Постанова № 81130926, 10.04.2019, Заставнівський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
10.04.2019
Номер справи
716/198/19
Номер документу
81130926
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 716/198/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.04.2019 року м. Заставна

Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С., з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2, розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює, студента IV курсу Вінницького медичного університету, не одруженого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №434360 від 31.01.2019 року, ОСОБА_3 31.01.2019 року біля 17-00 годині на СП «Звенячин» Заставнівського району Чернівецької області керував транспортним засобом марки «BMW» д.н.з. AA6781TX в стані наркотичного сп’яніння. Огляд на стан сп’яніння зі згоди водія проводився у лікаря нарколога в Кіцманській ЦРЛ. Своїми діями ОСОБА_3 порушив п. 2.9 (а) ПДР України. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення дії ОСОБА_3 кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_3 вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнав, пояснив, що він наркотичні засоби не вживає. Вказав, що того дня він тривалий час перебував за кермом, в зв’язку із чим був у стомленому стані. Біля 17-00 години на стаціонарному посту поліції в с. Звенячин Заставнівського району Чернівецької області його зупинив працівник поліції в зв’язку із тим, що він порушив ПДР, оскільки здійснив обгін попутного транспортного засобу з порушенням. При спілкуванні із ним працівник поліції запропонував йому пройти медичне обстеження на визначення стану сп’яніння, оскільки запідозрив його в тому, що він вживав наркотичні засоби. На зазначене він погодився та в Кіцманській ЦРЛ лікар нарколог провела його медичне обстеження, і після пройденого тесту, результат був позитивний. Проте з результатами тестування, про те що він перебував в стані наркотичного (кокаїнового) сп’яніння він не згідний, оскільки наркотичні засоби не вживає. Також він просив взяти на аналіз його кров, замість сечі, проте нарколог йому відмовила. Вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, у зв’язку із чим просив провадження по справі закрити.

В судовому засіданні захисник ОСОБА_3 – адвокат ОСОБА_2 просив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за ч. 1 ст.130 КУпАП в зв’язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, його захисника ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, оцінивши здобуті в судовому засіданні докази суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до п. 2.9 (а) ПДР України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ч.1 ст. 130 КУпАП відповідальність настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Статтями 245, 251 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колектив, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Встановлено, що 31.01.2019 року поліцейським роти №3 батальйону УПП в Чернівецькій області капралом поліції ОСОБА_4 складено протокол про адміністративне правопорушення серії БД №434360 від 31.01.2019 року за те, що ОСОБА_3 31.01.2019 року біля 17-00 годині на СП «Звенячин» Заставнівського району Чернівецької області керував транспортним засобом марки «BMW» д.н.з. AA6781TX в стані наркотичного сп’яніння.

За змістом ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я. Перелік закладів охорони здоров’я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров’я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров’я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров’я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров’я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров’я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 2-4 «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом №1452/735 МВС України та МОЗ від 09.11.2015 року (далі – Інструкція), Огляду на стан сп’яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі – поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп’яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. Ознаками наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.

Відповідно до п. 12 розділу ІІ Інструкції У разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров’я.

Пунктами 7, 12, 13 розділу ІІІ Інструкції передбачено, що проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов’язкове. Предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук. Для дослідження біологічного середовища може використовуватися кров, якщо в обстежуваної особи неможливо взяти зразки біологічних середовищ, вказаних у пункті 12 цього розділу.

З висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №59 від 18-45 години 31.01.2019 року (а.с. 2) вбачається, що ОСОБА_3 31.01.2019 року о 18-50 годині перебував в стані наркотичного (кокаїн) сп’яніння.

З дослідженого в судовому засіданні запису з нагрудної камери інспектора, що складав протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 вбачається, що останній погодився на проходження медичного огляду на визначення стану сп’яніння в медичному закладі, огляд на визначення стану сп’яніння проводився лікарем наркологом на підставі направлення поліцейського. Під час огляду ОСОБА_3 з метою визначення стану його сп’яніння у останнього було відібрано біологічне середовище (сечу). Лабораторне дослідження біологічного середовища здійснювалося за допомогою експрес-тесту на виявлення наркотичних речовин «SNIPER 5». Результат тестування показав, що ОСОБА_3 перебував в стані наркотичного (кокаїн) сп’яніння і після проведеного наркологом огляду ОСОБА_3 відносно нього поліцейським був складений протокол про адміністративне правопорушення.

Також, на виконання вимог ч.ч. 1, 7 КУпАП після складання відносно ОСОБА_3 протоколу про адміністративне правопорушення за керування транспортним засобом в стані наркотичного сп’яніння, останній був відсторонений від керування транспортним засобом в такому стані, а ним керував батько ОСОБА_3 Вказане в судовому засіданні повідомив ОСОБА_3 та було підтверджено відеозаписом з нагрудної камери інспектора, що складав протокол про адміністративне правопорушення.

З урахуванням викладеного, вважаю, що процедура освідчення ОСОБА_3 з метою виявлення стану сп’яніння проведена з дотриманням вимог чинного законодавства, в діях останнього є склад правопорушення, передбачений ч.1 ст.130 КУпАП, в зв`язку з чим за вчинене він повинен нести відповідальність.

На підставі викладеного, клопотання сторони захисту щодо закриття провадження по справі не може бути задоволено, оскільки є безпідставним.

Враховуючи всі обставини справи, на ОСОБА_3 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті 130 ч. 1 КУпАП.

Згідно ст. 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом

Тому, з ОСОБА_3 на користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 384,20 грн.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 130, 245, 247, 251, 252, 256, 266, 280, 283-285 КУпАП, суддя, -

П О СТ А Н О В И В:

Накласти на ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір на користь держави в розмірі – 384 (трьохсот вісімдесяти чотирьох) гривень 20 копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Я.С. Стрілець