
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
11 квітня 2019 року м. Київ № 640/5249/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Арсірія Р.О., розглянувши клопотання народного депутата України ОСОБА_1 про розгляд справи за правилами загального позовного провадження за позовом
Народного депутата України ОСОБА_1 доГолови Верховної Ради України Парубія Андрія Володимировича про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії В С Т А Н О В И В:
Народний депутат України ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до Голови Верховної Ради України Парубія Андрія Володимировича про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.04.2019 про прийняття справи до провадження суд дійшов висновку про розгляд адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
08.04.2019 на адресу суду надійшло клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Звертає увагу на певну складність та резонансність даної справи - адже, за переконанням заявника, ухвалене судове рішення має не тільки визнати та усунути бездіяльність Голови Верховної Ради України (зобов'язання вчинення дій відповідно до вимог чинного законодавства), але й буде стосуватися прав та законних інтересів багатьох працівників Апарату Верховної Ради України, кандидатів на посаду керівника апарату українського парламенту, а також прав та інтересів народних депутатів України щодо реалізації їх права взяти участь у голосуванні по цьому кадровому питанню шляхом підтримання або не підтримання запропонованої кандидатури на посаду керівника Апарату Верховної Ради України. Окрім того, позивач хоче особисто взяти участь в судовому засіданні, надати суду додаткові пояснення до адміністративного позову, а також опитати відповідача і/або представника відповідача тощо.
Оцінюючи обґрунтованість поданої позивачем заяви, суд враховує таке.
Згідно з частинами 1-3 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з п. 10 ч. 6 ст. 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 2 ст. 257 КАС України визначено, що за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Дана адміністративна справа не відноситься до справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, що передбачені ч. 4 ст. 257 КАС України.
Таким чином, дана справа є справою незначної складності та може бути розглянути в порядку спрощеного позовного провадження.
Оцінюючи доводи позивача щодо необхідності розгляду справи за правилами загального позовного провадження, суд враховує, що відповідно до ст. 242 КАС України незалежно від форми адміністративного провадження, рішення має бути обґрунтованим та законним.
За таких підстав та з урахуванням того, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають розгляду справи в судовому засіданні за правилами загального позовного провадження, а також враховуючи, що бажання сторони у справі викласти під час проведення судового засідання свої аргументи, які висловлені нею в письмових та додаткових поясненнях, не зумовлюють необхідність призначення справи до розгляду за правилами загального позовного провадження, будь - яких інших достатніх причин, з яких вбачається необхідність розгляду справи в судовому засіданні позивачем не наведено, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача та призначення розгляду справи в судовому засіданні за правилами загального позовного провадження та приходить до висновку про залишення поданого клопотання без задоволення.
Керуючись вимогами ч. 6 ст. 12, п. 20 ч. 1 ст.4, ч. 2 ст. 12, ч. 1-3 ст. 257, ч. 5,6 ст. 262, ч. 1 ст. 260, 241, 243, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Залишити без задоволення клопотання народного депутата України ОСОБА_1 про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р.О. Арсірій