Рішення № 81043984, 10.04.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.04.2019
Номер справи
440/3799/18
Номер документу
81043984
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/3799/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання – Гнітько О.О.,

представника позивача – ОСОБА_1,

представника відповідачів –ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 підприємства Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" до Відділу примусового виконання рішень ОСОБА_4 державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, ОСОБА_4 державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про визнання дій протиправними, визнання протиправною та скасування постанови в частині, -

В С Т А Н О В И В:

29 жовтня 2018 року Комунальне підприємство Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" /надалі – позивач; КП Полтавської обласної ради "Полтававодоканал"/ звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу примусового виконання рішень ОСОБА_4 державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області /надалі – ВПВР УДВС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області / про:

- визнання протиправними дій Відділу примусового виконання рішень ОСОБА_4 державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області щодо стягнення виконавчого збору в розмірі 1016863,28 грн. постановою від 17 жовтня 2018 року про відкриття виконавчого провадження №57431579 щодо виконання наказу господарського суду за рішенням Господарського суду Полтавської області від 17 липня 2018 року у справі № 917/469/18 з ОСОБА_3 підприємства Полтавської обласної ради "Полтававодоканал";

- визнання протиправною та скасування постанови Відділу примусового виконання рішень ОСОБА_4 державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області від 17 жовтня 2018 року про відкриття виконавчого провадження №57431579 щодо виконання наказу господарського суду за рішенням Господарського суду Полтавської області від 17 липня 2018 року у справі № 917/469/18 в частині стягнення з ОСОБА_3 підприємства Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" суми виконавчого збору у розмірі 1016863,28 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що старшим державним виконавцем ВПВР УДВС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області ОСОБА_5 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №57431579 від 17.10.2018, яку позивач вважає протиправною та такою, що підлягає скасуванню в частині стягнення з боржника КП Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" виконавчого збору у розмірі 1016863,28 грн., посилаючись на те, що відповідно до п. 6 ч. 5 ст. 27 Закону України "Про виконавче провадження" виконавчий збір не стягується за виконавчими документами про стягнення заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії". Пояснює, що 08.06.2017 КП Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" включено до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії згідно наказу Мінрегіону №142 від 08.06.2017, про що позивач 07.09.2017 повідомляв ВПВР УДВС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області листом №юр/2701 від 07.09.2017 та інформація з цього Реєстру є у відкритому доступі, тому виконавець при відкритті виконавчого провадження мав можливість та повинен був перевірити вказані обставини. Звертає увагу суду, що положення п. 6 ч. 5 ст. 27 Закону України "Про виконавче провадження" носять імперативний характер та прямий припис щодо заборони стягнення виконавчого збору за виконавчими документами про стягнення заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії".

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду 27 листопада 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №440/3799/18, залучено до участі у справі в якості другого відповідача ОСОБА_4 державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи, призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 11:40 03 грудня 2018 року (суддя Чеснокова А.О.).

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 05 грудня 2018 року провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 підприємства Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" закрито. Роз'яснено ОСОБА_3 підприємству Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" його право на звернення з вказаними позовними вимогами до Господарського суду Полтавської області. Роз'яснено ОСОБА_3 підприємству Полтавської обласної ради "Полтававодоканал", що повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. (суддя Чеснокова А.О.).

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 13 лютого 2019 року апеляційну скаргу ОСОБА_3 підприємства Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" задоволено частково, ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 05.12.2018 року по справі № 440/3799/18 скасовано, направлено справу № 440/3799/18 для продовження розгляду до суду першої інстанції /а.с. 127-130/.

Дана справа № 440/3799/18 надійшла до Полтавського окружного адміністративного суду 26 березня 2019 року, що підтверджується даними реєстрації на вхідному штампі.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2019 року адміністративну справу прийнято до провадження, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи, призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 10:00 10 квітня 2019 року, витребувано від відповідачів засвідчені належним чином копії всіх матеріалів виконавчого провадження №57431579.

