
Справа № 234/18408/18
Провадження № 3/234/66/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2019 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Ткачова С.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, голова правління ПАТ "Донецькоблгаз" податкова адреса: м. Краматорськ Донецької області, вул. Південна, 2, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ст. 163-2 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
За результатами камеральної перевірки від 31.10.2018 року встановлено несвоєчасне подання посадовою особою ПАТ "Донецькоблгаз" ОСОБА_1 платіжних доручень на перерахування збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ згідно ППР № НОМЕР_2 від 08.06.2018 року, борг 4564,58 грн., погашено 27.09.2018 року із запізненням на 21 день, податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки за жовтень 2015 р., борг 6120,55 грн., погашено 30.09.2018 року із запізненням на 1035 днів, таким чином порушив ч.1 ст. 163-2 КУпАП.
Викладене підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 278 від 15.11.2018 р., актом № 570/28-10-50-12-08/03361075 від 31.10.2018року.
ОСОБА_1. в судове засідання не з’явився, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив.
При накладенні стягнення відповідно до ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Ст. 75 Податкового Кодексу України, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Відповідно до ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Враховуючи, той факт, що правопорушення виявлено за результатами камеральної перевірки від 31.10.2018 року, фактична сплата відбулася 27.09.2018 та 30.09.2018 року, правопорушення не є триваючим, а тому, станом на сьогоднішній день вже сплив встановлений законом тримісячний строк, протягом якого особу можливо було притягнути до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Враховуючи, той факт, що станом на сьогоднішній день вже сплив встановлений законом тримісячний строк, протягом якого особу можливо було притягнути до адміністративної відповідальності.
Таким чином, провадження по справі відносно ОСОБА_1 необхідно закрити у зв’язку із закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст. 247 п.7, 284 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП закрити у зв’язку із закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Краматорський міський суд.
Суддя Краматорського міського суду ОСОБА_2