Постанова № 81010433, 08.04.2019, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
08.04.2019
Номер справи
607/8505/19
Номер документу
81010433
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08.04.2019 Справа №607/8505/19

м. Тернопіль

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого - судді Вийванко О. М.

за участю секретаря судового засідання Стрілкової М. С.

представника позивача Гаврилюк З. Б.

відповідача ОСОБА_2

перекладача Кріль І. З.

представника відповідача ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку позовного провадження справу за адміністративним позовом Управління Державної міграційної служби України у Тернопільській області до громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2 про примусове видворення за межі України та про затримання із поміщенням особи, яка незаконно перебуває в Україні ДМС України у пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, з метою забезпечення його видворення за межі території України, -

В С Т А Н О В И В :

Управління Державної міграційної служби України у Тернопільській області (далі - УДМС у Тернопільській області) звернулося до суду з адміністративним позовом до громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт НОМЕР_1, виданий 20.06.2014 р. про примусове видворення за межі України.

Ухвалою суду від 08.04.2019 р. справу № 607/8505/19 за адміністративним позовом Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області до ОСОБА_2 про примусове видворення за межі території України об'єднано в одне провадження із справою № 607/8528/19 за адміністративним позовом Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області до ОСОБА_2 про затримання із поміщенням особи, яка незаконно перебуває в Україні ДМС України у пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, з метою забезпечення його видворення за межі території України, присвоївши № 607/8505/19.

В обґрунтування вимог позивач вказує, що відповідач громадянин Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в'їхав на територію України через КПП «Бориспіль» по паспортному документу серії НОМЕР_1, виданий 20.06.2014 р. з метою навчання. 02.03.2016 р. згідно клопотання Тернопільського державного медичного університету (далі - ТДМУ) та заяви громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, отримав в УДМС у Тернопільській області посвідку на тимчасове проживання в Україні серії НОМЕР_2 строком дії до 30.07.2022 р. Однак, відповідно до наказу ТДМУ від 23.02.2018 № 158 (ДІ) громадянин Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2 відрахований з числа студентів за порушення умов контракту. У зв`язку з цим, до УДМС у Тернопільській області надійшло клопотання приймаючої сторони (ТДМУ) від 03.03.2018 № 14/1-17/6956 щодо скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні вищевказаному іноземцю. 12.03.2018 р. заступником начальника Управління - начальником відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Лобач Т.І. було прийнято рішення № 57 про скасування посвідки на тимчасове проживання громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, згідно якого посвідка на тимчасове проживання в Україні серії НОМЕР_2 була скасована, визнана такою, що підлягає вилученню та знищенню, відмітка про видачу посвідки на тимчасове проживання в паспортному документі відповідача анулюванню, а самого відповідача зобов'язано знятися з реєстрації місця проживання та у місячний строк з дня отримання копії цього рішення виїхати за межі території України. Дане рішення було йому оголошено, один із примірників рішення про примусове повернення до країни походження або третьої країни громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2 (далі - рішення про примусове повернення від 21.08.2018) особисто вручено відповідачу, йому роз'яснено його права та обов'язки, зобов'язано не пізніше 10.09.2018 р. самостійно залишити територію України, а також попереджено про наслідки невиконання рішення про примусове повернення від 21.08.2018 р., що підтверджується його підписом. Однак, останній вищевказане рішення УДМС у Тернопільській області не виконав.

За порушення правил перебування іноземців в Україні громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 203 КУпАП та накладено штраф у розмірі 1700,00 грн.

Посилаючись на те, що відповідач свідомо ухиляється від виконання рішення про примусове повернення з України, жодних дій щодо повернення в країну походження у термін визначений у рішенні про примусове повернення з України не вживає, не має постійного місця проживання, належного фінансового забезпечення, законних джерел доходу, не працює, не навчається, і не вживає будь-яких заходів щодо легалізації перебування в Україні, також відповідач перебуваючи на території України використав підроблену посвідку на постійне проживання.

Відповідач відзив на позов не подавав.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала з підстав, викладених у позовній заві, просить його задовольнити. Крім того, посилаючись на порушення відповідачем законодавства України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, в порядку вимог п.3 ч. 2 ст. 371 КАС України, просила допустити негайне виконання рішення суду, в разі задоволення адміністративного позову.