09 квітня 2019 року до суду надійшов відзив на позовну заяву /а.с. 144-148/, у якому представник відповідачів просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, посилаючись на те, що на час винесення постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №57431579 від 17.10.2018 у відповідача була відсутня інформація про включення КП Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії". Після надходження такої інформації від позивача державним виконавцем винесено постанову про зняття арешту з майна боржника від 26.10.2018 та постанову про зупинення вчинення виконавчих дій від 26.10.2018. Зауважує, що виконавчий збір стягується з боржника на підставі постанови про стягнення виконавчого збору, у якій зазначається розмір та порядок стягнення нарахованого виконавчого збору, а постанова про відкриття виконавчого провадження не є підставою для стягнення виконавчого збору.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідачів у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні.

Суд, заслухавши пояснення представників учасників справи, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

20.08.2018 Господарським судом Полтавської області видано наказ про примусове виконання рішення №917/469/18 про стягнення з ОСОБА_3 підприємства Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" (вул. Паризької Комуни, буд. 40а, м. Полтава, 36000, ідентифікаційний код 03361661) на користь Публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (вул. Старий Поділ, буд. 5, м. Полтава, 36022; ідентифікаційний код 00131819) в особі Полтавської філії міських електромереж ПАТ "Полтаваобленерго" (вул. Маршала Бірюзова, буд. 47А, м. Полтава, 36000; код ЄДРПОУ 37709834) 6 954 883, 73 грн. заборгованості за використану активну електричну енергію, 1 026 906,66 грн. пені за спожиту активну електроенергію та на передоплату, 549,92 грн. пені за спожиту реактивну електроенергію, 1 685 831,00 грн. інфляційних за активну електроенергію, 3 067,29 грн. інфляційних за перетоки реактивної електроенергії, 382 643,70 грн. - три проценти річних від простроченої суми за активну електроенергію, 681,83 грн. - три проценти річних за перетоки реактивної електроенергії, 114 068,68 грн. витрат по сплаті судового збору /а.с. 152/.

17.10.2018 старшим державним виконавцем ВПВР УДВС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області ОСОБА_5 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №57431579, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу 917/469/18, виданого 20.08.2018 Господарським судом Полтавської області, про стягнення з ОСОБА_3 підприємства Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" (вул. Паризької Комуни, буд. 40а, м. Полтава, 36000, ідентифікаційний код 03361661) на користь Публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (вул. Старий Поділ, буд. 5, м. Полтава, 36022; ідентифікаційний код 00131819) в особі Полтавської філії міських електромереж ПАТ "Полтаваобленерго" (вул. Маршала Бірюзова, буд. 47А, м. Полтава, 36000; код ЄДРПОУ 37709834) 6 954 883, 73 грн. заборгованості за використану активну електричну енергію, 1 026 906,66 грн. пені за спожиту активну електроенергію та на передоплату, 549,92 грн. пені за спожиту реактивну електроенергію, 1 685 831,00 грн. інфляційних за активну електроенергію, 3 067,29 грн. інфляційних за перетоки реактивної електроенергії, 382 643,70 грн. - три проценти річних від простроченої суми за активну електроенергію, 681,83 грн. - три проценти річних за перетоки реактивної електроенергії, 114 068,68 грн. витрат по сплаті судового збору /а.с. 11/, яка отримана позивачем 22.10.2018 /а.с. 12/.

Пунктом 3 вказаної постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №57431579 від 17.10.2018 стягнуто з боржника виконавчий збір у розмірі 1016863,28 грн. /зворот а.с. 11/.

Позивач не погодився з діями ВПВР УДВС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області щодо стягнення виконавчого збору в розмірі 1016863,28 грн. постановою від 17 жовтня 2018 року про відкриття виконавчого провадження №57431579, а також з постановою ВПВР УДВС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області від 17 жовтня 2018 року про відкриття виконавчого провадження №57431579 в частині стягнення з ОСОБА_3 підприємства Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" суми виконавчого збору у розмірі 1016863,28 грн., у зв’язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 1 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів, зокрема, виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.

