
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
10 квітня 2019 р. Справа № 120/473/19-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Томчука А.В., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом: ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - відповідач) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що йому призначена пенсія за нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Однак, здійснюючи перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103, відповідач виплачує лише 50% від суми підвищення пенсії.
Разом із тим, позивач не погоджується з такими діями управління та вважає, що наявні всі підстави для здійснення йому перерахунку пенсії, а також її виплати з урахуванням 100% від суми підвищення, що і зумовило його звернення до суду з даним адміністративним позовом з вимогами:
- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо не проведення виплати ОСОБА_1 пенсії однією сумою, з урахуванням 100 відсотків суми її підвищення, визначеного станом на 01 березня 2018 року,
- зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести виплату і надалі виплачувати з 01 січня 2018 року ОСОБА_1 його пенсію однією сумою, з урахуванням 100 відсотків суми її підвищення, визначеного станом на 1 березня 2018 року, з урахуванням раніше виплачених позивачу сум пенсії, без обмеження будь - яким строком.
Ухвалою від 15.02.2019 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін відповідно до ст. 263 КАС України. Даною ухвалою також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
25.02.2019 позивачем подано заяву про виправлення технічної описки допущеної ним у прохальній частині позовної заяви, просив прохальну частину позовної заяви читати:
- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо не проведення виплати ОСОБА_1 пенсії однією сумою, з урахуванням 100 відсотків суми її підвищення, визначеного станом на 01 березня 2018 року протиправною;
- зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести виплату і надалі виплачувати з 01 січня 2018 року ОСОБА_1 його пенсію однією сумою, з урахуванням 100 відсотків суми її підвищення, визначеного станом на 01 березня 2018 року, з урахуванням раніше виплачених Позивачу сум пенсії, без обмеження будь - яким строком».
01.03.2019 представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву ОСОБА_1, зі змісту якого зазначив, що умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, визначаються Законом України від 09.04.1992 року № 2262- XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі — Закон 2262). Відповідно до ст. 63 Закону №2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 ОСОБА_2 КМУ № 103 передбачено проведення виплати перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) з 1 січня 2018 р. у таких розмірах:
з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків;
з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків;
з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
У даному випадку, розмір пенсії позивача після проведеного перерахунку з урахуванням виплати 50% підвищення згідно ОСОБА_2 КМУ 103 з 01.01.2018 склав - 5680,33грн, що на 1347,6 грн. більше ніж попередній розмір пенсії, з 01.01.2019 — 6354,13грн.
Таким чином, не відбулось погіршення умов пенсійного забезпечення позивача, так ж головним управлінням не було вчинено дій, спрямованих на зменшення його розміру пенсії у порівнянні з попереднім розміром.
Отже, дії головного управління, які полягають у виплаті 50 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року з 01.01.2018 року обумовлені порядком визначеним у ОСОБА_2 КМУ № 103. ОСОБА_2 КМУ № 103 не змінює регулювання правовідносин з приводу перерахунку пенсії, а лише визначає порядок виплати перерахованих сум.
Дії головного управління, які полягають у виплаті 50 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року з 01.01.2019 року в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України узгоджуються з положеннями ст. 63 Закону № 2262, якою надано право Уряду визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсій колишнім працівникам силових структур.
Вказаними нормами ОСОБА_2 КМУ 103 врегульовано: порядок проведення перерахунку пенсій, виплату перерахованих підвищених пенсій у встановлені терміни та у визначених розмірах, що в подальшому, як результат такої дії призводить до її виплати, у встановлені строки.
07.03.2019 позивачем подано до суду письмові пояснення.
11.03.2019 на адресу надійшла відповідь на відзив, однак суд не приймає її до уваги, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 263 КАС України, заявами по суті справи, у даній категорії справ, є позов та відзив.
Ухвалою від 19.03.2019 відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у даній справі.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив, ОСОБА_1 з 1992 отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Позивач звільнений на пенсію з посади начальника виправно-трудової колонії Державної кримінально-виконавчої служби.
17.09.2019 позивач через особистий кабінет електронний кабінет електронних послуг Пенсійного фонду звернувся до відповідача з заявою щодо умов проведення перерахунку йому пенсії.
Листом від 25.09.2018 № 2085/С-15 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області повідомив позивача, що на виконання постанови КМУ №103, відповідно до грошового забезпечення визначеного ОСОБА_2 КМУ №704.
