ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 215
РІШЕННЯ
Іменем України
21.06.2007
Справа №2-22/7718-2007
За позовом –Прокурора Бахчисарайського району АРК в інтересах Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по АР Крим та м.Севастополю
До відповідача - Бахчисарайського комунального підприємства «Міськтепломережа»
Про стягнення 20689,83 грн.
Суддя С.В.Яковлев
представники:
Від позивачів - Коновалова О.Ю.- пр-ник, дов. від 02.04.07 р.
Від відповідача - Гомель А.О. – пр-ник, дов від 26.04.07р.
За участю прокурора Куінджі М.О. – посв.№ 05380
Сутність спору: Прокурор Бахчисарайського району АРК, діючи в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по АР Крим та м.Севастополю
(далі позивач) звернувся до суду з позовною заявою, у якій просить стягнути з Бахчисарайського комунального підприємства «Міськтепломережа» 20689,83 грн. підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача проти позову не заперечував , заявив клопотання про надання розстрочки виконання рішення господарського суду строком на 7 місяців.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши пояснення представників сторін, прокурора , суд
В С Т А Н О В И В:
Позивач, який у відповідності з Постановою КМУ № 1039 від 29.06.2000 р. є урядовим органом, до функцій якого відноситься здійснення контролю за дотриманням норм законодавства у сфері енергозбереження провів перевірку використання паливно-енергетичних ресурсів Бахчисарайським комунальним підприємством «Міськтепломережа».За результатами перевірки було складено акт № 18-2/03-01-93 від 28.12.06 р. в якому зафіксовано факти нераціонального використання паливно-енергитчних ресурсів, а саме – втрати природного газу внаслідок роботи котла ДКВР - 6,5/13 – 28, 44 тис. куб.м на рік, втрати топлива котлом КВ-ГМ-10 – 27,63 тис. куб.м на рік
Крім того, у котельній по вул. Грузинова, 65 відсутній поагрегатний облік споживання природного газу; відсутній показуючий прилад виробляє мого пару, своєчасно не проводяться режимно-налагоджувальні роботи котельного устаткування; система обліку ТЕР на підприємстві не дає можливості проаналізувати дотримання норм; статистична звітність ведеться формально за фактичним використанням газу , а не по приборному обліку тепло енергії , що відповідно ст.27 п. «є» Закону України «Про енергозбереження є порушенням законодавства і тягне за собою передбачену законодавством відповідальність.
Згідно з постановою КМУ № 699 від 02.09.93 р. «Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві» за перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів внаслідок неефективного його використання , виявлені органами Держінспекції з енергозбереження, сплачується підвищена плата», «Споживач сплачує за річний обсяг перевитрат газу та інших паливно-енергтеичних ресурсів у двократному розмірі встановленої ціни».
За результатами перевірки у БКМ «Міськтепломережа» , у зв’язку з виявленими порушеннями, позивачем винесено постанову № 18-2/03-01-93-П про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу ті інших паливно-енергетичних ресурсів на суму 20689,83 грн.
Представники відповідача підтвердили факт проведення перевірки позивачем та одержання вказаної Постанови.
Ст. 3 Закону України “Про енергозбереження” встановлює, що одним з основних принципів державної політики у сфері енергозбереження є створення державою економічних і правових умов заінтересованості в енергозбереженні юридичних та фізичних осіб, встановлення плати за прямі втрати і нераціональне використання паливо-енергетичних ресурсів. До економічних заходів для забезпечення енергозбереження, передбачених в ст. 11 Закону, відноситься також введення плати за нераціональне використання паливно - енергетичних ресурсів (далі ПЕР) у вигляді надбавок та тарифів залежно від перевитрат паливно-енергетичних ресурсів щодо, витрат, встановлених стандартами.
Ст. 26 Закону України “Про енергозбереження” встановлює, що державний контроль у сфері енергозбереження здійснюється згідно з порядком, встановленим КМУ.
Постановою КМУ № 1039 від 29.06.200 р. затверджено Положення “Про державну інспекцію по енергозбереженню”, згідно з яким Державна інспекція по енергозбереженню є урядовим органом державного управління, який діє у складі Держкоменергозбереження і йому підпорядковується (п.1).
