Єдиний державний реєстр судових рішень <Копія >
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 лютого 2010 р. Справа № 2а-1041/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Гелети С.М.,
за участю секретаря судового засідання Шаповал Є.В.,
представника позивача Шаповал Л.О.,
відповідачаОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в м.Суми до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція в м.Суми звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача - приватного підприємця ОСОБА_2 податковий борг у сумі 24850,03 грн., який утворився станом на 28.10.2009 р., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який взятий на податковий облік в Сумській МДПІ, всупереч вимогам ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” порушив строки сплати податку на додану вартість, податку з доходів фізичних осіб, збору за забруднення навколишнього природного середовища, у звязку з чим за ним утворилася вказана заборгованість.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що сума податкового боргу відповідачем залишається не сплаченою.
Відповідач в судовому засіданні проти позову не заперечував, несплату пояснював тяжким фінансовим становищем, повідомив, що в разі отримання прибутку ним буде здійснено погашення даного боргу в добровільному порядку.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідач фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстрований виконавчим комітетом Сумської міської ради 13.01.2005р., що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта фізичної особи-підприємця (а.с. 7), та взятий на облік платника податків в Державній поатковій інспекції в м.Суми.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” до обовязків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.
На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні”, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу”, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.00 р. (далі Закон України № 2181-III від 21.12.2000 р.) платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
Відповідач самостійно визначив податкові зобов'язання з податку на додану вартість в податкових деклараціях за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад 2008р. за березень, квітень, червень, 2009р. у сумі 9094 грн., в т.ч. 1167 грн. штрафу, 3072 грн., 4715 грн., 4268 грн., 1710 грн., 2568 грн. та 233 грн. штрафу, 404 грн.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зі змінами та доповненнями, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Починаючи з липня 2008р. відповідач своєчасно не сплачував самостійно узгоджені суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість.
Податковими повідомленнями-рішеннями форми "Ш" до відповідача, у зв'язку зі встановленими актами перевірок порушеннями п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-III, було застосовано штрафні санкції в розмірі 2450,00 грн., 741,6 грн., 0,42 грн. за платежем : податок на додану вартість, - відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Податковий борг відповідача за платежу: податок на додану вартість станом на 28.10.2009 р. становить 23038,23 грн., в тому числі за основним платежем - 19473,64 грн., за штрафними санкціями - 3192,02 грн., пеня, нарахована на суму податкового боргу відповідно до ст. 16 Закону України № 2181-III від 21.12.2000 р., яка складає 372,57 грн., що повністю визнається відповідачем та підтверджується матеріалами справи, зокрема, довідкою про заборгованість №73699/9/24-032 від 28.10.09 р. (а.с. 5), копіями податкових декларацій з податку на додану вартість (а.с. 10, 21 22, 26 - 27), копією корінця податкового повідомлення рішення від 14.01.2009 року, отриманого особисто відповідачем (а.с. 20), копією корінця податкового повідомлення рішення від 01.06.2009 року, отриманого особисто відповідачем (а.с. 23), копією корінця податкового повідомлення рішення від 07.11.2009 року, отриманого особисто відповідачем (а.с. 25); копією акту про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства від 14.01.2009 р. (а.с. 20 зв..б., ) копією акту про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства від 01.06.2009 р. (а.с. 24), копією акту про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства №17-214/НОМЕР_1 (а.с. 25 зв..б., )
Згідно з п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Також як встановлено судом, в податковій декларації про доходи, одержані у 2008 році, відповідач задекларував доходи в сумі 10288 грн. Згідно перерахунку податку за 2008 рік від 12.12.2008р. за даними податкової декларації нараховано 1543,22 грн. податку, недоїмка склала 300,91 грн., в тому числі за основним платежем - 270,84 грн. Згідно розрахунку авансових платежів прибуткового податку на 2009 рік від 10.02.2009р. сума нарахованого прибуткового податку складала 1543,22 грн.
Податковими повідомленнями-рішеннями форми "Ф" від 10.02.2009р. відповідачу були визначені податкові зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб у сумі 1543,24 грн. та 30,07 грн., а податковим повідомленням-рішенням від 12.02.2008р. - в сумі 1200 грн.
