
Справа № 346/1503/19
Провадження № 3/346/829/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2019 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Потятинник Ю.Р., з участю: секретаря Васильчук Я.В., прокурора Негрича Н.М., особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Коломия матеріали УЗЕ в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, гр. України, працює на посаді заступника військового комісара з територіальної оборони Коломийського об’єднаного міського комісаріату Івано-Франківської області, раніше до відповідальності за корупційні правопорушення не притягувався, - за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
Гр. ОСОБА_1, працює на посаді заступника військового комісара з територіальної оборони Коломийського об’єднаного міського комісаріату в Івано-Франківській області і у відповідності до підпункту «г» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 станом на 01.04.2018 року не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а подав її несвоєчасно без поважних причин 07 березня 2019 року (гіперпосилання на декларацію ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - https://public.nazk.gov.ua/declaration/edf96aa3-34d2-4365-86c4-865f9d04d88a).
Так, встановлено, що ОСОБА_1 згідно довідки військової частини А4267 в період часу з 18 липня 2017 року по 24 грудня 2017 року та з 07 лютого 2018 року по 27 квітня 2018 року безпосередньо приймав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в Донецькій та Луганській областях.
Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (ст. 45 ч.5 абз.2) дозволено відтермінування подання декларації військовослужбовцем за певних умов, зокрема, якщо ця особа виконує завдання в інтересах оборони України під час дії особливого періоду та безпосередньо бере учать у веденні воєнних (бойових) дій, у тому числі на території проведення антитерористичної операції. За наявності таких умов декларація за звітний рік подається військовослужбовцем, який є суб’єктом декларування, протягом 90 днів з дня прибуття до місця проходження військової служби.
З матеріалів проведеної перевірки вбачається, що майор ОСОБА_1 повернувся із зони АТО 27 квітня 2018 року, тому таку декларацію після повернення – мав подати до 27 липня 2018 року.
Згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1,підпункті "г" частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з п.2 ч.1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 №3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Оскільки ОСОБА_1 в період часу з 18 липня 2017 року по 24 грудня 2017 року та з 07 лютого 2018 року по 27 квітня 2018 року безпосередньо приймав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в Донецькій та Луганській областях та повернувся зони АТО 27 квітня 2018 року. Таким чином, подати декларацію як суб’єкт декларування, повинен протягом 90 днів з дня прибуття до місця проходження військової служби, а саме до 27 липня 2018 року.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією у відповідності до підпункту «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Оскільки, граничний термін подачі був 31.03.2018 р.,а для нього як для військовослужбовця, який проходив службу в зоні АТО до 27 липня 2018 року, а декларація ним фактично подана 07 березня 2019 року. Тим самим, вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що було виявлено уповноваженими працівниками поліції зі складенням протоколу про адміністративне правопорушення 29 березня 2019 року.
Гр. ОСОБА_1 свою вину визнав. Пояснив суду, що не подав своєчасно декларацію через необізнаність в сфері інформатики.
Згідно копії з витягу з наказу військового комісара Коломийського об’єднаного міського військового комісаріату від 21.10.2016 року № 148 про зарахування ОСОБА_1 до списків особового складу, на всі види забезпечення і вважати таким, що з 21 жовтня 2016 року приступив до виконання службових обов’язків.
Згідно копії службової характеристики, долученої до матеріалів справи ОСОБА_1 за час проходження служби зарекомендував себе з позитивної сторони, є учасником проведення АТО, дисциплінарних стягнень не має.
Згідно журналу доведення до особового складу Коломийського ОМВК статей Кримінального кодексу ОСОБА_1 ознайомлений під особистий підпис.
Як вбачається із витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, декларація ОСОБА_1 подана 07 березня 2019 року.
Наведені ОСОБА_1 причини несвоєчасної подачі декларації суд не вважає поважними, оскільки згідно пояснень останнього та журналу доведення до особового складу Коломийського ОМВК статей Кримінального кодексу ОСОБА_1 був ознайомлений з порядком та правилами подання декларації та з відповідальністю за її неподання, мав достатньо часу для її своєчасного подання, сайт НАЗК є загальнодоступним для суб'єктів декларування, випадки неподання чи несвоєчасного подання декларацій є поодинокими.
Встановлені судом обставини справи свідчать про те, що ОСОБА_1 усвідомлював протиправний характер своїх діянь, передбачав їх шкідливі наслідки і свідомо допускав їх настання.
Отже, вищевказаними доказами доведена вина ОСОБА_1 і його діяння підпадають під ознаки ст.172-6 ч.1 КУпАП.
При накладенні стягнення суд відповідно до ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, щире розкаяння та те, щзо є учасником АТО як обставини, що пом'якшують відповідальність. Обставин, які б обтяжували відповідальність не виявлено.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7, 33, 268, 283-285, 287, 294 КУпАП ,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, визнати винуватим у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1, у дохід Державної судової адміністрації України, (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 код отримувача (код за ЄДРПОУ):37993783 банк отримувача Казначейство України (ЕАП) код банку отримувача (МФО): 899998 рахунок отримувача 31211256026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп.
Копію постанови протягом трьох днів з дня винесення вручити особі, щодо якої її винесено та направити до Коломийського об’єднаного міського комісаріату Івано-Франківської області для відповідного реагування, усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього правопорушення, в порядку передбаченому ст. 285 ч. 7 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, до Івано-Франківського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення, через Коломийський міськрайонний суд.
Суддя Потятинник Ю. Р.