
221/7958/18
3/221/105/2019
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2019 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Чальцева Т.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, а проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт серії ВК 178148, виданий Кіровським РВ ДМУ УМВС україни в Донецькій області 06.08.2005 року,
про скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП,
встановив:
01.11.2018 року приблизно о 15.00 годині ОСОБА_1 на орендованому автомобілі ГАЗ 330202, державний номер НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2 приїхав на КПВВ «Новотроїцьке», рухаючись з тимчасово неконтрольованої території до м. Маріуполь та було виявлено переміщення товарно-матеріальних цінностей, а саме:
№ п/пНазваКількістьЦінаСума1.Реле РПУ3М-114 110В71250187502.Електромагнітний пускач ПМУ 2112577,681155,363.РЕЛЕ РЭВ83 ОУЗ82100168004.Пускач ПМА4190076005.Автоматичний вимикач АН-50Б44400176006.Автоматичний вимикач А-37122140028007.Безконтактні сельсини-приймачі БД 150144000160008.Тахогенератор ТГ-2С250010009.РЭВ - 8131416424810.УП 544-С64111211211.Електродвигун високовольтний3368000110400012.Пускач шахтний вибухозахисний ПВИТ-125М, ПВИ-250БТ12500025000
Всього ТМЦ загальною кількістю 41 одиниця на загальну суму 1 215 065,36 грн.,тим самим порушив Наказ Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України за № 39 від 24.03.2017 року, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 28.03.2017 року за № 417/30285 «Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення», затверджено Перелік товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, належним чином був повідомлений про день, час та місце розгляду справи, але його захисником – адвокатом ОСОБА_3 були подані до канцелярії суду письмові пояснення в яких зазначив, що протокол складено з порушенням вимог КУпАП та «Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративне правопорушення», ОСОБА_1 не було вручено копію протоколу. Протокол не містить жодних посилань ні на Порядок №99, ні на закон України «Про боротьбу з тероризмом», у протоколі відносно ОСОБА_1 зазначені необґрунтовані підстави для кваліфікації ч.1 ст. 204 КУпАП, також в протоколі відсутній опис зовнішнього виду речей, їх ознак та призначення. За вказаних обставин просив провадження у справі закрити, у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Згідно клопотання захисника ОСОБА_1 – адвоката ОСОБА_3 про призначення судової товарознавчої експертизи судом було постановлено постанову від 26.12.2018 року та призначено по справі судову товарознавчу експертизу.
Відповідно до вказаної постанови суду від 26.12.2018 року від судового експерта Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС ОСОБА_4 до суду надійшло повідомлення про неможливість проведення судової експертизи, і згідно висновку якого вбачається, що постановлені запитання експерту не входять до спеціальних знань судового експерта з правом проведення судової товарознавчої експертизи за експертною спеціальністю 12.1 «визначення вартості машин, обладнання, сировини та споживчих товарів», експерту не надано вихідних даних, необхідних для проведення дорученої судової експертизи, що унеможливлює її проведення.
Статтею 204-3 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність настає у разі порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, та тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари з конфіскацією таких товарів.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.
Наказом Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України за № 39 від 24.03.2017 року, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 28.03.2017 року за № 417/30285 «Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення», затверджено Перелік товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення.
Пунктом 4 Переліку встановлено обсяг товарів (крім особистих речей та підакцизних товарів), що переміщуються фізичними особами: через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу.
Факт скоєння адміністративного правопорушення підтверджений рапортом, протоколом про адміністративне правопорушення №0704 від 01.11.2018 року, протоколом вилучення речей, що є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення від 01.11.2018 року; актом прийому-передачі на відповідальне зберігання від 01.11.2018 року; фото таблицями, поясненнями ОСОБА_1 долучених до протоколу; поясненнями ОСОБА_2; поясненнями ОСОБА_5, ОСОБА_6.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_7 вчинив порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції та скоїв правопорушення, передбачене частиною 1 статті 204-3 КУпАП, оскільки вказані вище факти його вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно досліджені в ході судового засідання.
Правопорушником ОСОБА_1 та його захисником – адвокатом ОСОБА_3 суду не надано доказів та відповідних документів в спростування провини ОСОБА_7 в скоєнні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП, у зв’язку з чим суд вважає, що вина попова ОСОБА_1 доведена в повному обсязі.
Відповідно до ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки, передбачені статтею 38 цього Кодексу.
Пункт 7 частини першої статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Враховуючи те, що тримісячний строк, встановлений ст. 38 КУпАП, на день розгляду справи у суді сплив, приходжу до переконання, що особу, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 необхідно визнати винним у скоєнні ним, адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП, а провадження по даній справі слід закрити, у зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст.38, ч.1 ст. 204-3, п.7 ч.1 ст. 247, ст. 284 ч. 3 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.
Провадження по справі щодо ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, закрити, у зв’язку зі спливом на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Товарно-матеріальні цінності, а саме:
№ п/пНазваКількістьЦінаСума1.Реле РПУ3М-114 110В71250187502.Електромагнітний пускач ПМУ 2112577,681155,363.РЕЛЕ РЭВ83 ОУЗ82100168004.Пускач ПМА4190076005.Автоматичний вимикач АН-50Б44400176006.Автоматичний вимикач А-37122140028007.Безконтактні сельсини-приймачі БД 150144000160008.Тахогенератор ТГ-2С250010009.РЭВ - 8131416424810.УП 544-С64111211211.Електродвигун високовольтний3368000110400012.Пускач шахтний вибухозахисний ПВИТ-125М, ПВИ-250БТ12500025000
Загальною кількістю 41 одиниця на загальну суму 1 215 065,36 грн., які згідно протоколу вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення від 01.11.2018 року та акту прийому-передачі на відповідальне зберігання від 01.11.2018 року передані на відповідальне зберігання ОСОБА_1 залишити за належністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В.Чальцева