій сільської, селищної, міської ради, прийняті нею рішення підписуються особисто сільським, селищним, міським головою, районної у місті, районної, обласної ради - головою відповідної ради, у разі їх відсутності - відповідно секретарем сільської, селищної, міської ради, відповідно заступником голови районної у місті, районної ради чи першим заступником, заступником голови обласної ради, а у випадку, передбаченому частинами сьомою та восьмою цієї статті, - депутатом ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні.

Згідно з ч.1 ст.79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського, селищного, міського голови, вважаються достроково припиненими у разі: 1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови; 2) припинення його громадянства; 3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; 3-1) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; 4) відкликання з посади за народною ініціативою; 5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер; 6) його смерті.

Відповідно до ч.2 ст.79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень. Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені також у випадках, передбачених законами України «Про військово-цивільні адміністрації», «Про правовий режим воєнного стану».

Згідно з ч.3 ст.79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови визначається законом про місцеві референдуми.

Відповідно до ч.11 ст.79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади: 1) з підстав, зазначених у пунктах 1, 2, 5, 6 частини першої цієї статті, - з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт; 2) з підстав, зазначених у пунктах 3, 3-1 частини першої цієї статті, - з дня, наступного за днем одержання радою або її виконавчим комітетом копії відповідного рішення суду без прийняття рішення відповідної ради; 3) з підстав, зазначених в абзаці першому частини другої цієї статті, - з дня прийняття місцевим референдумом або відповідною радою рішення про дострокове припинення повноважень; 3-1) з підстав, зазначених в абзаці другому частини другої цієї статті, - з дня набрання чинності актом Президента України про утворення відповідної військово-цивільної, військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів); 4) у випадку, передбаченому частиною п'ятою цієї статті, - з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних виборах; 5) у випадку, передбаченому пунктом 4 частини першої цієї статті, - з дня прийняття відповідною радою або вищим керівним органом відповідної політичної партії рішення про дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови.

Згідно з ч.1 ст.20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, служба в органах місцевого самоврядування припиняється на підставі і в порядку, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим та іншими законами України, а також у разі: порушення посадовою особою місцевого самоврядування Присяги, передбаченої статтею 11 цього Закону; порушення умов реалізації права на службу в органах місцевого самоврядування (стаття 5 цього Закону); виявлення або виникнення обставин, що перешкоджають перебуванню на службі, чи недотримання вимог, пов’язаних із проходженням служби в органах місцевого самоврядування (стаття 12 цього Закону); досягнення посадовою особою місцевого самоврядування граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування (стаття 18 цього Закону).

З матеріалів справи вбачається, що 04.10.2018 року до порядку денного засідання ХLII сесії першого скликання ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області було внесено наступні питання: 1. Про скасування розпорядження сільського голови від 12.01.2016 року № 4 «Про призначення на посаду директора Тузлівського НВК (загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня-ліцей) ОСОБА_8П.»; 2. Про призначення тимчасово виконуючого обов’язки директора «Тузлівського НВК (Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей) ОСОБА_9

Разом з цим, відповідно до протоколу ХLII сесії першого скликання ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області від 04.10.2018 року під час засідання ОСОБА_10, голова комісії з питань агропромислової політики, земельних відносин, охорони довкілля, законності, правопорядку та територіального устрою, депутат від виборчого округу № 13, зачитала Подання від 10 депутатів ОСОБА_4 сільської ради щодо включення до порядку денного XLII позачергової сесії ОСОБА_4 сільської ради першого скликання наступних питань: «Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1»; «Про утворення тимчасової депутатської комісії з прийому-передачі документів, печатки, штампів, майна у зв’язку із достроковим припиненням повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1». ОСОБА_10 зачитала «Доповідь до проекту рішення «Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1» та зазначила, що питання, які пропонуються до включення до порядку денного, пропонується розглянути першочергово.

ОСОБА_10 зазначила, що питання, які пропонуються до включення до порядку денного, пропонується розглянути першочергово, так як вказані питання розглядались на засіданнях депутатських постійних комісій, про що було надано до суду відповідні протоколи (т.3 а.с.167-170).

ОСОБА_1 зауважила, що питання, які запропоновані до включення до порядку денного сесії неможливо внести у зв’язку з тим, що дані питання не були обговорені на погоджувальних комісіях ради.

Однак, депутати ОСОБА_4 сільської ради ОСОБА_10 та ОСОБА_11 довели до відома присутніх, що 10 із 14 депутатів, що є більше ніж 2/3 складу ОСОБА_4 сільської ради, підписали Подання і вважають за необхідне включити вказані питання до порядку денного даної сесії (т.3 а.с.171-178).

