
справа № 415/2384/19
провадження № 3/415/433/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 квітня 2019 року м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Шевченко О.В., за участю секретаря Бервено Ю.В., прокурора Зайченка І.А., правопорушника ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи, що надійшли від Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, працюючого начальником служби енергопостачання КП «Лисичанськтепломережа», пенсіонера, РНОКПП НОМЕР_1, інвалідом не являється, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В
Правопорушник ОСОБА_1, будучи відповідно до п.п. «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб’єктом правопорушення, перебуваючи на посаді начальника служби енергопостачання КП «Лисичанськтепломережа», у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_2 просив суд притягнути правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останній будучі суб’єктом, на якого поширюються вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 09 квітня 2018 року, подав шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 винним себе у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав та пояснив, що дійсно, він, будучі суб’єктом, на якого поширюються вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 09 квітня 2018 року подав шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Зробити це раніше він намагався, але строк дії цифрового ключа закінчився та знадобився час для його отримання, тому до 01.04.2018 заповнити декларацію він не зміг.
Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора Зайченка І.А., дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що винність останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді та доведена змістом досліджених у судовому засіданні письмових пояснень ОСОБА_1 (а.с. 10 - 11); щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (а.с. 13 - 22); запиту Департаменту захисту економіки, Управління захисту економіки в Луганській області до директора КП «Лисичанськтепломережа» – про витребування документів (а.с. 31 – 32); випискою з приказу КП «Лисичанськтепломережа» (а.с. 34); посадовою інструкцією начальника служби енергопостачання КП «Лисичанськтепломережа» (а.с. 35 - 37); довідкою про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 (а.с. 50 - 51); поясненнями директора КП «Лисичанськтепломережа» ОСОБА_3 (а.с. 52); протоколом наради від 15.01.2018 та 19.03.2018 (а.с. 53, 54).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 68 Конституції України закріплено, що кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Наказом КП «Лисичанськтепломережа» № 193к від 01.11.2004, інженера-енергетика АУП ОСОБА_1, переведено на посаду начальника служби енергопостачання з 01.11.2004 (а.с. 34).
Відповідно до посадової інструкції ОСОБА_1, з якою останній ознайомлений під особистий підпис (а.с. 35 - 37), як начальника служби енергопостачання КП «Лисичанськтепломережа», наділено організаційно – розпорядчими функціями. Таким чином, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, начальник служби енергопостачання ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов’язанні щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно інформації з сайту Акредитований центр сертифікації ключів https://acsk.privatbank.ua/ вбачається, що правопорушник ОСОБА_1 отримав сертифікат електронного цифрового підпису в АЦСК ПАТ КБ «Приватбанк» 23.03.2018 (а.с. 23).
Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2017 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише 09.04.2018 о 19 годині 11 хвилин (а.с. 13).
Частина 1 статті 172-6 КУпАП зазначає, що відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларацій особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, правопорушник ОСОБА_1, будучи суб’єктом, на якого поширюються вимоги ч.1 ст.45 «Про запобігання корупції», п.5-1 «Прикінцевих положень» Закону, п.6 Розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975- VIІI, несвоєчасно, а саме, 09.04.2018 о 19 годині 11 хвилин, подав шляхом заповнення відповідних форм на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Місцем вчинення правопорушення є місце роботи ОСОБА_1, а саме: КП «Лисичанськтепломережа», що знаходиться за адресою: м. Лисичанськ, вул. Тепла, буд. 17, оскільки обов’язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виникає у зв’язку із виконанням повноважень начальника служби електропостачання.
Датою вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією є 09.04.2018. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є дата отримання Департаментом захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області документів, які свідчать про несвоєчасне подання ОСОБА_1, декларації за 2017 рік, тобто 07.02.2019 (а.с. 31).
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність: ОСОБА_1 працює, пенсіонер, одружений, вперше притягується до адміністративної відповідальності.
У якості обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП, пом’якшують відповідальність правопорушника, суд приймає щире розкаяння винного та повне визнання своєї провини.
Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
На підставі вищевказаного, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, суд вважає, що правопорушнику ОСОБА_1 необхідно призначити стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що на думку суду, є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також, запобіганню вчинення нових правопорушень.
Підстав для призначення правопорушнику іншого стягнення, передбаченого санкцією ч. 1 ст.172-6 КУпАП, суд не вбачає.
На підставі вимог ст. ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, судовий збір підлягає стягненню з правопорушника у розмірі 384 (трьохста вісімдесяти чотирьох) гривень 20 (двадцяти) копійок.
Керуючись ст. ст. 33, 172-6, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384 (трьохста вісімдесяти чотирьох) гривень 20 (двадцяти) копійок (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м. Київ/2203106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області.
Суддя О.В. Шевченко