Частиною 1 статті 5 цього Закону передбачено, що примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".

Частиною 5 статті 26 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" встановлено, що у постанові про відкриття виконавчого провадження за рішенням, примусове виконання якого передбачає справляння виконавчого збору, державний виконавець зазначає про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, встановленому статтею 27 цього Закону.

Таким чином, лише у постанові про відкриття виконавчого провадження за рішенням, примусове виконання якого передбачає справляння виконавчого збору, державний виконавець зазначає про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, встановленому статтею 27 цього Закону. Натомість, у випадку, коли примусове виконання не передбачає справляння виконавчого збору, відсутні підстави для зазначення у постанові про відкриття виконавчого провадження про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, встановленому статтею 27 цього Закону.

Відповідно до частин 1, 2 статті 27 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби. Виконавчий збір стягується з боржника до Державного бюджету України.

Виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає примусовому стягненню, поверненню, або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом, заборгованості із сплати аліментів.

Частиною 4 статті 27 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" передбачено, що державний виконавець виносить одночасно з постановою про відкриття виконавчого провадження постанову про стягнення виконавчого збору (крім виконавчих документів про стягнення аліментів).

За приписами частини 5 статті 27 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" виконавчий збір не стягується: 1) за виконавчими документами про конфіскацію майна, стягнення періодичних платежів (крім виконавчих документів про стягнення аліментів, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців), накладення арешту на майно для забезпечення позовних вимог, за виконавчими документами, що підлягають негайному виконанню; 2) у разі виконання рішень Європейського суду з прав людини; 3) якщо виконання рішення здійснюється за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду в порядку, встановленому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень"; 4) за виконавчими документами про стягнення виконавчого збору, стягнення витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених виконавцем відповідно до вимог цього Закону; 5) у разі виконання рішення приватним виконавцем; 6) за виконавчими документами про стягнення заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", а також згідно з постановами державних виконавців, винесеними до набрання чинності цим Законом.

Таким чином, частиною 5 статті 27 Закону України від 02.06.2016 №1404-VIII "Про виконавче провадження" визначено підстави, за яких виконавчий збір не стягується, зокрема, встановлено, що виконавчий збір не стягується за виконавчими документами про стягнення заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії".

Статтею 2 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" встановлено, що дія цього Закону поширюється на відносини із врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії.

Відповідно до приписів статті 1 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" заборгованість, що підлягає врегулюванню відповідно до цього Закону (далі - заборгованість), зокрема, кредиторська заборгованість перед постачальником електричної енергії підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за електричну енергію, спожиту для виробництва та надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, з постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем); реєстр підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості (далі - реєстр), - державна відкрита, загальнодоступна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про підприємства та організації, які є учасниками процедури врегулювання заборгованості відповідно до цього Закону. Реєстр розміщується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" 08.06.2017 включено до Реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", що підтверджується повідомленням про включення до Реєстру, копія якого наявна у матеріалах справи /а.с. 18/.

Реєстр теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії знаходиться у відкритому доступі та за порядковим №17 у цьому Реєстрі міститься Комунальне підприємство Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" (http://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2018/03/Reyestr-14.12.2018.pdf).

Також листом КП Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" вих. №юр/2701 від 07.09.2017, який отримано ВПВР УДВС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області 07.09.2017 /а.с. 19-20, 167-168/, позивач повідомив ВПВР УДВС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про те, що 08.06.2017 КП Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" включено до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії (наказ Мінрегіону №142 від 08.06.2017) та надавав підтверджуючі документи.