Як встановлено під час офіційного з’ясування обставин справи, сільський голова ОСОБА_1 самоусунулась від подальшого ведення сесії і покинула зал засідань, повідомивши присутніх, що не бажає далі вести засідання XLII позачергової сесії ОСОБА_4 сільської ради першого скликання.

Відповідно до ст.12 Регламенту ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області, затвердженого Рішенням ОСОБА_4 сільської ради від 24.12.2015 року № 24-І, позачергова сесія, з зазначенням порядку денного, скликається сільським головою за необхідністю. Мотивовані пропозиції щодо скликання позачергової сесії, підписані ініціаторами, разом з проектами рішень, що надаються для розгляду, направляються сільському голові. Повідомлення про скликання позачергової сесії сповіщається не пізніш, ніж за один день до початку сесії. Документи на позачергову сесію надаються секретарем сільської ради.

Згідно з ст.15 Регламенту ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області, затвердженого Рішенням ОСОБА_4 сільської ради від 24.12.2015 року № 24-І, пленарне засідання сесії сільської ради відкриває і веде сільський голова, а у випадках, передбачених частиною 2 статті 12 Регламенту, - секретар ради. У випадку, передбаченому частиною 3 статті 12 цього Регламенту, сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради - один з депутатів. На початку кожного пленарного засідання сесії сільської ради головуючий інформує депутатів про осіб, присутніх на засіданні, про виконання рішень попередніх сесій сільської ради, а також надає можливість депутатам до 3 хв. на проголошення заяв з невідкладних питань. Сільська рада приймає цю інформацію «до відома» без обговорення.

Відповідно до ст.45 Регламенту ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області, затвердженого Рішенням ОСОБА_4 сільської ради від 24.12.2015 року № 24-І, депутат сільської ради користується правом вирішального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, до складу яких він входить. Депутат сільської ради набуває право вирішального голосу з моменту початку перебігу повноважень депутата сільської ради. Кожен депутат сільської ради в раді та її органах, до складу яких він входить, має один голос. Депутат сільської ради має право: вибирати та бути обраним до органів сільської ради; офіційно представляти виборців у сільської раді та її органах; пропонувати питання для розгляду їх сільською радою та її органами; вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань сільської ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті; вносити на розгляд сільської ради та її органів пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю; вносити на розгляд сільської ради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них; брати участь у дебатах, звертатися із запитами, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні; вносити пропозиції про заслуховування на пленарному засіданні сільської ради звіту чи інформації будь-якого органу або посадової особи, підзвітних чи підконтрольних раді, а також з питань, що віднесені до компетенції сільської ради, інших органів і посадових осіб, які діють на її території; порушувати в раді та її органах питання про необхідність перевірки роботи підзвітних та підконтрольних раді органів, підприємств, установ, організацій; виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки; ознайомлюватися з текстами виступів у стенограмах чи протоколах засідань ради та її органів; оголошувати на засіданнях ради та її органів тексти звернень, заяв, пропозицій громадян або їх об'єднань, якщо вони мають суспільне значення.

Згідно з ч.2 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради.

Відповідно до ч.3 ст.50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар сільської, селищної, міської ради: 1) у випадку, передбаченому частиною першою статті 42 цього Закону, здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови; 2) скликає сесії ради у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 цього Закону; повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради; 3) веде засідання ради та підписує її рішення у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 цього Закону; 4) організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, забезпечує оприлюднення проектів рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та інших законів; 5) забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням, забезпечує оприлюднення рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», забезпечує офіційне оприлюднення рішень ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення радою регуляторної діяльності, та інформації про здійснення радою регуляторної діяльності; 6) за дорученням сільського, селищного, міського голови координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій; 7) сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень; 8) організує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування; 9) забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов'язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку; 10) вирішує за дорученням сільського, селищного, міського голови або відповідної ради інші питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів.

