Рішення № 81145266, 08.04.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2019
Номер справи
420/1213/19
Номер документу
81145266
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2019 року м. Одеса Справа № 420/1213/19

Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Іванова Е.А., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Одесі адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області в якому позивач просить суд визнати протиправними та скасувати постанови старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Носенка Сергія Борисовича від 14.12.2018 року ВП №56970285 про стягнення виконавчого збору у розмірі 14892 та про накладення штрафу ВП №56970285 від 12.12.2018 року у розмірі 10200 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 28.03.2018 по справі № 815/695/18 адміністративний позов ОСОБА_2 до головного управління про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено та зобов'язано головне управління провести перерахунок призначеної ОСОБА_2 пенсії відповідно до ст.ст.51, 63 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», а також відповідно до Постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції та на підставі нової довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії № 4422 від 31.01.2018 - у наступних розмірах: посадовий оклад 2500 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор поліції -2000 грн., надбавка за вислугу років (30%) - 1350 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби (100%) - 5850 грн., премія (240%) - 14040 грн., матеріальна допомога на оздоровлення при наданні основної відпустки в сумі 1173,50 грн. Всього: 26913,50 грн., без обмеження максимального розміру (копія рішення додається). Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.07.2018 по справі № 815/695/18, яка надійшла на адресу головного управління 25.07.2018, апеляційну скаргу головного управління залишено без задоволення, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.03.2018 залишено без змін. На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.03.2018, яке набрало законної сили на підставі постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.07.2018, головним управлінням 01.08.2018 здійснено перерахунок пенсії. В подальшому, 15.08.2018 до головного управління надійшла постанова відділу примусового виконання рішень ВП № 56970285 від 09.08.2018 про відкриття виконавчого провадження, що підтверджується штампом вхідної документації на супровідному листі. У відповідь на даний лист головним управлінням листом від 23.08.2018 № 13693/03 повідомлено про виконання рішення суду та порядок виплати утвореної заборгованості. Будучи проінформованим про стан виконання рішення суду головним управлінням, державний виконавець 17.09.2018 виніс постанову про накладання штрафу у розмірі 5100 грн., надавши строк 10 робочих днів головному управлінню для виконання вимог виконавчого листа по справі. Головним управлінням листом від 17.10.2018 повторно було повідомлено про стан виконання рішення суду, зазначено що розмір пенсії ОСОБА_2 з 01.09.2018 становить 27544,30 грн. Крім цього вказано, що з 01.01.2016 по 31.08.2018 виникла доплата пенсії в розмірі 670194,24 грн.. Звертаємо увагу суду на те. що 28.08.2018 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649 якою затверджено "Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду" (далі - Порядок №649) виплата розрахованої доплати у розмірі 670194,24 грн. проводиться у такому порядку: доплата пенсії з дня набрання рішенням суду законної сили, тобто з 12.07.2018 по 31.08.2018 в сумі 34455,55 грн. ОСОБА_2 зарахована на поточний рахунок 24.09.2018; залишок доплати пенсії за період з 01.01.2016 по 11.07.2018 в сумі 635738,69 грн. буде виплачено згідно з Порядком затвердженим Постановою №649 та розробленому відповідно до постанови Порядком ведення обліку рішення суду у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, затвердженим правлінням Пенсійного фонду України від 26.09.2018 №20-1. Однак, старшим державним виконавцем проігноровано вищевказані листи головного управління та 12.12.2018 винесено постанову про накладення подвійного штрафу в розмірі 10200 грн. та 14.12.2018 постанову про стягнення виконавчого збору в розмірі 14892 грн., які на адресу головного управління не надходили.

