
Справа №: 398/1095/19
провадження №: 3/398/409/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
"09" квітня 2019 р. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі судді Орловського В.В., секретаря судового засідання Величко Т.Г., розглянувши справу про притягнення до до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
- за ч. 1 ст. 172- 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив :
ОСОБА_1, будучи суб’єктом декларування, а саме особою зазначеною у підпункті «з» пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, граничний термін подачі якої сплинув 01 квітня 2018 року, подавши цю декларацію 11 березня 2019 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, пояснив, що допустив необачність, пропустивши строк подання декларації.
Інспектор Департаменту захисту економіки у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причина неявки суду не відома.
Прокурор в судовому засіданні протокол підтримав, просив застосувати до правопорушника мінімальний штраф.
Заслухавши прокурора, правопорушника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Згідно з наказом №1 о/с від 03.01.2017 року Управління поліції охорони в Кіровоградські області, ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського-водія групи реагування Олександрійського районного відділення Управління поліції охорони в Кіровоградській області.
Згідно з наказом №78 о/с від 28.04.2017 року Управління поліції охорони в Кіровоградські області, ОСОБА_1 звільнено за власним бажанням.
Згідно письмових пояснень ОСОБА_1 від 21.03.2019 року він несвоєчасно подав декларацію оскільки не повністю зрозумів інструкцію подачі дексаларації.
Отже відповідно до підпункту «3» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», за посадою ОСОБА_1, є суб’єктом на якого поширюється дія цього Закону.
Із копії скріншоту з Єдиного державного реєстру декларацій щодо опублікування декларації ОСОБА_1 вбачається, що така декларація декларантом дійсно була опублікована 11 березня 2019 року.
Згідно п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, як поліцейський, є суб’єктом та зобов’язаний подати декларацію відповідно до цього Закону.
Абзацом другим частини другої ст. 45 Закону, передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до п. 2 ч. 1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 року за № 3, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.
Таким чином в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, так як він будучи суб’єктом декларування, несвоєчасно без поважних причин, подав декларацію за 2017 рік
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Враховуючи особу правопорушника, суд дійшов висновку, що накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції передбаченої статті, що є необхідним і достатнім для досягнення виховної і превенційної мети.
Також відповідно до ст. 40-1 КУпАП і п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» на ОСОБА_1, як на особу, на яку накладено адміністративне стягнення, покладається обов'язок сплати судового збору у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 384 грн. 20 коп. станом на момент винесення цієї постанови.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 33, 221, 283, 284, 285 КУпАП, суд,
постановив :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення – штраф у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 384,20 грн. судового збору.
Штраф підлягає сплаті не пізніше п’ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше п’ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Реквізити для сплати штрафу в розмірі 850 грн. – найменування коду класифікації доходів: Адмін. Штрафи та інші санкції (м. Олександрія); Код клас. Доходів бюджету: 21081100; Номер рахунку: 31111106011006; Код банку (МФО): 899998; Банк отримувач: Казначейство України (ЕАП); Код отримувача (ЄДРПОУ): 37944584; Отримавач: Олександр.УК/м. Олександрія/21081100.
Реквізити для сплати судового збору у розмірі 384,20 грн. – отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача 31 11 41 06 01 10 14; код класифікації доходів бюджету:22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.
Строк пред’явлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Повний текст постанови складений і проголошений 12.04.2019 о 12.45.
Суддя Орловський В.В.