
1Справа № 335/3625/19 3/335/678/2019
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2019 року м.Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя Апаллонова Ю.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла з Головного управління Державної фіскальної служби України у Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
-за ч.1 ст.155-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 203 від 19.03.2019 р. на ім’я ОСОБА_1 (акт перевірки від 22.02.2019 року), відповідно до якого, ОСОБА_1 обвинувачується у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП при нижчевикладених обставинах.
При проведенні перевірки було встановлено порушення використання режиму попереднього програмування найменування цін товарів та обліку їх кількості, а саме: сигарети «ОСОБА_2 блю» реалізовані за ціною 33 грн, а в розрахунковому документі зазначено ціну 32 грн., не роздрукування фіскального звітного чека за 12.05.2018 р., порушення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, а саме- надлишки сигарет в кількості 15 пачок на суму 534,10 грн., невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, в сумі коштів яка зазначена в денному звіті РРО, невідповідність склала 174,50 грн.
У судове засідання ОСОБА_1 з’явився вину у вказаному правопорушенні визнав, просив суд призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Частина 1 статті 155-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, за що встановлено відповідальність у вигляді накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказам по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За нормою ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, серед іншого, відомості про особу порушника. Протокол підписується особою, яка його склала, і особа, яка вчинила адміністративне правопорушення. При складанні протоколу порушникові роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені ст.268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення №203 від 19.03.2019 року, складено правомочною на те посадовою особою, у відповідності до вимог положень ч.1 ст.256 КУпАП про адміністративне правопорушення, містить обов’язкові дані, передбачені вказаною статтею та є основним джерелом доказової інформації про подію правопорушення та особу порушника.
За встановлених фактичних обставин справи, судом беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час розгляду адміністративного матеріалу, а саме: даних, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення №203 від 19.03.2019 року ; актом фактичної перевірки №0066/08/01/40/20481160.
При цьому, обставин, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах адміністративної справи, з урахуванням наявних у справі належних доказів, судом не встановлено.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, - порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Згідно з положеннями ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень., як самим правопорушником так і іншими особами.
При призначенні виду адміністративного стягнення ОСОБА_1 в межах санкції ч.1 ст.155-1 КУпАП, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи характер вчиненого правопорушення, наявність пом’якшуючої відповідальність обставини – щире розкаяння винного, - суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1, адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.40-1, 155-1, 251, 252, 283-285 КУпАП, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого за ч.1 ст.155-1 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 2 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 34 грн. (тридцять чотири грн).
Стягнути з ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір у розмірі 384,20 грн. на користь держави
Згідно до ч.2 ст.308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, призначеного судом.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького Апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня винесення постанови.
Суддя Ю.В. Апаллонова