Відповідач у судовому засіданні позов не визнав та заперечив проти його задоволення. Пояснив, що йому відомий той факт, що він перебував на території України без законних на те підстав, однак йому не відомо було, до якого часу він повинен покинути територію України. На даний час він бажає самостійно покинути територію України.

Відповідач та його представник в судовому засіданні заперечив проти задоволення позову.

Судом встановлено, що громадянин Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 прибув в Україну через КПП ,,Бориспіль", з метою навчання у Тернопільському державному медичному університеті.

02.03.2016 згідно клопотання Тернопільського державного медичного університету (далі - ТДМУ) та заяви громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, отримав в УДМС у Тернопільській області посвідку на тимчасове проживання в Україні серії НОМЕР_2 строком дії до 30.07.2022.

Однак, відповідно до наказу ТДМУ від 23.02.2018 № 158 (ДІ) громадянин Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2 відрахований з числа студентів за порушення умов контракту (копія наказу ТДМУ додається).

У зв`язку з цим, до УДМС у Тернопільській області надійшло клопотання приймаючої сторони (ТДМУ) від 03.03.2018 № 14/1-17/6956 щодо скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні вищевказаному іноземцю.

12.03.2018 р. заступником начальника Управління - начальником відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Лобач Т.І. було прийнято рішення № 57 про скасування посвідки на тимчасове проживання громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, згідно якого посвідка на тимчасове проживання в Україні серії НОМЕР_2 була скасована, визнана такою, що підлягає вилученню та знищенню, відмітка про видачу посвідки на тимчасове проживання в паспортному документі відповідача анулюванню, а самого відповідача зобов'язано знятися з реєстрації місця проживання та у місячний строк з дня отримання копії цього рішення виїхати за межі території України.

Дане рішення було йому оголошено, один із примірників рішення про примусове повернення до країни походження або третьої країни громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2 (далі - рішення про примусове повернення від 21.08.2018) особисто вручено відповідачу, йому роз'яснено його права та обов'язки, зобов'язано не пізніше 10.09.2018 р. самостійно залишити територію України, а також попереджено про наслідки невиконання рішення про примусове повернення від 21.08.2018 р., що підтверджується його підписом. Однак, продовжував знаходитись на території України без законних на те підстав, жодних заходів щодо виїзду за межі України не вживав.

Встановлено та відповідачем не заперечується, що по даний час рішення про примусове повернення із України ним не виконано.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового розгляду справи, оцінивши в сукупності зібрані по справі докази, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав.

Згідно з вимогами ч. 16 ст. 4 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства (далі - Закон), іноземці та особи без громадянства, які в'їхали в Україну на інших законних підставах, вважаються такими, які тимчасово перебувають на території України на законних підставах на період наданого візою дозволу на в'їзд або на період, встановлений законодавством чи міжнародним договором України.

Між Україною та Федеративною Республікою Нігерія діє візовий порядок в'їзду.

Положення ст. 9 вищевказаного Закону встановлено, що строк перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні встановлюється візою, законодавством України чи міжнародним договором України.

Пунктом 13 статті 4 Закону України ,,Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" визначено, що іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період навчання.

За порушення правил перебування іноземців в Україні громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 203 КУпАП та накладено штраф у розмірі 1700,00 грн., що стверджується копією протоколу про адміністративне правопорушення ПР МТР 019204 від 21.08.2018 р. та постановою про накладення адміністративного стягнення ПН МТР 019204 від 21.08.2018 р.

Слід відмітити, що п. 14 ст.1 Закону України ,,Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" визначено, що нелегальний мігрант - іноземець або особа без громадянства, які перетнули державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.

Таким чином, на момент виявлення, а саме, 21.08.2018 р. посадовими особами УДМС у Тернопільській області громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, останній перебував в Україні без законних на те підстав, порушуючи законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства (ч. 13. ст. 4 Закону України ,,Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", п. 68 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 322 ,,Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання").

Статтею 26 Закону передбачено, що іноземець або особа без громадянства можуть бути примусово повернуті в країну походження або третю країну, якщо їх дії порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України за рішенням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органу Служби безпеки України або органу охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України), з подальшим повідомленням протягом 24 годин прокурору про підстави прийняття такого рішення. У рішенні про примусове повернення зазначається строк, протягом якого іноземець або особа без громадянства повинні виїхати з України. Зазначений строк не повинен перевищувати 30 днів з дня прийняття рішення.

