
УХВАЛА
м. Вінниця
04 квітня 2019 р. Справа № 120/837/19-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Чернюк Алли Юріївни,
за участю:
секретаря судового засідання: Павліченко Аліни Володимирівни,
представника позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: ОСОБА_2,
представника відповідача: ОСОБА_3,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: ОСОБА_4 (РНОКПП: НОМЕР_1, адреса: вул. Лаврська, 15, м. Київ, 01000),
до: Вінницької обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ: 20089290, адреса: вул. Соборна, 70, м. Вінниця, Вінницька область, 21050),
про: визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_4 до Вінницької обласної державної адміністрації про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 15.03.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, постановлено розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.
В ході підготовчого судового засідання представник позивача позовні вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити. Крім того, було оголошено та надано заяву про зміну предмета позову разом із доказами направлення такої заяви відповідачу. В обґрунтування поданої заяви вказано, що відмова відповідача внести зміни до відомостей про керівника юридичної особи - релігійної організації управління Вінницької єпархії Української православної церкви, яке оформлено листом № 27-С-15-1 від 26.02.2019 року не містить реквізитів рішення про відмову в державній реєстрації, а відтак являється протиправною дією Управління у справах національностей та релігій, яка порушує права позивача щодо реєстрації в реєстрі відомостей про те, що він являється керівником вказаної юридичної особи.
З огляду на це, представник позивача зазначила, що предметом позову в даній адміністративній справі є визнання протиправними дій, а не рішення, як вказано в первинній редакції позовної заяви, Управління у справах національностей та релігії, яке є структурним підрозділом Вінницької обласної державної адміністрації та зобов’язання останнього провести державну реєстрацію змін відомостей про зміну керівника, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, про юридичну особу – Релігійну організацію «Управління Вінницької єпархії Української Православної Церкви».
Представники відповідача при вирішені заяви щодо зміни предмета позову поклалися на розсуд суду.
Вирішуючи питання про прийняття даної заяви до розгляду, суд виходить з наступного.
Згідно частини першої статті 47 КАС України, позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання.
Враховуючи право позивача визначене наведеною нормою, а також дотримання порядку подання відповідної заяви, суд вважає за можливе прийняти заяву про зміну предмета позову до розгляду.
Крім того, в підготовчому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про заміну первісного відповідача належним відповідачем.
Представник позивача заперечила щодо заміни первісного відповідача.
Надаючи оцінку клопотанню про заміну первісного відповідача належним відповідачем в адміністративній справі, суд зазначає наступне.
Так, відповідно до ч. 3, 4 ст. 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
Враховуючи вище викладене, а також беручи до уваги незгоду представника позивача щодо заміни первісного відповідача, суд приходить до висновку про можливість залучення в якості другого відповідача управління у справах національностей та релігії Вінницької обласної державної адміністрації, яке відповідно до покладених на нього завдань:
- здійснює реєстрацію статутів (положень) релігійних громад, а також змін і доповнень до них, перевіряє їх відповідність законодавству та видає дублікати статутних документів релігійних громад;
- здійснює державну реєстрацію юридичних осіб – релігійних організацій.
Визначаючись щодо наявності підстав для відкладення підготовчого судового засідання, суд враховує наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 181 КАС України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 180 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Так, представником позивача подано заяву про зміну предмета позову, яка прийнята до розгляду, відтак, відповідачу необхідний час для підготовки письмової позиції щодо такої, отже не є можливим вирішити питання визначені статтею 180 КАС України в даному підготовчому засіданні. Крім того, залучено в якості другого відповідача управління у справах національностей та релігії Вінницької обласної державної адміністрації. Відтак, суд дійшов висновку, про необхідність відкладення підготовчого засідання.
Керуючись ст. 47, 48, 159, 181, 248, 256 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Прийняти заяву представника позивача про зміну предмету позову до розгляду.
Залучити управління у справах національностей та релігії Вінницької обласної державної адміністрації в якості другого відповідача по справі за позовом ОСОБА_4 до Вінницької обласної державної адміністрації про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії.
Відкласти підготовче судове засідання на 25 квітня 2019 року на 12:30 год. в залі судового засідання № 7 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.
Встановити управлінню у справах національностей та релігії Вінницької обласної державної адміністрації 10-денний строк для надання відзиву на позов із поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів, у тому числі документів, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу, а також, у разі надходження відповіді на відзив, подати свої заперечення у 2-денний термін з дня отримання відповіді на відзив, у разі наявності таких.
Роз’яснити відповідачу, що в силу ч.4 ст. 159 КАС України, неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
У разі невиконання вимог ухвали суду повідомити суд про причини такого невиконання.
Копію позовної заяви разом з доданими документами направити до управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Повний текст ухвали виготовлено: 10.04.2019
Суддя Чернюк Алла Юріївна