Постанова № 81187459, 11.04.2019, Доброславський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Комінтернівський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
11.04.2019
Номер справи
504/295/19
Номер документу
81187459
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 504/295/19

3/504/316/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.04.2019смт.Доброслав

Комінтернівський районний суду Одеської області у складі:

головуючого судді - Доброва П.В.,

секретаря - Данько Т.В.,

за участю прокурора - Ващук Л.В.,

правопорушника - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли з Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Житомирської області, громадянина України, командира військової частини А2444, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

До Комінтернівського районного суду Одеської областіз Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_3 , до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до адміністративних матеріалів наданих суду встановлено, що ОСОБА_3 , будучи командиром військової частини А2444, без поважних причин, подав 12.04.2018 року щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, так гр. ОСОБА_3 , згідно ст. 3 п. 1 п.п. "г" Закону України "Про запобігання корупції" є суб`єктом відповідальності.

Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком та така декларація охоплює звітній рік, період з 01 січня до 31 грудня включно. У відповідності до ч.1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» державні службовці зобов`язані щорічно, до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Таким чином, для суб`єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, останнім днем подання декларації за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є 31 березня 2018 року.

ОСОБА_3 надав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік несвоєчасно, а саме: 12.04.2018, чим було потрушено вимоги чинного законодавства.

В судовому засіданні ОСОБА_3 , вину в скоєні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав, зазначивши, що правопорушення вчинив, у зв`язку з відсутністю доступу до системи.

Прокурор Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області Ващук Л.В. зазначила, що винаОСОБА_3 ,доведена, тому просила суд визнати ОСОБА_3 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.172-6 КупАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_3 ,думку прокурора, з`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_3 , є склад адміністративногоправопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саменесвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 , вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП та йому слід обрати адміністративне стягнення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу на користь держави.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення у проваджені по справі про адміністративне правопорушення, особою на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.40-1,283,284 КУпАП України, ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» суд,

постановив:

ОСОБА_3 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_3 , на користь держави судовий збір у сумі 384 грн. 20 коп.

Судовий збір має бути сплачений на наступні реквізити: УК у Лиман.р-ні/Лиманськ.р-н/22030101, код отримувача: (ЄДРПОУ) 37984056, банк: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО): 899998, номер рахунку: НОМЕР_1, код платежу 22030101.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти діб з дня її проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду.

Постанова підлягає зверненню до виконання на протязі трьох місяців з дня набрання законної сили.

Суддя П.В. Добров