Таким чином, на час винесення постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №57431579 від 17.10.2018, пунктом третім якої стягнуто з боржника виконавчий збір у розмірі 1016863,28 грн. /зворот а.с. 11/ відповідачам було достовірно відомо про те, що у даному випадку заборгованість за виконавчим документом про стягнення заборгованості підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", а тому відповідно до вимог пункту 6 частини 5 статті 27 Закону України від 02.06.2016 №1404-VIII "Про виконавче провадження" у даному випадку виконавчий збір не стягується, тому відсутні підстави, передбачені частиною 5 статті 26 Закону України від 02.06.2016 №1404-VIII "Про виконавче провадження", для зазначення про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, встановленому статтею 27 цього Закону, у постанові про відкриття виконавчого провадження ВП №57431579 від 17.10.2018.

При цьому слід зазначити, що відповідачі не заперечують факт того, що у даному випадку відкрито виконавче провадження за виконавчим документом про стягнення заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії".

За таких обставин постанова про відкриття виконавчого провадження ВП №57431579 від 17 жовтня 2018 року в частині стягнення з боржника виконавчого збору у розмірі 1016863,28 гривень (пункт третій постанови), винесена не на підставі та не у спосіб, що визначені Законом України від 02.06.2016 №1404-VIII "Про виконавче провадження", та без врахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, а тому постанова про відкриття виконавчого провадження ВП №57431579 від 17 жовтня 2018 року в частині стягнення з боржника виконавчого збору у розмірі 1016863 грн. 28 коп. підлягає визнанню протиправною та скасуванню, а дії Відділу примусового виконання рішень ОСОБА_4 державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області щодо стягнення пунктом третім постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №57431579 від 17 жовтня 2018 року з боржника ОСОБА_3 підприємства Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" виконавчого збору у розмірі 1016863 грн. 28 коп. вчинені державним виконавцем з порушенням вимог статей 26, 27 Закону України від 02.06.2016 №1404-VIII "Про виконавче провадження" та необґрунтовано, відтак підлягають визнанню протиправними.

Таким чином, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Позивачем при зверненні до суду з даним позовом сплачено судовий збір у загальній сумі 17014 грн. 95 коп., що підтверджується платіжними дорученнями №6603 від 29.10.2018 на суму 1762 грн. та №6924 від 12.11.2018 на суму 15252 грн. 95 коп.

Частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, у зв’язку із задоволенням адміністративного позову, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_4 державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області витрати зі сплати судового збору на користь ОСОБА_3 підприємства Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" в сумі 17014 грн. 95 коп. (сімнадцять тисяч чотирнадцять гривень дев’яносто п’ять копійок).

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 139, 241-245, 262, 271, 272, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_3 підприємства Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" (ідентифікаційний код 03361661, вул. Пилипа Орлика, 40-А, м. Полтава, 36020)до Відділу примусового виконання рішень ОСОБА_4 державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області (вул. Героїв Пожежників, 13, м. Полтава, 36014), ОСОБА_4 державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області (вул. Героїв Пожежників, 13, м. Полтава, 36014) про визнання дій протиправними, визнання протиправною та скасування постанови в частині - задовольнити.

Визнати протиправними дії Відділу примусового виконання рішень ОСОБА_4 державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області щодо стягнення пунктом третім постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №57431579 від 17 жовтня 2018 року з боржника ОСОБА_3 підприємства Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" виконавчого збору у розмірі 1016863 грн. 28 коп. (один мільйон шістнадцять тисяч вісімсот шістдесят три гривні двадцять вісім копійок).

Визнати протиправною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №57431579 від 17 жовтня 2018 року в частині стягнення з боржника виконавчого збору у розмірі 1016863 грн. 28 коп. (один мільйон шістнадцять тисяч вісімсот шістдесят три гривні двадцять вісім копійок).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_4 державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області витрати зі сплати судового збору на користь ОСОБА_3 підприємства Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" в сумі 17014 грн. 95 коп. (сімнадцять тисяч чотирнадцять гривень дев’яносто п’ять копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження – з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Другого апеляційного адміністративного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Суддя С.С. Сич