
Справа № 575/426/19
Провадження № 3/575/95/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 квітня 2019 року смт. Велика Писарівка
Великописарівський районний суд Сумської області
в складі: судді В’юник Н.Г.
за участю секретаря Бондар А.А.
прокурора Скоромного О.М.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ідентифікаційний код НОМЕР_1, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_3, фактично проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4, депутата Кириківської селищної ради Сумської області
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
у с т а н о в и в :
Відповідно до рішення І сесії 8 кликання Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області від 23.12.2016 «Про визнання повноважень депутатів Кириківської селищної ради об’єднаної територіальної громади» прийнято до відома факт визнання повноважень депутата Кириківської селищної ради об’єднаної територіальної громади першої сесії восьмого скликання по виборчих округах - депутата ОСОБА_1.
Згідно ч. 2 ст.4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата селищної ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата селищної ради або ради, до складу якої його обрано.
Відповідно до рішення І сесії Кириківської селищної ради від 23.12.2016 ОСОБА_1 приступив до виконання депутатських повноважень.
Депутат Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», так як несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Згідно з п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Крім цього, згідно п. 2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
На підставі вищевикладеного депутат Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області ОСОБА_1 повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 1 квітня 2018 року.
Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 11 квітня 2018 року, що виходить за межі термінів, які визначені у п.6 розділу II Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб».
Перед початком заповнення електронної декларації ОСОБА_1 особисто ознайомився із Правилами заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування і натиснувши кнопку «ОСОБА_2 загальними методичними настановами щодо заповнення форми ознайомився», перейшов до заповнення форми декларації.
Підтвердженням усіх умисних дій ОСОБА_1 є лист Національного Агентства з питань запобігання корупції від 22.02.2019 №44-05/14072/19 з витягом послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування». Згідно витягу ОСОБА_1 зареєструвався в реєстрі 30.03.2017 о 08:43. Дії своєчасного подання електронної декларації за 2017 рік останній не здійснював до 11.04.2018. ОСОБА_1 виконав всі дії для подання такої декларації лише 11.04.2018 о 15:10, що є несвоєчасним.
Згідно листа Національного Агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 року № 03-05/4886/17 дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до Реєстру.
Таким чином, ОСОБА_1, маючи рівні можливості з іншими суб’єктами декларування не був позбавлений можливості заповнити та подати щорічну декларацію за 2017 рік до 01.04.2018.
Рішенням НАЗК від 04.04.2017 №124 «Про визначення поважної причини несвоєчасно подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено поважною причиною несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише неналежне функціонування Реєстру.
Відповідно до листа Державного підприємства «Українські спеціалізовані системи» від 27.04.2018 №07-530 за період з 01.01.2018 до 27.04.2018 портал Реєстру функціонував у штатному режимі, окрім наступного часу: - 02.01.2018 близько 09:00 виявлено помилки при спробі авторизації в Реєстрі. Належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09:50 02.01.2018 – 15.03.2018 близько 12:00 Реєстр не функціонував. О 12:40 15.03.2018 роботу Реєстру відновлено.
З урахуванням вказаного, пропуск строку на подачу декларації ОСОБА_1 не є поважною причиною так, як мав реальну можливість подати декларацію на рівні з іншими декларантами. Проте, декларація подана з пропуском строку, що перевищує терміни, визначені у ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», і не спростовує наявність в діях ОСОБА_1 ознак зазначеного адміністративного правопорушення.
Під час проведення перевірки, аналізу доказів та складання протоколу не виявлено об’єктивних причин, які б перешкоджали ОСОБА_1 впродовж січня-березня 2018 року відповідально поставитись до виконання своїх обов’язків, як суб’єкта декларування, та належним чином виконати вимоги, передбачені п.6 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб».
Згідно Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», депутат Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської областіОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 11.04.2018, подав без поважних причин щорічну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП,тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Зазначене правопорушення вчинене 11.04.2018 о 15 год.10 хв.
Дата та момент виявлення правопорушення, пов’язаного з корупцією, є оцінка доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, які встановлені протоколом від 22.03.2019.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав повністю та суду пояснив, що дійсно є депутатом Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області. Щорічну декларацію про доходи за 2017 рік своєчасно не подав, тому що його електронна адреса була зареєстрована не на українському сайті.
Прокурор вважає, що обставини, зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення № 130/2019 від 22 березня 2019 року знайшли своє підтвердження в повному обсязі та у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а тому на нього слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої вказаною нормою закону, а саме штрафу.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №130/2019 від 22 березня 2019 року (а.с.1 - 8); листом від 27.02.2019 за №402/2019 керівника Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного Агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 до Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, Департаменту захисту економіки Національної поліції України про виявлення несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, для вжиття заходів з перевірки цього факту (а.с.9); повідомлення голови Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області від 06.04.2018 за №02-38/565 про несвоєчасне подання декларації ОСОБА_1 (а.с.10); випискою про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 (а.с.11-12); копією відомостей про ознайомлення посадових осіб та депутатів Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області щодо подачі електронних декларацій (а.с.17-18); копією рішення І сесії 8 кликання Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області від 23.12.2016 «Про визнання повноважень депутатів Кириківської селищної ради об’єднаної територіальної громади» (а.с.19-20).
Таким чином, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 повністю доведена та він вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При призначенні адміністративного стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність,
керуючись ст.ст. 40-1, ст.172-6 ч.1, ст.ст. 221, 268, 283, 294 КУпАП,п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», -
п о с т а н о в и в :
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень, на користь держави (УК Великопис.р/В-Писарівськ.р/21081100; код отримувача (ЄДРПОУ) 36524114; код банку (МФО) 899998; номер рахунку 31119106018090; найменування коду класифікації доходів бюджету – адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 гривні 20 копійок (отримувач – УК Великопис.р/В-Писарівськ.р/22030101, МФО 899998, код за ЄДРПОУ 36524114, Банк отримувача: Казначейство України, рахунок отримувача № 31213206018090, код доходу бюджетної класифікації до державного бюджету 22030101 «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)».
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Великописарівський районний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Н.Г. В’юник