
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 1340/5731/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2019 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючої-судді: Мричко Н.І.,
за участю секретаря судових засідань: Мусій С.В.,
представника позивача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Східницької селищної ради м. Борислава Львівської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -
встановив:
ОСОБА_4 (надалі - ОСОБА_4, Позивач) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Східницької селищної ради м. Борислава Львівської області (надалі - Східницька селищна рада, Відповідач), в якій позивач просив:
- визнати протиправною бездіяльність Східницької селищної ради щодо неприйняття рішення за заявами ОСОБА_4;
- зобов'язати Східницьку селищну раду надати учаснику антитерористичної операції ОСОБА_4 в порядку п. 14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах 0,15 гектара.
Ухвалою від 03.12.2018 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду в порядку загального позовного провадження. Одночасно суд залучив до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (надалі - ГУ Держнеокадастру у Львівській області, Третя особа).
Ухвалою від 22.02.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Позов обґрунтовано тим, що Позивач 19.07.2017 звертався до Східницької селищної ради із заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, орієнтовною площею 0,15 га, що розташована на території Східницької селищної ради м. Борислава Львівської області. Проте 27.12.2017 з отриманого листа від Відповідача, Позивачу стало відомо, що рішення Східницької селищної ради «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку» на ХХІІ сесії селищної ради VII демократичного скликання від 26.12.2017 не прийнято, оскільки проект рішення не набрав достатньої кількості голосів необхідних для прийняття такого рішення. В подальшому 22.01.2018 та 14.06.2018 Позивач повторно звертався до Відповідача із заявами про надання такого дозволу, однак відповіді від Східницької селищної ради станом на період звернення до суду із цим позовом не отримав. Вказав, що відповідно до Закону України «Про соціальний статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Позивач як учасник АТО має першочергове право на отримання земельної ділянки у власність. Вважає бездіяльність Східницької селищної ради щодо прийняття рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах 0,15 га протиправною та необґрунтованою.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позові. Просив позовні вимоги задовольнити повністю.
Відповідач у судове засідання, яке відбулося 28.03.2019 явку уповноваженого представника не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Відзиву на позовну заяву у встановлений судом строк до суду не подав.
Третя особа явку уповноважених представників у судове засідання не забезпечила, належним чином була повідомлена про дату, час і місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
19.07.2017 ОСОБА_4 звернувся із клопотанням до Східницької селищної ради про надання йому, як учаснику антитерористичної операції, дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, орієнтовною площею 0,15 га, що розташована на території Східницької селищної ради м. Борислава Львівської області для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. До заяви додано: копія паспорта громадянина України, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, копія довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції, графічний матеріал місця розташування земельної ділянки (арк. справи 68).
27.12.2017 за результатом розгляду клопотання Позивача від 19.07.2017, Східницькою селищною радою листом № 505 повідомлено ОСОБА_4 про те, що 26.12.2017 на засіданні XXII сесії селищної ради VII демократичного скликання, відповідно до порядку денного, розглянутий проект рішення Східницької селищної ради «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку». Вказано, що за результатами голосування депутатів селищної ради Проект рішення не набрав достатньої кількості голосів, а отже, рішення не було прийнято (арк. справи 14).
Відповідно до протоколу XXII сесії селищної ради VII демократичного скликання Східницької селищної ради Львівської області від 26.12.2017 щодо питання порядку денного, зокрема, «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку вирішили: Рішення не прийнято. Голосували «за» - 1 чол., «проти» - 12 чол., «утрималось» - 0 чол., «не приймали участі у голосуванні» - 0 чол. (арк. справи 67).
Згідно з проектом рішення Східницької селищної ради від 26.12.2017 № б/н «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку» вирішено: п. 1 надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, а саме, зокрема, площею - 900 кв. м. на АДРЕСА_2, гр. ОСОБА_4, який зареєстрований в АДРЕСА_1 (арк. справи 26).
22.01.2018 Позивач повторно звернувся із заявою до Відповідача згідно з якою просив:
- надати рішення Східницької селищної ради від 26.12.2017 про розгляд заяви від 19.07.2017, протоколи засідання XXII сесії селищної ради VII демократичного скликанні від 26.12.2017 та обгрунтовано надати пояснення щодо причин не набрання проектом рішення достатньої кількості голосів.
- винести розгляд своєї заяви про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, орієнтовною площею 900 кв. м., на АДРЕСА_2, на наступне засідання сесії, та з метою уникнення непорозумінь в подальшому просив запросити його на наступне засідання селищної ради, де буде розглядатись його питання (арк. справи 15-16).