Враховуючи наведене, з метою забезпечення вимог законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, керуючись положеннями ст. 26 Закону, 21.08.2018 УДМС у Тернопільській області прийнято рішення про примусове повернення до країни походження або третьої країнигромадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, яким останнього зобов'язано покинути територію України до 10.09.2018. Дане рішення було йому оголошено, один із примірників рішення про примусове повернення до країни походження або третьої країни громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2 (далі - рішення про примусове повернення від 21.08.2018) особисто вручено Відповідачу, йому роз'яснено його права та обов'язки, зобов'язано не пізніше 10.09.2018 самостійно залишити територію України, а також попереджено про наслідки невиконання рішення про примусове повернення від 21.08.2018, що підтверджується його підписом (копія рішення про примусове повернення від 21.08.2018 з відміткою про ознайомлення з даним рішенням та вручення його примірника Відповідачу додається).

Повідомленням від 21.08.2018 за № 6101.5-15294/61.4-18 УДМС у Тернопільській області керівника Тернопільської місцевої прокуратури Марцуна М.І. повідомлено про прийняття 21.08.2018 рішення про примусове повернення (копія додається).

Варто звернути увагу, що рішення УДМС у Тернопільській області про примусове повернення від 21.08.2018 р. відповідачем не оскаржувалось.

Однак, громадянин Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 вищевказаного рішення про примусове повернення від 21.08.2018 не виконав, хоча ч. 5 ст. 26 Закону встановлено, що іноземець або особа без громадянства зобов'язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення.

Враховуючи, що відповідно до ч. 6 ст. 26 Закону контроль за правильним і своєчасним виконанням рішення про примусове повернення іноземця або особи без громадянства здійснюється органом, що його прийняв, УДМС у Тернопільській області на підставі даних міжвідомчої інтегрованої системи ,,ДМС-АРКАН" встановлено, що Відповідач не виїхав за межі території України, тобто рішення про примусове повернення від 21.08.2018 р. не виконав та продовжує ухилятися від ви виїзду за межі території України.

Крім цього,громадянин Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 протягом тривалого часу грубо порушує правила перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, не має постійного місця проживання, близьких родичів, належного фінансового забезпечення, не навчається, не працює та не має законних джерел доходу, а також може ухилятися від виконання рішення про примусове видворення.

З вищенаведеного вбачається, що відповідач по даній справі свідомо ухиляється від виконання рішення УДМС у Тернопільській області від 21.08.2018 р. про його примусове повернення, порушуючивимоги законодавства, яке визначає правовий статус іноземців та осіб без громадянства і по сьогоднішній день продовжує незаконного перебувати на території України.

Крім того, жодних заходів щодо виїзду за межі України не вживає чим грубо порушує міграційне законодавство.

Зазначені обставини дають обґрунтовані підстави вважати, що відповідач ухиляється і буде продовжувати ухилятись від добровільного виїзду за межі території України.

Статтею 30 Закону передбачено, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, може лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.

Постанова Пленуму Вищого адміністративного суду від 25.06.2009 № 1 ,,Про судову практику розгляду спорів щодо статусу біженця і особи, яка потребує додаткового або тимчасового захисту, примусового повернення і примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України та спорів, пов'язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні" роз'яснює, що примусовому видворенню іноземця чи особи без громадянства передують дві обставини:

1) прийняття рішення відповідним компетентним органом про примусове повернення;

2) ухилення від виїзду після прийняття рішення про повернення або наявність обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.

В ході перевірки та на підставі наданих громадянином Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3пояснень, не встановлено підстав для заборони примусового видворення відповідача, передбачених ст. 31 Закону. Крім того, при наданні пояснень відповідач жодним чином не роз'яснив причин нелегального перебування в Україні.

Судом не встановлено обставин, які вказані в статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод або статті 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», та унеможливлюють примусове видворення за межі України.

Також не встановлено обставин, відповідно до яких на відповідача поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».

Крім того, відповідач не звертався до Управління Державної міграційної служби у Тернопільській області з заявою про надання йому статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.

Відповідачем не представлено суду жодних доказів на спростування доводів позивача та безпідставність позовних вимог.

Доводи відповідача про самостійне повернення на батьківщину з причини йому не відомо в який час він повинен був повернутися, суд не приймає до уваги, оскільки з рішення про повернення він ознайомлений і його не виконав.