Податковими повідомленнями-рішеннями форми "Ш", прийнятими на підставі актів невиїзних документальних перевірок, у зв'язку з затримкою сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по податку з доходів фізичних осіб, до відповідача було застосовано штрафні санкції в розмірах: 0,01 грн.,9,95 грн., 31,62 грн., 35,41 грн. - відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Податковий борг відповідача за платежем податок з доходів фізичних осіб станом на 28.10.2009 р. становить 1394,65 грн., в тому числі за основним платежем - 1304,39 грн., за штрафними ( фінансовими) санкціями - 76,99 грн., пеня, нарахована на суму податкового боргу відповідно до ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", в сумі 13,27 грн. що повністю визнається відповідачем та підтверджується матеріалами справи, зокрема, довідкою про заборгованість №73699/9/24-032 від 28.10.09 р. (а.с. 5), копією розрахунку авансових платежів прибуткового податку на 2008 рік (а.с. 28), копією розрахунку авансових платежів прибуткового податку на 2009 рік (а.с. 31), копією перерахунку податку за 2008 рік (а.с. 32), копією корінця податкового повідомлення-рішення від 12.02.2008 р., отриманого особисто відповідачем (а.с. 28), копією корінця податкового повідомлення-рішення від 10.02.2009 р., отриманого особисто відповідачем (а.с. 30 ), копією корінця податкового повідомлення-рішення від 15.04.2009 р., отриманого особисто відповідачем (а.с. 34), копією корінця податкового повідомлення-рішення від 15.06.2009 р., отриманого особисто відповідачем (а.с. 35), копією корінця податкового повідомлення-рішення від 01.09.2009 р., отриманого особисто відповідачем (а.с. 36), копією корінця податкового повідомлення-рішення від 02.06..2009 р., отриманого особисто відповідачем (а.с. 37), копією декларації про доходи, одержані з 01.01.2008р. по 31.12.2008р. (а.с. 29, 33), копією акту про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства від 15.04.2009 р. (а.с. 34 зв..б., ), копією акту про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства від 15.06.2009 р. (а.с. 35 зв..б., ), копією акту про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства від 01.09.2009 р. (а.с. 36 зв..б., ), копією акту про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства від 02.06.2009 р. (а.с. 37 зв..б., )
Також як встановлено судом в податкових розрахунках збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2008 та 2009 роки відповідачем було визначено податкове зобов'язання в сумі 304,93 грн., 422,21 грн. 114,75 грн., та 229,50 грн.
Після часткової сплати податкове зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2008 та 2009 роки, самостійно визначене відповідачем як платником цього збору, становить 417 грн. 15 коп., що повністю визнається відповідачем та підтверджується матеріалами справи, зокрема, довідкою про заборгованість №73699/9/24-032 від 28.10.09 р. (а.с. 5), копією податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2008 р. (а.с. 38-43).
Згідно з п.п. "а" п.п.6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" № 2181 - III від 21.12.2000 року зі змінами та доповненнями, позивачем була видана перша податкова вимога № 1/1115 від 04.09.2009р. та у зв'язку з непогашенням суми заборгованості у встановлені строки була видана друга податкова вимога № 2/1420 від 15.10.2009 р., які в установленому законом порядку були направлені відповідачу, і заявлена позивачем сума боргу є узгодженим податковим зобовязанням відповідача у розумінні п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, проте на день розгляду справи заборгованість відповідача залишається несплаченою.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що податкова заборгованість відповідачем станом на день розгляду справи в повному обсязі не сплачена та складає в загальній сумі 24850, 03 грн., що підтверджується матеріалами справи, визнається відповідачем, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 - 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Суми до приватного підприємця ОСОБА_2 м.Суми про стягнення податкової заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути приватного підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, і.к. НОМЕР_1) в дохід бюджету (р/р 34129999700002 ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315) податкову заборгованість в сумі 24850 грн. 03 коп. (двадцять чотири тисячі вісімсот пятдесят грн. 03коп.), а саме податку на додану вартість в сумі 23038,23 грн. (двадцять три тисячі тридцять вісім грн.. 23 коп.), в т.ч. основного платежу в сумі 29473,64 грн. (двадцять девять тисяч чотириста сімдесят три грн.. 64 коп.), штрафних (фінансових) санкцій в сумі 3192,02 грн. (три тисячі сто девяносто дві грн.. 02 коп.), пені в сумі 372,57 грн. (триста сімдесят дві грн.. 57 коп.); податку з доходів фізичних осіб в сумі 1394,65 грн. (тисяча триста девяносто чотири грн.. 65 коп.), в т.ч. основного платежу в сумі 1304,39 грн. (тисяча триста чотири грн.. 39 коп.), штрафних (фінансових) санкцій в сумі 76,99 грн. (сімдесят шість грн.. 99 коп.), пені в сумі 13,27 грн. (тринадцять грн.. 27 коп.); збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 417,15 грн. (чотириста сімнадцять грн. 15 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.М. Гелета
Повний текст постанови складено та підписано 02 березня 2010 року.