14.06.2018 ОСОБА_4 втретє звернувся із заявою до Відповідача згідно з якої просив винести розгляд його заяви про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, орієнтовною площею 900 кв. м., на вул. 500-річчя Східниці, в смт Східниця, м. Борислава Львівської області, на наступне засідання сесії, та з метою уникнення непорозумінь в подальшому, просив запросити його на наступне засідання селищної ради, де буде розглядатись його заява. Просив, у випадку негативного вирішення його питання, надати такому письмову обґрунтовану відмову у наданні земельної ділянки як учаснику АТО, з метою подальшого оскарження в судовому порядку. Разом з тим, просив надати відповідь на заяву від 22.01.2018 (арк. справи 17-18).
28.11.2018 за результатом розгляду заяви Позивача від 22.01.2018, Східницькою селищною радою листом № 640 повідомлено ОСОБА_4 про те, що 23.11.2018 на засіданні XXIX сесії селищної ради VII демократичного скликання, відповідно до порядку денного, був розглянутий проект рішення Східницької селищної ради «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку». Вказано, що за результатами голосування депутатів селищної ради цей проект рішення не набрав достатньої кількості голосів, а отже, рішення не було прийнято (арк. справи 28).
Відповідно до протоколу XXІX сесії селищної ради VІI демократичного скликання Східницької селищної ради Львівської області від 23.11.2018 щодо питання порядку денного, зокрема, «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку вирішили: Рішення не прийнято. Голосували «за» - 0 чол., «проти» - 7 чол., «утрималось» - 7 чол., «не приймали участі у голосуванні» - 1 чол. (арк. справи 62-66).
Бездіяльність Східницької селищної ради щодо неприйняття рішення за заявами ОСОБА_4, стала підставою для звернення Позивача до суду за захистом своїх прав.
При вирішенні спору, суд застосовує наступні норми.
Відповідно до статті 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною закону. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 140 Конституції України встановлено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Згідно з частиною 1 статті 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території. Інші питання організації місцевого самоврядування, формування, діяльності та відповідальності органів місцевого самоврядування визначаються законом на підставі статті 146 Конституції України.
Відповідно до частини 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно з статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Пунктом 34 частини 1 статті 26 вищезгаданого Закону, виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.
Відповідно до частин 1, 5 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради. Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
Згідно з частинами 1, 2 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
Відповідно до пунктів «а» та «б» частини 1 статті 12 Земельного кодексу України (надалі - ЗК України) до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.
Згідно з абзацом першим частини 1 та частини 2 статті 116 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Пунктом «в» частини 3 статті 116 ЗК України передбачено, що безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Частиною 1 статті 122 ЗК України визначено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Відповідно до частини 6 статті 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Згідно з частиною 7 статті 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Пунктом «г» частини 1 статті 121 ЗК України передбачено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.
Згідно з абзацом першим частини 3 статті 123 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу.
Аналіз цієї норми дає підстави для висновку, що Земельним кодексом України визначено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. З іншого боку, подання зацікавленою особою документів, необхідних для розгляду клопотання, не в повному обсязі або виявлення у документах, поданих замовником, недостовірних відомостей об'єктивно перешкоджають розгляду та винесенню законного рішення про надання дозволу/вмотивованої відмови на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
У разі надання особою пакету документів, необхідних для отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, з недоліками щодо комплектності, форми чи змісту, відповідний орган має право звернутися до заявника з пропозицією усунути виявлені недоліки. Така дія є правомірним способом поведінки органу і має на меті створення громадянам та юридичним особам умов для реалізації їх прав на землю. Зазначена пропозиція щодо усунення недоліків не може вважатися «відмовою у наданні дозволу» у розумінні частини сьомої статті 123 ЗК України. Проте, звернення з такою пропозицією не звільняє відповідний орган від обов'язку прийняти рішення щодо надання дозволу (або відмову) в межах встановленого законом місячного строку.
При вирішенні спору, суд виходив з наступних мотивів.
Суд встановив, що Східницька селищна рада листами від 27.12.2017 № 505 та від 28.11.2018 № 640 повідомила Позивача про розгляд його заяв від 19.07.2017 та від 22.01.2018. В таких вказано, що на сесіях селищної ради 26.12.2017 та 23.11.2018 розглянутий проект рішення Східницької селищної ради «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку». При цьому у повідомлені зазначено, що за результатами голосування депутатів селищної ради проект рішення не набрав достатньої кількості голосів, а отже, рішення не були прийняті.
