Ухвала суду № 81082108, 11.04.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.04.2019
Номер справи
240/4818/19
Номер документу
81082108
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття спрощеного позовного провадження

без повідомлення учасників справи

11 квітня 2019 року м. Житомир справа № 240/4818/19

категорія 112030300

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черноліхов С.В., розглядаючи позовну заяву ОСОБА_1 (вул. Нова, 8, с.Бондари, Овруцький район, Житомирська область,11156) до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА Житомирської області (вул.Гетьмана Виговського, 17, м.Овруч, Овруцький район, Житомирська область,11100) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання провести нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги,

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до Житомирського окружного адміністративного суду із позовом, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, яка призвела до не нарахування та не виплату з 17.07.2018 щомісячної грошової допомоги, у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- зобов'язати відповідача провести з 17.07.2018 нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги, у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі, що дорівнює 40% від мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, щомісячно.

Підставою звернення до суду із зазначеними вимогами, на думку позивача, слугувало невиконання приписів Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що призводить до порушення її права на соціальний захист.

Одночасно з позовною заявою позивачем подано клопотання від 18.03.2019 про звільнення від сплати судового збору.

В обґрунтування клопотання ОСОБА_1 зазначила, що є пенсіонером, не працює, перебуває в скрутному матеріальному становищі. На підтвердження відсутності інших доходів, окрім як пенсії, надала довідку з Головного управління ДФС у Житомирській області № 32018/06-30-55-73-03 від 13.03.2019 та довідку з Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України від 12.03.2019 про отриману пенсію з червня 2018 року по грудень 2018 року в розмірі 12293,78 грн.

Вирішуючи клопотання позивача про звільнення від сплати судових витрат, суд дійшов наступного висновку.

Частиною 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Питання про відстрочення, розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати регулюється Законом України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон України №3674-VI).

Приписами ч.1 ст.8 Закону України №3674-VI встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: - розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; - або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена;- або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Згідно з ч.2 ст.8 Закону України №3674-VI суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Судом встановлено, що: позивач є пенсіонером та людиною похилого віку, отримує невелику пенсію, не працює, інших доходів, крім пенсії, не отримує. Вказане підтверджується довідками з Головного управління ДФС у Житомирській області № 32018/06-30-55-73-03 від 13.03.2019 та з Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України від 12.03.2019. Крім того, предметом позову є захист соціальних прав ОСОБА_1 в частині забезпечення виплати щомісячної грошової допомоги згідно вимог Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Враховуючи майновий стан позивача та предмет позову, суд дійшов висновку про наявність підстав для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору у розмірі 768,40 грн за подання до суду даного позову.

Зазначений спір згідно зі статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України, належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у відповідності до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позовна заява подана у порядку передбаченому статтею 168 Кодексу адміністративного судочинства України та відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України немає.

Керуючись статтями 19, 20, 160, 161, 171, 243, 248, 263 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Задовольнити клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору.

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання провести нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги.

Справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.

Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається в мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0670/.

Копію ухвали про відкриття провадження та інформацію про права і обов'язки невідкладно направити сторонам. Відповідачу також направити копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена з підстав порушення правил підсудності до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення через суд першої інстанції за правилами, встановленими ст.ст.295-296 КАС України.

Суддя С.В. Черноліхов