Представник відповідача надав до суду письмовий відзив, який мотивований тим, що на виконанні у Відділі примусовою виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області (далі - Відділ) з 09.08.2018 перебувало виконавче провадження з виконання виконавчого листа №815/695/18, виданого Одеським окружним адміністративного суду від 06.08.2018 про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок призначеної ОСОБА_2 пенсії, відповідно до ст. ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», а також відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції» та на підставі нової довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії № 4422 від 31.01.2018 - у наступних розмірах: посадовий оклад 2500,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор поліції - 2000,00 грн., надбавка за вислугу років (30%) - 1350 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби (100%)-5850,00 грн. премія (240%)-14040,00 грн., матеріальна допомога на оздоровлення при наданні основної відпустки в сумі 1173,50 грн. Всього: 26913,50 грн., без обмеження максимального розміру. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії починаючи з 01 січня 2016 року з урахуванням збільшення основного розміру пенсії, надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії ОСОБА_2 як інваліду війни 2 групи без обмеження максимальним розміром. Частиною другою статті 63 Закону України «Про виконавче провадження» зазначено, що у разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів та попередження про кримінальну відповідальність. 04.09.2018 до відділу надійшов лист ГУПФУ в Одеській області, щодо часткового виконання рішення суду, про проведений перерахунок, однак не виплату. Виплату заборгованості у сумі 502645,68 грн буде здійснено з 01.01.2019 , у відповідності до Постанови КМУ № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». Таким чином, рішення виконано частково (не в повній мірі) та боржник свідомо ухиляється віл виконаний рішення суду у повному обсязі. 17.09.2018 державним виконавцем винесено постанову про накладення штрафу на ГУ ПФУ в Одеській області у розмірі 5100,00 грн. 02.10.2018 до відділу надійшов лист стягувача про те, що боржником рішення суду не виконано у повному обсязі. 01.11.2018 до відділу надійшов лист ГУПФУ в Одеській області, про проведений ОСОБА_2 перерахунок. Так, розмір пенсії ОСОБА_2 з 01.09.2019 становить 27544,30 грн.. Доплата пенсії за вересень 2018 року у сумі 20943,57 грн. виплачена 19.09.2018. Доплата пенсії з дня набрання рішенням законної сили, тобто з 12.07.2018 по 31.08.2018 у сумі 34455,55 грн. зарахована на його картковий рахунок 24.09.2018. Доплата за період з 01.01.2018 по 11.07.2018 у сумі 133093,01 грн. буде виплачена згідно з Порядком погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649. Борг за період з 01.01.2016 по 31.12.2018 у сумі 502645,68 грн. буде виплачений після виділення коштів на фінансування з Державного бюджету, починаючи з 01.01.2019. 10.12.2018 до відділу надійшла заява стягувача про невиконання боржником рішення суду. 12.12.2018 державним виконавцем винесено постанову про накладення на боржника штрафу у подвійному розмірі. За невиконання рішення суду, до відділу поліції направлено повідомлення про вчинення злочину, та винесено постанову про закінчення виконавчого провадження, на підставі пункту 11 статті 39 Закону України «Про виконавче провадження».

Ухвалою суду від 04.03.2019 року позов залишено без руху.

Ухвалою суду від 29.03.2019 року заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про поновлення строку звернення до суду задоволено та визнано поважними причини пропуску строку звернення до суду, поновлено пропущений процесуальний строк та відкрито провадження у справі.

Зобов'язано Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області надати до Одеського окружного адміністративного суду засвідчену належним чином копію, прошиту та пронумеровану за описом копію матеріалів виконавчого провадження ВП №56970285.

Згідно ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про не обґрунтованість позову та відсутності підстав для його задоволення.

Щодо позовної вимоги визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Носенка Сергія Борисовича про накладення штрафу ВП №56970285 від 12.12.2018 року у розмірі 10200 грн., суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 28.03.2018 по справі № 815/695/18 адміністративний позов ОСОБА_2 до головного управління про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено та зобов'язано головне управління провести перерахунок призначеної ОСОБА_2 пенсії відповідно до ст.ст.51, 63 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, а також відповідно до Постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції та на підставі нової довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії № 4422 від 31.01.2018 - у наступних розмірах: посадовий оклад 2500 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор поліції -2000 грн., надбавка за вислугу років (30%) - 1350 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби (100%) - 5850 грн., премія (240%) - 14040 грн., матеріальна допомога на оздоровлення при наданні основної відпустки в сумі 1173,50 грн. Всього: 26913,50 грн., без обмеження максимального розміру.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.07.2018 по справі № 815/695/18, яка надійшла на адресу головного управління 25.07.2018, апеляційну скаргу головного управління залишено без задоволення, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.03.2018 залишено без змін.

На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.03.2018, яке набрало законної сили на підставі постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.07.2018, головним управлінням 01.08.2018 здійснено перерахунок пенсії.

В подальшому, 15.08.2018 до головного управління надійшла постанова відділу примусового виконання рішень ВП № 56970285 від 09.08.2018 про відкриття виконавчого провадження, що підтверджується штампом вхідної документації на супровідному листі.

У відповідь на даний лист головним управлінням листом від 23.08.2018 № 13693/03 повідомлено про виконання рішення суду та порядок виплати утвореної заборгованості.

Будучи проінформованим про стан виконання рішення суду головним управлінням, а саме його часткове виконання, державний виконавець 17.09.2018 виніс постанову про накладання штрафу у розмірі 5100 грн., надавши строк 10 робочих днів головному управлінню для виконання вимог виконавчого листа по справі.