Після чого, підвищення пенсії Позивача складає 2695,20 грн., а виплачується:
- з 01 січня 2018 року щомісячно 50 відсотків від підвищення: 1347,60 грн.;
- з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року щомісячно 75 відсотків від підвищення: 2021,40 грн.;
- з 01 січня 2020 року щомісячно 100 відсотків від підвищення: 2695,20 грн.
06 грудня 2018 року позивач звернувся до відповідача зі скаргою в якій просив:
- поновити його порушені права, свободи та інтереси щодо не виплати відповідачем йому з 01 січня 2018 року пенсії однією сумою, з урахуванням 100 відсотків суми її підвищення, визначеного станом на 01 березня 2018 року;
- виплачувати йому пенсію однією сумою, з урахуванням 100 відсотків суми її підвищення, визначеного станом на 01 березня 2018 року, починаючи з 01 січня 2018 року, з урахуванням раніше виплачених йому сум пенсії, без обмеження будь - яким строком.
Листом від 29.01.2019 № 120/С - 15 пенсійний фонд повідомив позивачу, що перерахунок пенсії здійснено на умовах та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, а саме ОСОБА_2 КМУ № 103, пунктом 2 якої визначено, що виплата перерахованих підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01 січня 2018 року у таких розмірах:
- з 01 січня 2018 року - 50 відсотків;
- з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків;
- з 01 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року.
Вважаючи що відмова відповідача виплачувати з 01 січня 2018 року позивачу його пенсію однією сумою, з урахуванням 100 відсотків суми її підвищення, визначеного станом на 01 березня 2018 року, з урахуванням раніше виплачених позивачу сум пенсії, без обмеження будь - яким строком, суперечить вимогам чинного законодавства, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку позовним вимогам позивача в частині визнання протиправними дій ГУ ПФУ у Вінницькій області, які полягають у зменшенні розміру пенсії позивача за рахунок виплати лише 50% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року з 01.01.2018 року та, як наслідок, про зобов'язання відповідача перерахувати та виплатити позивачу пенсію у розмірі з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року з 01.01.2018 року, суд виходив із наступного.
Спеціальним законом, який регулює спірні правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції Законів України №3946-12 від 04.02.1994; № 2255-IV від 16.12.2004, із змінами, внесеними згідно із Законами України № 857-V від 03.04.2007 № 1567-VI від 25.06.2009) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ (тут і далі в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин) передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі - Порядок № 45).
Законом України № 1774-VIII від 06.12.2016 частину четверту статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у новій редакції: "Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України...".
Таким чином, із прийняттям Закону України № 1774-VIII від 06.12.2016 Кабінету Міністрів України були делеговані повноваження визначати не лише порядок, а й умови та розмір перерахунку пенсій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262-ХІІ у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
24.02.2018 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 № 103 (ОСОБА_2 № 103).
Зазначеною постановою було внесено зміни, зокрема і до пунктів 1, 2 Порядку № 45, які викладено у новій редакції: "Пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій...".
Таким чином, до прийняття ОСОБА_2 № 103 перерахунок пенсії згідно з Порядком №45 здійснювався на підставі рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, а із прийняттям ОСОБА_2 № 103 - на підставі рішення Кабінету Міністрів України щодо перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
Так, підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців у зв'язку із яким позивачу було перераховано пенсію відбулося на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (ОСОБА_2 № 704), якою передбачені збільшені види грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
Згідно з пунктом 10 ОСОБА_2 №704 вона набирає чинності з 01.03.2018.
У зв'язку із прийняттям ОСОБА_2 №704 пунктом 1 ОСОБА_2 № 103 Кабінет Міністрів України (тут і далі в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин) вирішив перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Пунктом 2 ОСОБА_2 № 103 вирішено виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 01.01.2018 - 50 відсотків; з 01.01.2019 по 31.12.2019 - 75 відсотків; з 01.01.2020 - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018.
За змістом частини першої статті 49 Закону України "Про Кабінет Міністрів України» від 27.02.2014 № 794-VII акти Кабінету Міністрів України (постанови і розпорядження) є обов'язковими для виконання.
Таким чином, відповідач при проведенні перерахунку та виплати пенсії позивачу не мав правових підстав не врахувати та не застосовувати до спірних правовідносин положення норм ст. 63 Закону № 2262-ХІІ та ОСОБА_2 КМУ 103 та у інший спосіб здійснювати виплату перерахованої пенсії.