На державну інспекцію з енергозбереження покладена функція по здійсненню контролю шляхом проведення комплексних перевірок стану обліку ПЕР , аналізу стану і їх використання підприємствами ( п. 3).
Наказом Державного комітету України з енергозбереження № 64 від 04.08.2000 р. ,який зареєстрований в Мінюсті України 25.09.2000 р. за № 653/4874, затверджено Порядок проведення перевірок ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання (далі Порядок № 64).
Перевірки підприємств проводяться державними інспекторами з енергозбереження, за відповідними програмами, яки передбачають перевірку роботи підприємств з питань стану експлуатації діючого та впровадження нового енергетичного та енерготехнологичного обладнання, приладів, матеріалів та енергетичних схем ( п. 5, п.6).
Згідно з п. 8 Порядку № 64 за результатами перевірки визначаються обсяги нераціонального використання енергоресурсів, до яких належать прямі втрати ПЕР, спричинені безгосподарною діяльністю працівників, марнотратне споживання ПЕР, викликане їх перевитратами внаслідок недотримання вимог до діючих технології та обладнання, систем енерго- та теплопостачання, споживання ПЕР понад показники питомих витрат, визначеною системою державних стандартів.
Обсяги марнотратного споживання і прямих витрат ПЕР визначаються у перерахунку на річне споживання або на період від виникнення до виявлення порушення (п.9).
П. 15 Порядку № 64 передбачає, що рішення про сплату підвищеної плати за неефективне використання енергоресурсів приймається відповідно до законодавства України на підставі акта перевірки підприємства, оформляється постановою про сплату підвищеної плати.
Відповідач під час розгляду справи не надав доказів сплати 20689,83 грн., у встановленому законом порядку Постанову № 18-2/03-01-93-П не оскаржив, що свідчить про визнання їм факту порушень законодавства про електроенергетику.
За таких обставин , суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Разом з тим, враховуючи згоду позивача та прокурора, а також те, що відповідач є комунальним підприємством, яке отримує платежі від населення у вигляді сплати за надані послуги, суд вважає можливим задовольнити клопотання відповідача та надати розстрочку виконання рішення терміном на 7 місяців.
Судові витрати підлягають віднесенню на відповідача згідно зі ст. 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 43, 82-84,121 ГПК України , суд
ВИРІШИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Бахчисарайського комунального підприємства «Міськтепломережа» ( м.Бахчисарай, вул.Грузинова, 65, р/р 26007472191599 МФО 324010 ЄДРПОУ 22245512 в АКБ УСБ м.Сімферополь) в доход держбюджету України ( код платежу 23030300 ЗКПО 24039455 банк одержувача – Управління Держказначейства в АРК м.Сімферополь МФО 824026 символ 101) плату за нераціональне використання паливно-енергтечих ресурсів в сумі 20689,83 грн., надавши розстрочку виконання рішення терміном на 7 місяців , зі сплатою боргу у наступному порядку : перший –четвертий місяці – по 300 грн., п’ятий – шостий місяці – по 1000 грн., суму, яка залишилась - після спливу шестимісячного строку .
3. Стягнути з Бахчисарайського комунального підприємства «Міськтепломережа» ( м.Бахчисарай, вул.Грузинова, 65, р/р 26007472191599 МФО 324010 ЄДРПОУ 22245512 в АКБ УСБ м.Сімферополь) в держбюджет України ( п/р 31115095700002 МФО 824026 ЗКПО 34740405 код платежу 22090200 у банку отримувача ГУ ГК в АРК м.Сімферополя отримувач : держбюджет м.Сімферполя) 102 грн. – держмита.
4. Стягнути з Бахчисарайського комунального підприємства «Міськтепломережа» ( м.Бахчисарай, вул.Грузинова, 65, р/р 26007472191599 МФО 324010 ЄДРПОУ 22245512 в АКБ УСБ м.Сімферополь) на користь держбюджету м.Сімферополя ( р/р 31218259700002 в УДК м.Сімферополя ГУ ГКУ в АРК ЗКПО 34740405 МФО 824026 ) 118 грн. витрат, пов’язаних з забезпеченням судового процесу.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Яковлєв С.В.