
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про заміну сторони виконавчого провадження
05 квітня 2019 року м. Київ № 826/8875/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т., розглянувши в письмовому провадженні заяву представника Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових вимог і рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва, (далі - суд), від 22 січня 2018 року в адміністративній справі №826/8875/17 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, (далі - позивач, ФОП ОСОБА_1), до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві, (далі - відповідач, ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві), вирішено:
- визнати протиправною та скасувати податкову вимогу від 24.05.2016 р. №951-17, складену ДПІ у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
- визнати протиправною та скасувати податкову вимогу від 30.08.2016 р. №2364-17, складену ДПІ у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
- визнати протиправним та скасувати рішення ДПІ у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві від 30.12.2016 р. №461/26-57-13-02-13 щодо анулювання реєстрації платником єдиного податку ФОП ОСОБА_1.
- зобов'язати ДПІ у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві врахувати в інтегрованій картці ФОП ОСОБА_1 як платника з єдиного податку наявну оплату єдиного податку у загальній сумі 23180,00 грн. згідно з платіжними дорученнями від 17.05.2016 р. №10, №11.
- присудити на користь ФОП ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) сплачений нею судовий збір у розмірі 3840,00 грн. (три тисячі вісімсот сорок гривень 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві (код ЄДРПОУ 39513550).
28 вересня 2018 року позивачу в адміністративній справі №826/8875/17 видано виконавчий лист у якому в якості боржника зазначено ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві.
13 листопада 2018 року державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві Кедою Михайлом Валентиновичем прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №57657594 по примусовому виконанню вказаного вище виконавчого листа.
11 березня 2019 року від представника позивача до суду надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником.
В обґрунтування поданої заяви, представником відповідача зазначено про неможливість виконання судового рішення, у зв'язку з тим, що державні податкові інспекції позбавлені повноважень щодо внесення змін в інтегровані картки платників податків з єдиного податку.
Розгляд та вирішення поданої заяви судом призначено у судовому засіданні 05 квітня 2019 року.
У призначене судове засідання 05 квітня 2019 року представники сторін не прибули, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином.
Судом вирішено продовжити розгляд поданої заяви в порядку письмового провадження.
Розглянувши в письмовому провадженні подану заяву суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України), суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Так, як встановлено судом вище, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 січня 2018 року зобов'язано ДПІ у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві врахувати в інтегрованій картці ФОП ОСОБА_1 як платника з єдиного податку наявну оплату єдиного податку у загальній сумі 23180,00 грн. згідно з платіжними дорученнями від 17.05.2016 р. №10, №11.
Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018р. №296 "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби" реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів Служби за переліком згідно з додатком.
Так, відповідно до переліку територіальних органів Державної фіскальної служби, які реорганізуються шляхом приєднання як структурні підрозділи до відповідних територіальних органів Служби, ДПІ у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві приєднано до ГУ ДФС у м. Києві.
Відповідно до Положення про ГУ ДФС у м. Києві, затвердженого наказом ДФС України від 01.02.2019 №80, (далі - Положення), ГУ ДФС у м. Києві є територіальним органом Державної Фіскальної служби України, який підпорядковується ДФС є органом доходів і зборів.
Згідно п. 5 ч. 1, ч. 3 Положення, ГУ ДФС у м. Києві є правонаступником усіх прав та обов'язків Головного управління Міндоходів у м. Києві, Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
Основними завданнями ГУ ДФС у м. Києві (крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій п. 3 і цього положення) є забезпечення реалізації державної податкової політики та політики у сфері державної митної справи, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного (при виконанні повноважень з контрольно-перевірочної, оперативно-розшукової роботи, досудового розслідування, перевірок фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом) законодавства, здійснення у межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів та інших платежів, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), а також боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску, державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Отже, адміністрування єдиного внеску є основними завданнями ГУ ДФС у м. Києві, що виключає можливість ДПІ у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві вносити зміни в інтегровані картки платників податків з єдиного податку.
Водночас, відповідно до п. 31 Положення, основними завданнями державних податкових інспекцій, що утворюються у складі ГУ ДФС у м. Києві є здійснення сервісного обслуговування платників податків, виконання інших функцій сервісного обслуговування платників податків, визначених законом, забезпечення реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства у межах повноважень, передбачених законом.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, суд погоджується із твердженнями представника позивача, що питання щодо врахування в інтегрованій картці ФОП ОСОБА_1 як платника з єдиного податку наявну оплату єдиного податку у загальній сумі 23180,00 грн. згідно з платіжними дорученнями від 17.05.2016 р. №10, №11 належить до повноважень ГУ ДФС у м. Києві, так як у ДПІ у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві залишилися лише функції сервісного обслуговування платників податків, а тому, в даному випадку має місце вибуття сторони виконавчого провадження - боржника (ДПІ у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві).
Згідно з ч. 1 ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне замінити боржника у виконавчому провадженні ВП№57657594 з ДПІ у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві на його правонаступника - ГУ ДФС у м. Києві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 241-243, 248, 256, 379 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити заяву представника Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження.
2. Замінити боржника у виконавчому провадженні ВП№57657594 з Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві ( 03115, м. Київ, вул. Верховинна, 9, код ЄДРПОУ: 39513550) на його правонаступника - Головне управління ДФС у м. Києві, (04655, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ: 39439980).
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Шрамко Ю.Т.