
12.04.2019
ЄУН 331/1590/19
Провадження № 3/331/569/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2019 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Клименко Л.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДФС у Запорізькій області у відношенні
ОСОБА_1, громадянки України, інн: НОМЕР_1, яка обіймає посаду голови ліквідаційної комісії ПП «ЕНЕРГІЯ», зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
10 квітня 2019 року в провадження Жовтневого районного суду м. Запоріжжя надійшла справа про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1, яка відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 246 від 03.04.2019 року, обіймаючи посаду голови ліквідаційної комісії ПП «ЕНЕРГІЯ», вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду даної справи, судом встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, посадовими особами Головного управління ДФС у Запорізькій області були допущені порушення вимог КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення є одним із джерел доказів у справі про адміністративне правопорушення, а тому дотримання правил щодо його складання є обов’язковим.
Отже, саме в ст. 256 КУпАП надається перелік тих даних, що обов’язково повинні бути відображені в протоколі для того, щоб він мав відповідну юридичну силу і щоб його неможливо було заперечувати.
Так, в порушення вищевказаних вимог в протоколі не вказана дата народження правопорушника.
Крім того, не можливо достеменно встановити місце вчинення правопорушення, оскільки не встановлено місцезнаходження ПП «ЕНЕРГІЯ». Так, згідно відомостей, зазначених в акті про не надання документів, необхідних для проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПП «ЕНЕРГІЯ» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2016 року по 25.03.2019 року, та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2016 року по 25.03.2019 року № 496/08-01-14-03/31459397 від 26.03.2019 року, встановлено, що під час виходу за юридичною адресою підприємства: м. Запоріжжя. вул. Поштова, буд. 27, встановлена відсутність посадових осіб ПП «ЕНЕРГІЯ» або його законних (уповноважених) представників за вказаною адресою на час прибуття. До оперативного підрозділу Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області направлено запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків. Проте, матеріали справи такої інформації не містять.
Таким чином, оскільки протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 не відповідає вимогам КУпАП, суд не має можливості провести повне й об’єктивне з’ясування обставин справи з дотриманням процесуальної форми його розгляду, тому з метою дотримання передбачених ст. 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Запорізькій області для оформлення протоколу у відповідності до вимог КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 254, 256, 268, 278, 280 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність до вимог КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Клименко