Згідно протоколу ХLII сесії першого скликання ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області від 04.10.2018 року після залишення залу засідань ОСОБА_1 присутні депутати вирішили продовжити засідання XLII позачергової сесії ОСОБА_4 сільської ради першого скликання за відсутності сільського голови та уповноважили секретаря Тузлівської сільської ради ОСОБА_12 бути головуючим на XLII позачерговій сесії ОСОБА_4 сільської ради першого скликання, виходячи із наступних положень законодавства: згідно з частиною шостою статті 46, пунктами 2, 3 частини третьої статті 50 Закону у разі немотивованої відмови сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті, районної, обласної ради або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається: сільської, селищної, міської ради - секретарем сільської, селищної, міської ради: районної у місті, районної, обласної ради - відповідно заступником голови районної у місті, районної ради чи першим заступником, заступником голови обласної ради. У цих випадках сесія скликається: якщо сесія не скликається сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті, районної, обласної ради) у строки, передбачені цим Законом; якщо сільський, селищний, міський голова (голова районної у місті, районної, обласної ради) без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених частиною сьомою цієї статті. Секретар сільської, селищної, міської ради у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 цього Закону, скликає сесії ради, веде засідання ради та підписує її рішення. Здійснення замість тимчасово відсутнього сільського голови його повноважень з головування на сесії секретарем сільської ради обумовлюється нагальною необхідністю здійснення цих дій з метою забезпечення належного функціонування органів місцевого самоврядування та недопущення порушення прав і законних інтересів територіальної громади. Сільський голова входить до складу виконавчих органів ради і на засіданнях ради лише головує та має право голосу і його відсутність на засіданні ради чи відмова головувати на сесії не може бути перепоною для функціонування самостійного і незалежного органу місцевого самоврядування, яким є рада.

04.10.2018 року головуючий на сесії секретар Тузлівської сільської ради ОСОБА_12 оголосив перерву для обговорення на погоджувальних комісіях ради питань порядку денного та надання відповідних протоколів комісій. Після перерви робота сесії була продовжена, голови комісій оголосили протоколи засідань комісій, згідно яких всі комісії підтримали запропонований порядок денний: 1. Про утворення лічильної комісії для проведення процедури таємного голосування «Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1»; 2. Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1; 3. Про утворення тимчасової депутатської комісії з прийому-передачі документів, печатки, штампів, майна у зв’язку із достроковим припиненням повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1; 4. Про скасування розпорядження сільського голови від 12.01.2016 року № 4 «Про призначення на посаду директора Тузлівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня-ліцей» ОСОБА_8П.»; 5. Про призначення тимчасово виконуючого обов’язки директора КЗ «ОСОБА_4 НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня-ліцей»; 6. Про покладання виконання обов’язків сільського голови.

Після цього, на сесії ради було прийнято рішення від 04.10.2018 року № 425-І «Про утворення лічильної комісії для проведення процедури таємного голосування «Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1», яким відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту ОСОБА_4 сільської ради, затвердженого рішенням сесії ОСОБА_4 сільської ради від 24.12.2015 року № 24-1, було вирішено утворити лічильну комісію для проведення процедури таємного голосування питання «Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1», у складі чотирьох чоловік: Голова комісії - ОСОБА_10; Секретар комісії - ОСОБА_13; Члени комісії: ОСОБА_14; ОСОБА_11. Лічильній комісії провести процедуру таємного голосування з питання «Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1». Голові комісії повідомити сесію ОСОБА_4 сільської ради про результати таємного голосування з питання «Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1».

За результатами проведення таємного голосування 10 присутніх депутатів з 14 від загального складу ради проголосували про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1, лічильна комісія затвердила результати таємного голосування про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1.

Після цього, 04.10.2018 року на засіданні сесії ради було поставлено на обговорення питання про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1, за результатами обговорення якого відповідно до пункту 16 частини 1 статті 26, частини 2, 3 статті 42, частини 2, 3, статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у зв’язку з тим, що сільський голова порушує Конституцію України і Закони України, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень, враховуючи протокол лічильної комісії, було прийнято рішення № 426-І про затвердження Протоколу № 2 лічильної комісії для проведення процедури таємного голосування «Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1» та дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_1 у зв’язку з порушенням нею Конституції України і Законів України та незабезпечення здійснення наданих їй повноважень.

Таке рішення було прийнято у зв’язку з тим, що депутатами ОСОБА_4 сільської ради в період головування позивача були виявлені факти численних порушень ОСОБА_4 сільським головою ОСОБА_7 Конституції України та Законів України, а також невиконання нею своїх обов’язків, що спричинило велику шкоду громаді. Аналізуючи неодноразові звернення та скарги з боку фізичних та юридичних осіб, мешканців громади, абсолютна більшість депутатів ОСОБА_4 сільської ради на засіданні, яке було проведено напередодні проведення пленарного засідання позачергової сесії, прийшли до висновку про необхідність додаткового внесення та розгляду на сесії питання про дострокове припинення повноважень сільського голови ОСОБА_4 сільської ради ОСОБА_7, про що було внесено додаткове подання, яке підписне групою депутатів.

Під час розгляду справи в підтвердження порушення ОСОБА_1 Конституції України і Законів України та незабезпечення здійснення наданих їй повноважень за період перебування на посаді Тузлівського сільського голови відповідач надав до суду наступні докази.

