Рішення № 81087574, 11.04.2019, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.04.2019
Номер справи
620/391/19
Номер документу
81087574
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 квітня 2019 року Чернігів Справа № 620/391/19

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Зайця О.В.

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ''Анатолія-Ліс'' (вул. Інструментальна, 1, м. Чернігів,14000) до Управління Держпраці у Чернігівській області (вул. П'ятницька, буд.39, м.Чернігів, 14000) про скасування заходів реагування,

У С Т А Н О В И В:

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 28.07.2014 у справі № 825/2297/14 адміністративний позов територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Чернігівській області задоволено, застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду до товариства з обмеженою відповідальністю ''Анатолія-ліс'' шляхом повного зупинення експлуатації навантажувачів ДВ 1792.33.20 ''Балканкар'' - 2 шт. (без інвентарних номерів) та верстатів: СЛП-6,5, заводський № 124; СЛП-6,5, заводський № 961; ВПМ-100, заводський № 0005- 01, які знаходяться за адресою: Чернігівська область, Ріпкинський район, смт. Добрянка, вул. Леніна, 195, у зв’язку з загрозою життю та здоров'ю людей.

Товариство з обмеженою відповідальністю ''Анатолія-Ліс'' звернулось до суду з адміністративним позовом про скасування заходів у сфері державного нагляду до товариства з обмеженою відповідальністю ''Анатолія-ліс'' (ЄДРПОУ 39076040, Чернігівська область, Ріпкинеький район, смт. Ріпки, вул. Промислова, буд. 4-А) застосовані постановою Чернігівського окружного адміністративного суду № 825/2297/14 від 28 липня 2014 року щодо навантажувачів ДВ 1792.33.20 ''Балканкар'' - 2 шт., які знаходяться за адресою: Чернігівська область, Ріпкинеький район, смт. Добрянка, вул. Леніна, 195.

Обґрунтовуючи вимоги, позивачем зазначено, що підприємством усунуто виявлені порушення.

Управління Держпраці у Чернігівській області надало відзив, у якому зазначило, що ТОВ «Анатолія-ліс» усунуто порушення, які відображені в акті від 19.06.2014 № 11/47 та слугували підставою для застосування заходів реагування у сфері державного нагляду щодо повного зупинення експлуатації навантажувачів ДВ 1792.33.20 «Балканкар» - 2 шт. (без інвентарних номерів).

Відповідно до направлення на проведення перевірки від 02.01.2019 № 1, згідно наказу від 02.01.2019 № 1, Управлінням Держпраці у Чернігівській області у період з 03.01.2019 по 04.01.2019 проведено позопланову перевірку на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, промислової безпеки ТОВ «Анатолія-Ліс», код ЄДРПОУ 39076040, м. Чернігів, вул. Інструментальна, буд. 1, під час якої встановлено усунення позивачем частини виявлених порушень.

Частиною п'ятою статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Згідно частини одинадцятої статті 7 наведеного Закону у разі виконання в повному обсязі та у встановлений строк припису, розпорядження, рішення, іншого розпорядчого документа про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу нагляду (контролю), фінансові та адміністративні санкції, заходи реагування до суб'єкта господарювання, його посадових осіб не застосовуються.

Відповідно до абзаців п'ятого та п'ятнадцятого статті 3 зазначеного Закону одними з принципів державного нагляду є принципи гарантування прав та законних інтересів кожного суб'єкта господарювання; презумпції правомірності діяльності суб'єкта господарювання у разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків суб'єкта господарювання та/або повноважень органу державного нагляду (контролю).

Частиною дванадцятою статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції до 15.12.2017 встановлено, що особа має право подати заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).

Частиною тринадцятою статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції до 15.12.2017 передбачено, що за результатами розгляду заяви суд постановляє ухвалу про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні, яка не підлягає оскарженню.

Відповідно до частини четвертої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції, яка діє з 15.12.2017, закон, який встановлює нові обов'язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.

Згідно пункту 10 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції, яка діє з 15.12.2017, суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Відповідно до частини другої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції, яка діє з 15.12.2017, захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи наведене у сукупності, виходячи з принципів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, визначених у статті 3 наведеного вище Закону, та з тієї обставини, що заявником усунуті порушення, які слугували підставою для застосування судом заходів реагування, суд приходить до висновку про наявність підстав для скасування заходів реагування, застосованих постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 28.07.2014 у справі № 825/2297/14.

Керуючись положеннями статей 3, 5, 159, 243, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги задовольнити.

Скасувати заходи у сфері державного нагляду до товариства з обмеженою відповідальністю ''Анатолія-ліс'' (ЄДРПОУ 39076040, Чернігівська область, Ріпкинеький район, смт. Ріпки, вул. Промислова, буд. 4-А) застосовані постановою Чернігівського окружного адміністративного суду № 825/2297/14 від 28 липня 2014 року щодо навантажувачів ДВ 1792.33.20 ''Балканкар'' - 2 шт., які знаходяться за адресою: Чернігівська область, Ріпкинеький район, смт. Добрянка, вул. Леніна, 195.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Повний текст рішення виготовлено 11 квітня 2019 року.

Суддя О.В. Заяць