У свою чергу, під час судового розгляду справи встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, позов задоволено. Визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до частини другої статті 255 КАС України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 набрало законної сили 05.03.2019.
За приписами ч. 2 ст. 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Таким чином, пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" є нечинними саме з 05.03.2019, а не з моменту прийняття такого нормативно-правового акту.
Суд зазначає, що скасування з 05.03.2019 в судовому порядку пунктів 1 та 2 ОСОБА_2 №103 не впливає на результат розгляду цієї справи по суті, оскільки станом на час виникнення спірних правовідносин відповідні норми ОСОБА_2 №103 були чинними та правомірно застосовувались відповідачем. Вказані обставини (визнання нечинними п. 1, 2 ОСОБА_2 № 103) не були підставою звернення позивача до суду з позовом, що розглядається. Рішення у справі № 826/3858/18 за певних обставин може вплинути на права позивача лише з дати набрання ним законної сили. При цьому, суд зауважує, що порядок та строки нарахування пенсій можуть бути змінені законодавцем за умов іншого законодавчого регулювання.
Щодо аргументів позивача про те, що невиплата вказаних сум є втручанням у його право на мирне володіння майном та, що він мав "законні сподівання" отримати пенсію у збільшеному розмірі після перерахунку попереднього розміру пенсії, то суд зазначає таке.
Статтею 1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.
Згідно із ч. 2 ст. 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Європейський суд з прав людини у остаточному рішенні від 26.09.2014 у Справі "Суханов та Ільченко проти України" (Заяви № 68385/10 та 71378/10) зазначив, що Суд встановив, що вимоги заявників щодо надбавки до пенсії безперечно підпадають під дію статті 1 Першого протоколу і що їх можна вважати «майном» у значенні цього положення. Питання полягає у тому, чи можуть вважатися майном у значенні цього положення твердження заявників про те, що вони мають право на певні суми виплат, і якщо так, чи є їх невиплата втручанням у право на мирне володіння майном (п. 34 Рішення).
Суд нагадує, що за певних обставин "законне сподівання" на отримання "активу" також може захищатися статтею 1 Першого протоколу. Так, якщо суть вимоги особи пов'язана з майновим правом, особа, якій воно надане, може вважатися такою, що має "законне сподівання", якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя - наприклад, коли є усталена практика національних судів, якою підтверджується його існування (рішення у справі "Копецький проти Словаччини" (Kopecky v. Slovakia) [ВП], заява № 44912/98, п. 52, ЄСПЛ 2004-IX). Проте не можна стверджувати про наявність законного сподівання, якщо існує спір щодо правильного тлумачення та застосування національного законодавства і вимоги заявника згодом відхиляються національними судами (рішення у справі "Копецький проти Словаччини" (Кореску v. Slovakia), п. 50; "Anheuser-Busch Inc. проти Португалії" (Anheuser-Busch Inc. v. Portugal) [ВП], заява № 73049/01, п. 65, ЄСПЛ 2007-І) (п. 35 Рішення).
Перш за все слід відмітити, що у цих справах сама суть права заявників на пенсійне забезпечення не ставиться під сумнів. Що стосується конкретного розміру пенсійних виплат, Суд не погоджується з тим, що вимоги заявників стосовно отримання надбавки до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії становили "законне сподівання" у значенні практики Суду з цього питання. Зокрема, такі вимоги не мали достатнього підґрунтя у національному законодавстві. Також немає жодних доказів усталеної практики національних судів на підтримку скарг заявників. Хоча стан національного законодавства у цій сфері був незадовільним, як про це наголошувалося у рішеннях Конституційного Суду України за 2007 та 2008 роки, національні суди розглядали скарги кожного заявника та наводили підстави для своїх рішень, що не могли вважатися свавільними або необґрунтованими (див, a contrario, рішення від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" (Shchokin v. Ukraine), заяви № 23759/03 та № 37943/06) (п. 36 Рішення).
За вказаних вище обставин суд дійшов висновку про правомірність дій відповідача при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 в частині виплати пенсії з обмеженням підвищення.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.
Питання про розподіл судових витрат, враховуючи положення статті 139 КАС України, судом не вирішується.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 (вул. Заводська, 60/2, м. Гайсин, Вінницька область, 23700, РНОКПП НОМЕР_1)
Відповідач: Головну управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (Хмельницьке шосе, 7, м.Вінниця, код ЄДРПОУ 13322403)
Повний текст рішення суду складено 10.04.2019
Суддя Томчук Андрій Валерійович