Головним управлінням листом від 17.10.2018 повторно було повідомлено про стан виконання рішення суду, зазначено що розмір пенсії ОСОБА_2 з 01.09.2018 становить 27544,30 грн.

Крім цього вказано, що з 01.01.2016 по 31.08.2018 виникла доплата пенсії в розмірі 670194,24 грн..

28.08.2018 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649 якою затверджено "Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду" (далі - Порядок №649) виплата розрахованої доплати у розмірі 670194,24 грн. проводиться у такому порядку: доплата пенсії з дня набрання рішенням суду законної сили, тобто з 12.07.2018 по 31.08.2018 в сумі 34455,55 грн. ОСОБА_2 зарахована на поточний рахунок 24.09.2018 року; залишок доплати пенсії за період з 01.01.2016 по 11.07.2018 в сумі 635738,69 грн. буде виплачено згідно з Порядком затвердженим Постановою №649 та розробленому відповідно до постанови Порядком ведення обліку рішення суду у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, затвердженим правлінням Пенсійного фонду України від 26.09.2018 №20-1

Старшим державним виконавцем 12.12.2018 винесено постанову про накладення подвійного штрафу в розмірі 10200 грн. та 14.12.2018 постанову про стягнення виконавчого збору в розмірі 14892 грн..

Спірні правовідносини врегульовані Конституцією України, Законом України «Про виконавче провадження» від 02 червня 2016 р. № 1404-VIII.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Статтею 3 Закону України «Про виконавче провадження» визначено перелік документів, що підлягають примусовому виконанню, до яких належать і виконавчі листи, що видаються судами.

Отже, правовою підставою для відкриття виконавчого провадження, зокрема є виконавчий документ, виданий на підставі та на виконання рішення суду.

Відповідно до ч. 1 ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов'язаний вживати передбачені цим Законом заходи щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Згідно із ст. 63 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження. У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність. Виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником. У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч. 6 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження», за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню).

Частиною 1 ст.75 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

Стосовно доводів позивача щодо невиконання Управлінням рішення суду з поважних причин, суд зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, ГУ ПФУ в Одеській області на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.03.2018 року у справі № 815/695/18, провів перерахунок пенсії ОСОБА_2 Про проведений перерахунок пенсії повідомлено відповідача та зазначено, що виплату перерахованого розміру пенсії з 01.01.2016 року по 31.08.2018 року має бути забезпечено в порядку, передбаченому Постановою КМУ №649 від 22.08.2018 року, за наявності бюджетного фінансування.

Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження, складає сукупність дій, спрямованих на виконання рішень судів у строки, визначені Законом.

При цьому, з'ясування обставин, що свідчать про не виконання без поважних причин судового рішення, ініціює державного виконавця вжити заходи впливу на боржника, у томі числі шляхом накладення штрафу, повідомлення компетентного органу про вчинення кримінального правопорушення.

Разом з цим, суд вважає, що ГУ ПФУ в Одеській області не надано належних доказів відсутності достатнього фінансування та доказів своєчасного звернення до компетентних органів для виділення коштів для виконання рішення суду.

При цьому, посилання ГУ ПФУ в Одеській області на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто, органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення Європейського суду у справі "Кечко проти України" від 08 листопада 2005 року).

Також суд не приймає доводи позивача стосовного того, що виплата донарахованої суми пенсії буде проведена ГУ ПФУ в Одеській області у відповідності до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою КМУ № 649 від 22 серпня 2018 р., із посиланням на те, що виключно комісією з питань погашення заборгованості, згідно вказаного Порядку приймається рішення про виплату перерахованих пенсій.

Наведені доводи, зокрема, були викладені у позовній заяві, проте, як вбачається з матеріалів справи, під час подання позовної заяви, ГУ ПФУ в Одеській області не надано доказів прийняття комісією відповідного рішення, оформленого протоколом та доказів того, що Управлінням направлений відповідний пакет документів до Пенсійного фонду України на розгляд до уповноваженої комісії, як це передбачено Порядком № 649.

Враховуючи, що позивачем не виконано рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.03.2018 року в повному обсязі, суд доходить висновку, що оскаржувана постанова про накладення штрафу не підлягає скасуванню.

Щодо позовної вимоги визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Носенка Сергія Борисовича від 14.12.2018 року ВП №56970285 про стягнення виконавчого збору у розмірі 14892 грн. суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що на підставі заяви стягувача про примусове виконання виконавчого листа за №815/695/18, виданого 06.08.2018р. Одеським окружним адміністративним судом постановою від 09.08.2018р. відкрито виконавче провадження ВП №56970285.

04.09.2018 року ПФУ повідомив державного виконавця про частково виконання рішення суду.

17.09.2018 року державним виконавцем винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 5100 грн.