Враховуючи, що відповідач свідомо грубо порушує законодавство України, яке визначає статус іноземців та осіб без громадянства в Україні, не має постійного місця проживання в Україні та належного фінансового забезпечення, не працює, не навчається та не має законних джерел доходу і не вживає будь-яких заходів щодо легалізації перебування в Україні, суд вважає, що в даному випадку наявні всі підстави для примусового видворення громадянинаФедеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 за межі території України.

Згідно з вимогами п. 3 ч. 2 ст.371 КАС України, суд, який ухвалив рішення за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Суд, приймаючи до уваги клопотання позивача про звернення рішення суду до негайного виконання та те, що відповідачем порушуються правила перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, враховуючи особу відповідача, який тривалий час ухиляється від виконання рішення про примусове повернення з України, продовжує знаходитись на території України без законних на те підстав, визнання ним позову в судовому засідання, з метою забезпечення виконання судового рішення, вважає за можливе звернути рішення суду до негайного виконання.

Згідно з ч. 1 ст. 30 Закону центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави.

Відповідно до ч. 4. ст. 30 Закону іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Частина 1 статті 289 КАС України визначає, що за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якої подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про її примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик її втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, яка вчинила порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальним органом чи підрозділом, органом охорони державного кордону або Служби безпеки України подається до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням цих органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовна заява про застосування судом до іноземця або особи без громадянства одного з таких заходів: затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України; затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; взяття іноземця або особи без громадянства на поруки підприємства, установи чи організації; зобов'язання іноземця або особи без громадянства внести заставу.

Згідно з п. 12 Розділу ІІ Інструкції про порядок утримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.02.2016 № 141, іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Відповідно до п. 1 Типового положення про пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1110,(далі - Типове положення) пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, є державною установою, що призначена для тимчасового утримання іноземців та осіб без громадянства.

Аналіз наведених норм чинного законодавства дає підстави вважати, що позов про затримання щодо іноземця або особи без громадянства може бути подано стосовно особи, до якої подано та розглядається адміністративний позов про примусове видворення за межі території України, при цьому підставою затримання повинні слугувати докази на підтвердження обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якого подано адміністративний позов про примусове видворення, не має документа, що дає право на виїзд з України, ухилятиметься від виконання рішення про його примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення або якщо існує ризик його втечі.

У підпункті "f" п.1 статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод вказано, що кожен має право на свободу та особисту недоторканність. Нікого не може бути позбавлено свободи, крім таких випадків і відповідно до процедури, встановленої законом: законний арешт або затримання особи з метою запобігання її недозволеному в'їзду в країну чи особи, щодо якої провадиться процедура депортації або екстрадиції.

В даному випадку наявні всі підстави стверджувати, що Відповідач буде ухилятися від виконання рішення про його примусове видворення за межі території України. Зокрема, громадянинФедеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 тривалий час перебуває на території України незаконно, чим грубо порушує правила перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства.

На підставі викладеного та враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що ОСОБА_2 ухилятиметься від виконання рішення про його примусове видворення, що підтверджується його ухиленням від добровільного виїзду, беручи до уваги відсутність у відповідача постійного місця проживання, законних джерел доходу, використання підробленої посвідки на постійне проживання та не вжиття ним будь-яких заходів щодо легалізації в Україні, суд вважає позов в частині затримання громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 73-77, 90, 241-246, 255, 288, 371 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Задовольнити позов Управління Державної міграційної служби України у Тернопільській області ( м. Тернопіль бул. Шевченка, 10, код ЄДРПОУ 37839038, електронна адреса - te@dmsu.gov.ua ) до громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт НОМЕР_1, виданий 20.06.2014 р., адреса - АДРЕСА_1) про примусове видворення за межі України та про затримання із поміщенням особи, яка незаконно перебуває в Україні ДМС України у пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, з метою забезпечення його видворення за межі території України.

Примусово видворити за межі України громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт НОМЕР_1, виданий 20.06.2014 р.

Затримати громадянина Федеративної Республіки Нігерія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на строк до шести місяців, із поміщенням у пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України Державної міграційної служби України з метою забезпечення його видворення за межі території України.

Судові витрати віднести на рахунок держави.

Рішення суду звернути до негайного виконання.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду або через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області, протягом десяти днів з дня його проголошення.

Повний текст рішення суду складено 08 квітня 2019 року.

Головуючий суддяО. М. Вийванко