Нормами Земельного кодексу України чітко визначені підстави, порядок, строки, процедура надання Відповідачем дозволу зацікавленим особам на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, а також чітко визначені порядок, строки, відповідна процедура та підстави для відмови у наданні такого дозволу, а так само і форма прийнятих відповідних рішень.
Суд наголошує, що приписами частини 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Таким чином, суд вважає, що листи від 27.12.2017 № 505 та від 28.11.2018 № 640, якими Східницька селищна рада повідомила Позивача про розгляд заяв від 19.07.2017 та від 22.01.2018 не можуть вважатися рішенням про мотивовану відмову про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та Відповідачем не приймалось рішення по суті заявленого клопотання Позивача.
Позиція Східницької селищної ради, яка полягає у неможливості прийняти рішення по суті поданих заяв Позивачем, з підстав відсутності більшості голосів депутатів селищної ради, є неправомірною та суперечить дискреційним повноваженням Східницької селищної ради, які в силу вимог закону щодо допустимої поведінки зобов'язують орган місцевого самоврядування прийняти одне із законних рішень за наслідком розгляду заяв ОСОБА_4
Суд звертає увагу, що відсутність належним чином оформленого рішення Східницької селищної ради про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд після спливу встановленого законом місячного строку розгляду заяв Позивача, свідчить про те, що орган місцевого самоврядування не прийняв жодного рішення з числа тих, які він повинен ухвалити за законом.
Отже, зазначені факти свідчать, що уповноважений орган, Східницька селищна рада, у місячний строк не надала ані дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, ані мотивованої відмови у наданні такого дозволу відповідно до вимог частини 7 статті 118 ЗК України, а відтак мала місце бездіяльність Відповідача, що порушує права та інтереси Позивача у цій справі.
Аналогічна правова позиція у спірних правовідносинах викладена у постановах Верховного Суду від 17 грудня 2018 року у справі № 509/4156/15-а, від 21 грудня 2018 року у справі № 808/2498/17.
Крім цього, суд звертає увагу на наступне.
Як слідує з довідки від 07.07.2017 № 6170/ато, виданої штабом Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей підполковнику служби цивільного захисту ОСОБА_4, то така підтверджує, що Позивач в період з 17.05.2017 по 12.07.2017 брав безпосередньо участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
Пунктом 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено, що учасникам бойових дій надаються, зокрема, пільги, щодо першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Таким чином, Позивач як учасник бойових дій, у відповідності до положень Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», має право на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
За таких обставин, суд вважає, що для захисту порушених прав Позивача слід визнати протиправною бездіяльність Східницької селищної ради щодо неприйняття рішення за заявами ОСОБА_4 та зобов'язати таку повторно розглянути вказані заяви із прийняттям рішення відповідно до частини 3 статті 123 ЗК України.
Щодо позовної вимоги Позивача: «зобов'язати Східницьку селищну раду надати учаснику антитерористичної операції ОСОБА_4 в порядку п. 14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах 0,15 гектара», суд вважає, що така задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
Як випливає зі змісту Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R (80) 2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980 на 316-й нараді, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади.
Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень, ключовим завданням якого є здійснення правосуддя, а тому суд позбавлений можливості зобов'язати Відповідача прийняти рішення, що відносяться до його виключної компетенції.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню частково.
Згідно з положеннями частини другої статті 2 КАС України в справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Щодо судових витрат, то відповідно до вимог частини 5 статті 139 КАС України такі стягненню не підлягають, оскільки Позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, що підтверджується копією з посвідчення серії НОМЕР_2 (арк. справи 22), тому звільнений від сплати судового збору відповідно до пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Східницької селищної ради м. Борислава Львівської області (код ЄДРПОУ: 26359951, місцезнаходження: 82391, Львівська обл., м. Борислав, смт Східниця, вул. Золота Баня, 3) щодо неприйняття рішення за заявами ОСОБА_4 (код РНОКПП: НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1).
Зобов'язати Східницьку селищну раду м. Борислава Львівської області (код ЄДРПОУ: 26359951, місцезнаходження: 82391, Львівська обл., м. Борислав, смт Східниця, вул. Золота Баня, 3) на найближчому пленарному засіданні чергової сесії повторно розглянути заяву ОСОБА_4 (код РНОКПП: НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах 0,15 гектара та прийняти рішення відповідно до частини 3 статті 123 Земельного Кодексу України.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 08.04.2019.
Суддя Мричко Н.І.