02.10.2018р. стягувач повідомив державного виконавця про невиконання боржником рішення суду в повному обсязі.

01.11.2018р. ПФУ листом повідомив державного виконавця про часткове виконання рішення суду.

10.11.2018 року стягував повторно повідомив державного виконавця про не ви4коання рішення суду в повному обсязі.

12.12.2018 року державним виконавцем відповідно до вимог ст.ст.63, 75 ЗУ "Про виконавче провадження" винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 10200 грн. за повторне невиконання рішення суду без поважних причин.

14.12.2018р. державним виконавцем до органу досудового розслідування направлено повідомлення про вчинення злочину.

Також, судом першої інстанції встановлено, що 14.12.2018р. старшим державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ в Одеській області Носенком С.Б. прийнято постанову про стягнення виконавчого збору у ВП №56970285, якою керуючись ст.ст.3, 27, 40 ЗУ "Про виконавче провадження" постановлено стягнути з боржника - ГУ ПФУ в Одеській області, виконавчий збір у розмірі 14 892 грн..

Перевіряючи законність та обґрунтованість дій та рішень УДВС, з урахуванням підстав, за якими позивач пов'язує їх протиправність та незаконність, суд зазначає наступне.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Порядок прийняття оскаржуваної постанови про стягнення виконавчого збору регулювався положеннями ЗУ "Про виконавче провадження" № 1404-VIII (далі - Закон № 1404-VIII).

Частинами 1 та 2 ст.27 Закону №1404-VIII передбачено, що виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби. Виконавчий збір стягується з боржника до Державного бюджету України.

Виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі 10 відсотків суми, що фактично стягнута, повернута, або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом.

За приписами п.1-6 ч.5 ст.27 Закону №1404-VIII встановлено, що виконавчий збір не стягується:

1) за виконавчими документами про конфіскацію майна, стягнення періодичних платежів, накладення арешту на майно для забезпечення позовних вимог, за виконавчими документами, що підлягають негайному виконанню;

2) у разі виконання рішень Європейського суду з прав людини;

3) якщо виконання рішення здійснюється за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду в порядку, встановленому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень";

4) за виконавчими документами про стягнення виконавчого збору, стягнення витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених виконавцем відповідно до вимог цього Закону;

5) у разі виконання рішення приватним виконавцем;

6) за виконавчими документами про стягнення заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", а також згідно з постановами державних виконавців, винесеними до набрання чинності цим Законом.

Також, ч.9 ст. 27 Закону №1404-VIII передбачено, що виконавчий збір не стягується у разі закінчення виконавчого провадження на підставі пункту 9 частини першої статті 39 цього Закону, якщо рішення було виконано до винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.

Згідно ч.3 ст.40 Закону №1404-VIII у разі повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбачених п.1, 3, 4, 6 ч.1 ст.37 цього Закону, закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених п.1, 2, 4, 6, 9 (крім випадку, передбаченого частиною дев'ятою статті 27 цього Закону), 11, 14 і 15 ч.1 ст.39 цього Закону, якщо виконавчий збір не стягнуто, державний виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня повернення виконавчого документа (закінчення виконавчого провадження) виносить постанову про стягнення виконавчого збору, яку виконує в порядку, встановленому цим Законом.

Як встановлено судом постановою ВП №56970285 від 14.12.2018р. виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа за №815/695/18, виданого 06.08.2018р. Одеським окружним адміністративним судом закінчено на підставі п.11 ч.1 ст.39 Закону №1404-VIII.

Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку про законність оскарженої постанови про стягнення виконавчого збору, оскільки за нормами ст.27 вказаного Закону, яка містить вичерпний перелік підстав та умови за якими виконавчий збір не стягується, зокрема, не визначено, що виконавчий збір не стягується у разі закінчення виконавчого провадження на підставі п.11 ч.1 ст.39 цього Закону.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд та вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 та ч. 1 ст. 73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Під час перевірки правомірності оскаржуваних рішень суд керується критеріями закріпленими у ст. 2 КАС України, які повною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

З огляду на зазначене та оцінюючи у сукупності встановлені обставини і перевіривши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Керуючись ст..ст.9, 241-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області про визнання протиправними та скасування постанов старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Носенка Сергія Борисовича від 14.12.2018 року ВП №56970285 про стягнення виконавчого збору у розмірі 14892 та про накладення штрафу ВП №56970285 від 12.12.2018 року у розмірі 10200 грн. відмовити повністю..

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки встановлені ст..255 КАС України.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення з урахуванням положень п.15-5 Перехідних положень КАС України.

Суддя Іванов Е.А.

.