
Справа № 520/7231/19
Провадження № 3/520/2542/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.04.2019 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду м. Одеси Чаплицький В.В., за участю прокурора Зайкова Д.Б., особи, стосовно якої складено протокол - Єсіпова В.Г., розглянувши у судовому засіданні протокол про адміністративне корупційне правопорушення стосовно:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Одесі, громадянина України, працює поліцейським БПОП ГУНП в Одеській області, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , за ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
03 квітня 2019 року оперуповноваженим Одеського управління ДВБ Національної поліції України Кокоришкіним О. О . складено протокол про вчинення поліцейським БПОП ГУНП в Одеській області Єсіповим В.Г. адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП за наступних обставин.
Так, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді поліцейського взводу № 2 роти № 2 БПОП ГУНП в Одеській області, в порушення ч.2 ст.52 Закону, не своєчасно подав письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані до Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, згідно п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 несвоєчасно подав письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані до Національного агентства з питань запобігання корупції, тобто вчинив дії, які містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Датою виявлення правопорушення є дата зібрання всіх матеріалів перевірки, що підтверджують факт скоєння правопорушення та складання адміністративного протоколу № 23/2019 від 29.03.2019 року.
Ознайомившись з адміністративними матеріалами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення пов`язаного з корупцією № 23/2019 від 29.03.2019 року, поясненнями ОСОБА_1 та іншими адміністративними матеріалами, вважаю ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, за кваліфікуючими ознаками: несвоєчасне подання без поважних причин письмового повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
В судовому засіданні прокурор вказав на те, що в діях ОСОБА_1 дійсно є склад адміністративного правопорушення, однак просив суд при призначенні стягнення врахувати той факт, що ОСОБА_1 подав письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані до Національного агентства з питань запобігання корупції лише на день пізніше.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав, однак просив суд закрити провадження у справі у зв`зку із малозначністю.
Так, відповідно до вимог ст.22 Кодексу України про адміністративне правопорушення, визначено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган, уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності.
З урахуванням відсутності завданої шкоди, а також незначного (тобто формального) пропущення строку, суддя приходить до висновку про необхідність закриття справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 звільнивши його від адміністративної відповідальності та оголосити усне попередження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.22, 172-6, 221, 247, 268, 284 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження по адміністративній справі за ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 - закрити.
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності обмежившись усним попередженням.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд міста Одеси протягом 10 днів з моменту її винесення.
Суддя Чаплицький В. В.