Рішення № 81031262, 09.04.2019, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
09.04.2019
Номер справи
461/2513/19
Номер документу
81031262
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №461/2513/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 квітня 2019 року Галицький районний суд м. Львова

в складі: головуючого судді Волоско І.Р.

секретар судового засідання Мисько С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Львові справу за адміністративним позовом Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області (79007, м.Львів, вул.Січових Стрільців, 11, ЄДРПОУ 37831493) до громадянин Індії ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1, прож.: АДРЕСА_1 паспорт НОМЕР_1, виданий 18.10.2013 р.н.) про примусове видворення за межі території України, -

В С Т А Н О В И В:

ГУ ДМС України у Львівській області звернулось до суду з адміністративним позовом до громадянина Індії ОСОБА_3, в якому просить видворити його за межі території України.

В обґрунтування позову покликається на те, що 09.04.2018 року працівниками відділу міграційного контролю та адміністративного провадження управління з питань імміграції, тимчасового перебування та протидії нелегальної міграції ГУ ДМСУ у Львівській області був виявлений громадянин Індії ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який порушив правила перебування іноземців на території України.

За порушення правил перебування на території України, відносно ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне затримання та винесено постанову про накладення на відповідача адміністративного стягнення у розмірі 1 700,00 грн. В подальшому Головним управлінням ДМС України у м. Києві, було прийнято рішення про примусове повернення за межі України із забороною подальшого в'їзду терміном на 3 роки до 19.12.2021, іноземцю було встановлено термін для виїзду до 07.01.2019, однак

на даний час громадянин Індії ОСОБА_3, не виконав рішення про примусове повернення з України.

У судове засідання представник позивача Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Від представника позивача Бути Н.І. надійшла в суд заява про слухання справи за її відсутності. Позовні вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити.

У судове засідання ОСОБА_3 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Останнім скеровано в суд заяву про слухання справи за його відсутності. Позовні вимоги визнав повністю та не заперечує щодо їх задоволення.

Дослідивши матеріали справи, керуючись принципами верховенства права та законності, оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні в судовому засіданні аргументів учасників справі та доказів в їх сукупності, які є у справі, суд прийшов висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 09.04.2018 року працівниками відділу міграційного контролю та адміністративного провадження управління з питань імміграції, тимчасового перебування та протидії нелегальної міграції ГУ ДМСУ у Львівській області був виявлений громадянин Індії ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який порушив правила перебування іноземців на території України.

При перевірці паспорта вказаного громадянина НОМЕР_2 виданого 18.10.2013, дійсного до 17.10.2023, працівниками міграційної служби було встановлено, що ОСОБА_3 на територію України прибув через ГІП "Бориспіль" 05.05.2018р., перевищив дозволений термін перебування і відповідно до цього 19.12.2018 ГУ ДМС України у м.Києві прийнято рішення про примусове повернення за межі України із забороною подальшого в'їзду терміном на 3 роки до 19.12.2021, іноземцю було встановлено термін для виїзду до 07.01.2019. Зазначений іноземець у добровільному порядку межі території України не покинув.

За час свого перебування на території України, відповідач перевищив дозволений строк перебування на території України, визначений пунктом 2 Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України затвердженого Постановою КМУ №150 від 15.02.2012. Після закінчення визначеного візою терміну перебування на території України (15 днів) зазначений громадянин ухилявся від виїзду з України, відмітки про продовження терміну перебування на території нашої держави в паспортному документі іноземця відсутні, законне джерело існування та підстави для подальшого перебування на території України відсутні.

За порушення правил перебування на території України, 09.04.2019 працівниками ГУ ДМС України у Львівській області відносно ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне затримання №000012 та протокол про адміністративне правопорушення ПР МЛВ №070142 за ознаками ст.2031 КУпАП та винесено постанову ПН МЛВ №070142 про накладення на відповідача адміністративного стягнення у розмірі 1 700,00 грн.

19.12.2018 Головним управлінням ДМС України у м. Києві, у відповідності до вимог ст. 26 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (далі - Закон №3773), було прийнято рішення про примусове повернення за межі України із забороною подальшого в'їзду терміном на 3 роки до 19.12.2021, іноземцю було встановлено термін для виїзду до 07.01.2019.

Відповідач належним чином був ознайомлений з даним рішенням та повідомлений, що у випадку невиконання рішення про примусове повернення до нього буде застосовано примусове видворення, відповідно до ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», в разі ухилення від виїзду за межі України у визначений термін.

На даний час громадянин Індії ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 не виконав рішення про примусове повернення з України.

Відповідно до п.2, 5 Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 року № 150, іноземці та особи без громадянства, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території протягом наданого візою дозволу в межах строку дії візи в разі в'їзду осіб без громадянства чи іноземців, які є громадянами держав з візовим порядком в'їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України.

Відповідно до вимог ч.3 ст.29 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземці або особи без громадянства, прийняті відповідно до міжнародного договору про реадмісію, які не мають законних підстав для перебування на території України, підлягають примусовому видворенню у разі, якщо між Україною і країною громадянської належності чи країною попереднього постійного проживання таких іноземців або осіб без громадянства відсутній договір про реадмісію.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави (ч.1 ст.30 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства").

Частиною 5 ст.30 ЗУ "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" передбачено, що рішення суду про примусове видворення іноземця або особи без громадянства виконується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції, а стосовно іноземців та осіб без громадянства, затриманих ним у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України, - органом охорони державного кордону. Контроль за правильним і своєчасним виконанням рішення про примусове видворення здійснюється органом, за чиїм позовом суд прийняв рішення про примусове видворення. З метою контролю за виконанням іноземцем або особою без громадянства рішення про примусове видворення службові особи органу охорони державного кордону або центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, здійснюють супровід такого іноземця або особи без громадянства.

Згідно з ч. 4 ст. 46 КАС України, іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Відповідно до вимог ч.1 ст.288 КАС України, позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України подаються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог та задоволення позову ГУ ДМС України у Львівській області про примусове видворення громадянин Індії ОСОБА_3, оскільки відповідач був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення встановлених правил перебування іноземців на території України та проживання без дозволів на право перебування на території держави, не виконав рішення про його примусове повернення, до органів та підрозділів міграційної служби з заявою і документами необхідними для вирішення питання про продовження строку перебування або про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту не звертався, своїми діями грубо порушив вимоги ст. ст. 9, 16, 23, 26 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".

Керуючись ст.ст.241-246, 288 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

позов задовольнити повністю.

Видворити за межі території України громадянина Індії ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складений 09 квітня 2019 року.

Суддя І.Р.Волоско