На підтвердження фактів систематичного порушення Законів України ОСОБА_4 сільським головою ОСОБА_1 шляхом невиконання судових рішень, що підтверджується постановами про відкриття виконавчого провадження відносно боржника ОСОБА_4 сільська рада ВП № 56657101 від 23.06.2018 року, ВП № 55719412 від 06.02.2018 року, ВП № 56657211 від 23.06.2018 року, ВП № 56657495 від 23.06.2018 року, ВП № 56657363 від 23.06.2018 року, ВП № 55719412 від 16.03.2018 року, ВП № 55719412 від 11.04.2018 року, ВП № 55719412 від 21.06.2018 року, і за таку бездіяльність накладення на сільську раду штрафів на різні суми, що підтверджується платіжними дорученнями № 1258 (оплачені в казначействі 04.10.2018 р.) на суму 5642,00 грн. штрафу; № 1259 (оплачені в казначействі 04.10.2018 р.) на суму 7696,00 грн. штрафу; № 1260 (оплачені в казначействі 03.10.2018 р.) на суму 3650,00 грн. штрафу; № 1261 (оплачені в казначействі 03.10.2018 р.) на суму 408,00 грн. штрафу; № 1262 (оплачені в казначействі 04.10.2018 р.) на суму 200,00 грн. штрафу; № 1264 (оплачені в казначействі 04.10.2018 р.) на суму 200,00 грн. штрафу (т.3 а.с.68-79, 192-201).

На підтвердження фактів невиконання в 2018 році ОСОБА_1 рішення сесії Тузліської сільської ради № 177-1 від 20.12.2017 року «Про бюджет ОСОБА_4 сільської ради на 2018 рік» та не виділення коштів на обов’язкове оздоровлення дітей влітку надано протокол засідання комісії з питань фінансово-економічної діяльності та бюджету (т.3 а.с.80-85, 166).

На підтвердження факту порушення Законів України зі сторони Тузлівського сільського голови ОСОБА_1 шляхом розміщення в приміщенні ОСОБА_4 сільської ради численних камер відеонагляду із функцією аудіозапису за кошти громади надано акт перевірки наявних камер відеоспостереження з функцією аудіозапису в робочих кабінетах та на будівлі ОСОБА_4 сільської ради від 10.10.2018 року, протокол засідання комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, молоді, фізичної культури та спорту (т.3 а.с.202-203).

Також, на підтвердження фактів невиконання обов’язків Тузлівського сільського голови ОСОБА_1, що призвело до утворення стихійних звалищ, які знаходяться на території сіл Садове, ОСОБА_5, Безім’янка, ОСОБА_5, надано акт перевірки утворення стихійних звалищ за межами с. Тузли (т.3 а.с.204).

Крім того, відповідачем надано акт перевірки виконання робіт з реконструкції, що під керівництвом ОСОБА_1 було неякісно відремонтовано будівлю КЗ «ОСОБА_4 НВК», роботи були прийняті без належного виконання, що привело до численних порушень цілісності будівлі та різного виду інших недоліків, що ставить під загрозу сам процес навчання дітей в школі через можливість обрушення конструкцій будівлі (т.3 а.с.205-216).

