
Справа № 346/904/19
Провадження № 3/346/602/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2019 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
в складі:судді ОСОБА_1,
за участю секретаря Матушевської Г.Д.,
прокурора Вишиванюк І.І.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м.Коломия матеріали справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого головним лікарем Коломийського міжрайонного дермато-венерологічного диспансеру, одруженого, українця, громадянина України,
- за ч.2 ст. 172- 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
У протоколі №75/2019 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, складеному 22 лютого 2019 року оперуповноваженим УЗЕ в Івано-Франківській області ОСОБА_3 зафіксовано, що згідно виписки з наказу Коломийського міжрайонного дермато-венерологічного диспансеру № 38-к від 12.04.1995 ОСОБА_2 переведено на посаду головного лікаря з 12.04.1995 р.
За таких обставин згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" посада ОСОБА_2 віднесено до суб’єктів на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» як на посадову особу юридичної особи публічного права.
Відповідно до ст. 1 Закону, суб’єкти декларування – особи, зазначені у п.1, п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього закону.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 10.01.2019 р. подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік (гіперпосилання на декларацію ОСОБА_2 за 2018 рік в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування – https://public.nazk.gov.ua/declaration/c046af51-06f9-4488-98cd-c8794ab7d418).
Згідно із ч.2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції" у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Вказана інформація вноситься до Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному сайті.
Відповідно до п.6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч.2 ст. 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з п.2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Встановлено, що згідно інформації наданої регіональним сервісним центром МВС України в Івано-Франківській області ОСОБА_2, (головний лікар Коломийського міжрайонного дермато-венерологічного диспансеру, який є суб’єктом декларування та на якого поширюється вимоги ч.2 ст. 52 Закону), 20.07.2018 придбав рухоме майно (автомобіль марки Volkswagen Passat, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_2), вартість якого згідно п.п.3.1 п.3 договору купівлі-продажу №2643/2018/1032553 від 20.07.2018 становить 319 750 гривень.
Враховуючи, що сума придбаного рухомого майна перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановлених на 1 січня 2018 року (88100 грн.), у ОСОБА_2 на виконання вимог ч.2 ст. 52 Закону виник обов’язок у десятиденний термін з моменту придбання рухомого майна письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Тобто упродовж періоду з 00.00год 21.07.2018 по 23.59 год. 30.07.2018 у ОСОБА_2 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 станом на 30.07.2018 та на момент складання протоколу не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, а саме про факт придбання рухомого майна (автомобіля марки Volkswagen Passat, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_2), вартість якого становить 319 750 гривень.
У судове засідання ОСОБА_2 не з’явився, подав письмову заяву, в якій просив розглядати справу без його участі зв’язку із відсутністю в м. Коломия так як перебуває у відрядженні, з протоколом по справі згідний.
Прокурор в судовому засіданні підтримала протокол про адміністративне правопорушення.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали справи суд доходить висновків.
Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 245 КУпАП визначає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Системний аналіз норм КУпАП визначає завдання, яке полягає у встановленні винних і забезпеченні правильного застосування законодавства з тим, щоб до кожного правопорушника були застосовані справедливі заходи адміністративного примусу тому, незалежно від виду суб’єкта та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов’язком є діяти лише в рамках закону.
Судом встановлено, що лікаря дерматовенеролога ОСОБА_2 відповідно до виписки з наказу №38-к від 12.04.1995 р. переведено на посаду головного лікаря Коломийського міжрайонного дермато-венерологічного диспансеру з 12.04.1995 р. (а.с.32).
ОСОБА_2 ознайомлений із Законом України «Про запобігання корупції», що підтверджується його підписом в наказі №23-О від 30.12.2015 р. (а.с.31).
Згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» посада ОСОБА_2 віднесена до суб’єктів на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» як на посадову особу юридичної особи публічного права.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до п. 13 ст. 1 Закону, суб’єкти декларування – особи, зазначені у п.1, п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього закону.
Згідно із ч.2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції"у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Вказана інформація вноситься до Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному сайті.
Відповідно до п.6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч.2 ст. 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з п.2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Згідно відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 10.01.2019 р. подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік (гіперпосилання на декларацію ОСОБА_2 за 2018 рік в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування – https://public.nazk.gov .ua/declaration/c046af51-06f9-4488-98cd-c8794ab7d418). (а.с.10-17).
Згідно інформації наданої регіональним сервісним центром МВС України в Івано-Франківській області ОСОБА_2, 20.07.2018 придбав рухоме майно (автомобіль марки Volkswagen Passat, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_2), вартість якого згідно п.п.3.1 п.3 договору купівлі-продажу №2643/2018/1032553 від 20.07.2018 становить 319 750 гривень (а.с.18-27).
Враховуючи, що сума придбаного рухомого майна перевищувала поріг у 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановлених на 1 січня 2018 року (88100 грн.), у ОСОБА_2 на виконання вимог ч.2 ст. 52 Закону виник обов’язок у десятиденний термін з моменту придбання рухомого майна письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, тобто упродовж періоду з 00.00год 21.07.2018 по 23.59 год. 30.07.2018 р.
Згідно відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 станом на 30.07.2018 та на момент складання протоколу не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, а саме про факт придбання рухомого майна (автомобіля марки Volkswagen Passat, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_2), вартість якого становить 319 750 гривень.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП підтверджується вищезгаданими матеріалами справи.
Таким чином, ОСОБА_2, будучи головним лікарем Коломийського міжрайонного дермато-венерологічного диспансеру та згідно з підпунктом «а» пунктом 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції"суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, 20.07.2018 придбав рухоме майно (автомобіль марки Volkswagen Passat, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_2), вартість якого становить 319 750 гривень, що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановлених на 1 січня 2018 року (88100 грн.) та в порушення ч.2 ст. 52 Закону не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-6 КУпАП, а саме неповідомлення НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.
Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Як вбачається з рапорту оперуповноваженого УЗЕ в Івано-Франківській області ОСОБА_3 від 18.02.2019 року, останнім проводились заходи щодо збору фіксації фактів, що підтверджують вчинення адмінправопорушення пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП головним лікарем Коломийського міжрайонного дермато-венерологічного диспансеру ОСОБА_2, та відповідно до резолюції наданої 18.02.2019 надано дозвіл на долучення документів до матеріалів перевірки по факту вчинення адмінправопорушення (а.с.9)
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність особі, що притягується до адміністративної відповідальності визнається його щире розкаяння винного, визнання винуватості, що до адмінвідповідальності притягується вперше.
Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.
За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст.172-6 КУпАП доведена дослідженими в судовому засіданні доказами.
На підставі наведеного, керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст.ст.38, 172-6 ч.2, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 у дохід держави судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп.(на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 37993783, ОСОБА_1 отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня ухвалення постанови.
Суддя Беркещук Б. Б.