
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі
15 квітня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/1346/19 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали позовної заяви відділу освіти, молоді та спорту Троїцької селищної ради Луганської області до управління Північно - східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області про визнання протиправним та скасування висновку,-
ВСТАНОВИВ:
01 квітня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов відділу освіти, молоді та спорту Троїцької селищної ради Луганської області до управління Північно - східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області, відповідно до якого позивач просить суд визнати висновок відповідача в частині порушення вимог ч.4 ст.36 Закону України "Про публічні закупівлі", а також зобов'язання здійснення заходів щодо усунення виявлених порушень від 14.03.2019, протиправним та скасувати його.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 05 березня 2019 року відділ освіти, молоді та спорту Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області отримав запит на пояснення по закупівлі природного газу (в системі закупівель Ргоzоrrо за номером ID: UА-2018-11-25-000003-b) від Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області, в якому позивачу потрібно було пояснити якими нормативно-правовими актами він керувався при прийнятті рішення щодо внесення змін до істотних умов Договору в частині зміни ціни за одиницю товару. Наступного дня відділ освіти, молоді та спорту Троїцької селищної ради надав пояснення, що при прийнятті рішення щодо внесення змін до істотних умов Договору в частині зміни ціни за одиницю товару керувався п.2 ч. 4 ст. 36 Закону України та листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 «Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю».
У висновку про результати моніторингу закупівлі Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області вказало, що відділом освіти, молоді та спорту Троїцької селищної ради не надано підтвердження коливання ціни товару на ринку, у зв'язку з чим позивач повідомив, що в запиті на пояснення не вимагалося документального підтвердження зміни ціни природного газу та надав у якості підтвердження експертний висновок Черкаської торгово-промислової палати № 0-19/01 від 11 січня 2019 року і експертний висновок Житомирської торгово-промислової палати № В-51 від 14.01.2019, які були надані Відділу освіти, молоді та спорту Троїцької селищної ради ТОВ «СЕРВІС-ГРУПП ЛТД».
Наданням цих документів позивач вважає, що усунув виявлені порушення під час проведення моніторингу. Але, не зважаючи на всі підтвердження, надані відділом освіти, молоді та спорту Троїцької селищної ради Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області 14.03.2019 за результатами проведеного моніторингу відповідач виніс висновок про порушення позивачем вимог частини 4 статті 36 Закону Україні «Про публічні закупівлі». З цим висновком Відділ освіти, молоді та спорту Троїцької селипщої ради повністю не погоджується, у зв'язку з чим звернувся до суду за захистом свої прав.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 02.04.2019 позовну заяву відділу освіти, молоді та спорту Троїцької селищної ради Луганської області до управління Північно - східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області про визнання протиправним та скасування висновку, - залишено без руху. Запропоновано позивачу протягом 5-ти (п'яти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду: уточненої позовної заяви, оформленої з дотриманням статей 160, 161 КАС України із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України позивача та відповідача, власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (для суду та відповідача); копії позовної заяви, а також копій доданих до позовної заяви документів для відповідача; висновку управління Північно - східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області від 14.03.2019, який є предметом оскарження.
12.04.2019 позивачем через канцелярію суду усунуто недоліки позовної заяви.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.
Згідно з пунктом 4 частини девятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Оскільки позивачем не подано клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до пункту 6 частини шостої статті 12 та частини першої статті 259 КАС України, суд вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку загального позовного провадження.
Керуючись статтями 5, 9, 12, 19, 20, 32, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом відділу освіти, молоді та спорту Троїцької селищної ради Луганської області до управління Північно - східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області про визнання протиправним та скасування висновку.
Справу розглядати в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 13 травня 2019 року о 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18, І поверх, зала судових засідань № 5.
Позивачу надати оригінали документів, які додані до позовної заяви в копіях, - для огляду в судовому засіданні.
Зобов'язати відповідача надати відзив проти позову із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, разом із документом, що підтверджує надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відзив подати в строк п'ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Зобов'язати відповідача у строк до 13 травня 2019 року надати (надіслати) до суду всі матеріали, що слугували підставою для винесення оскаржуваного висновку.
Роз'яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, пятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Попередити сторони, що відповідно до частини дев'ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Справа буде розглядатися суддею Петросян К.Є. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі Електронний суд для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно: зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua; подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише з підстав порушення правил підсудності шляхом подачі через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяК.Є. Петросян