Відповідно до звіту (висновку) незалежного аудитора щодо виконаних узгоджених процедур від 12.11.2018 року за результатами виконання узгоджених процедур із перевірки незалежним аудитором правильності ведення бухгалтерського обліку, нарахування та своєчасності сплати податків, правильності складання фінансової звітності за 2017 та 2018 роки ОСОБА_4 сільською радою Татарбунарського району Одеської області під головуванням ОСОБА_1 виявлені наступні суттєві порушення: відсутні накази про облікову політику, що визначають процедури та методи ведення обліку для звітних періодів 2017 року. та першого півріччя 2018 року. Відсутність затвердженої облікової політики не дає можливості аудиторам підтвердити правильність формування облікової інформації та складання фінансової звітності у відповідності до визначеної облікової політики; аудиторам не надано документів (наказів, протоколів, відомостей) щодо проведення у 2017 році річної інвентаризації; таким чином, не отримано доказів, що за період, що перевірявся, проводилась інвентаризація активів та зобов’язань у відповідності до вимог наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань» від 02.09.2014 р. № 879, що не дає змоги аудиторам підтвердити відображені в облікових регістрах та у фінансовій звітності залишки матеріальних активів; перевіркою встановлено суттєві невідповідності між даними фінансової звітності та регістрами бухгалтерського обліку за досліджувані періоди. Крім того, до перевірки не надано окремі облікові регістри, що не дає змоги перевірити правильність визначення та достовірність окремих показників фінансової звітності. Зокрема не підтверджуються відображені у фінансовій звітності показники основних засобів, руху грошових коштів та власного капіталу станом на 31.12.2017 року та 30.06.2018 року; перевіркою встановлено випадки відсутності та недооформлення первинних документів з обліку необоротний активів, а саме: відсутні документи щодо безоплатної передачі у 2017 р. об’єктів основних засобів в сумі 890844,00 грн. Відсутність первинних документів, що підтверджують відображений у Примітках до фінансової звітності за 2017 рік показник «Інші зміни» за основними засобами у сумі 970433,00 грн. Вищенаведене не відповідає вимогам п.1.2, п.2.7 наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» від 24.05.1995 р. № 88 та наказу Міністерства статистики України «Про затвердження типових форм первинного обліку» від 29.12.1995 р. № 352; на запит аудиторам не надано інформації про склад залишків запасів на звітні дати 31.12.2017 р. та 30.06.2018 р., а також інформацію щодо руху запасів у зазначених звітних періодах. Вказане не дозволяє підтвердити, що облік запасів ведеться відповідно до вимог, встановлених П(С)БО «Запаси», затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 20.10.1999 р. № 246; враховуючи зазначене вище, фінансова звітність за 2017 р. та перше півріччя 2018 року не відображає достовірно інформацію про фінансовий стан на 31 грудня 2017 року і на 30 червня 2018 року, його фінансові результати і грошові потоки за рік/період, що закінчився зазначеною датою, відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку; за результатами вибіркового тестування укладених договорів щодо проведених закупівель матеріалів, предметів, обладнання, послуг встановлені факти не оприлюднення звітів про укладені договори (де вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень) в системі електронних закупівель, а також факту подрібнення сум вартості предмета закупівлі шляхом укладання за одним і тим самим предметом закупівлі різних договорів, кожен із яких не перевищує 50 тисяч гривень, і які не були оприлюднені. Крім того, результатами вибіркового тестування за результатами вибіркового тестування встановлено завищення розміру вартості предмета закупівель на загальну суму 88527,00 грн. що становить 43,2 % фактично сплаченої вартості предмета закупівель. Не оприлюднення інформації про закупівлі у відповідності до вимог законодавства, а також завищення вартості предмета закупівель несуть ризик для накладання адміністративного стягнення на посадових (службових) осіб у вигляді штрафу в розмірі від 700 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (11900-17000 грн.) - за ч.1 ст.164-14 КпАП і від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500 грн.) - за ч.2 ст.164-14 КпАП (т.3 а.с.93-100).

В зв’язку з порушенням ОСОБА_1 Конституції України і Законів України та незабезпечення здійснення наданих їй повноважень за період перебування на посаді Тузлівського сільського голови, ОСОБА_4 сільська рада Татарбунарського району Одеської області звернулася до Татарбунарського відділу поліції із заявою від 05.10.2018 року про реєстрацію кримінального провадження за вчинення злочину (т.3 а.с.101-104).

Враховуючи вищевикладене заявлені позивачем позовні вимоги не належать до задоволення.

Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Доводи позивача, якими він обґрунтовував свої позовні вимоги, не знайшли свого підтвердження впродовж розгляду справи та спростовуються наведеними в рішенні суду обставинами. Адже, згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідач довів суду належними та допустимими в спірних правовідносинах доказами з посиланнями на відповідні положення законодавства про необґрунтованість позовних вимог позивача.

Згідно з ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Згідно з положеннями ст.9 Конституції України та ст.17, ч.5 ст.19 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди та органи державної влади повинні дотримуватись положень Європейської конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року, застосовувати в своїй діяльності рішення Європейського суду з прав людини з питань застосування окремих положень цієї Конвенції.

Відповідно до п.58 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010 року, заява 4909/04, Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 09.12.1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Згідно з вимогами ст.139 КАС України судові витрати не стягуються.

Керуючись Конституцією України, ст.ст.2, 77, 90, 139, 242-246, 250 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 (вул. Михайлівська, 9, с. Тузли, Татарбунарський район, Одеська область, 68160, РНОКПП НОМЕР_1) до ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області (вул. Завгороднього, 29, с. Тузли, Татарбунарський район, Одеська область, 68160, ідентифікаційний код 04378876) про визнання протиправним та скасування рішення від 04.10.2018 року № 425-І - відмовити повністю.

Порядок і строки оскарження рішення визначаються ст.ст.293, 295 КАС України.

Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.255 КАС України.

Повний текст рішення складено 17 квітня 2019 року.

Головуючий суддя М.М. Кравченко

Судді П.П. Марин

ОСОБА_15